پنجشنبه ، 04 ارديبهشت 1393  |  English
بیستون
بیستون
بیسْتون یکی از شهرهای استان کرمانشاه در غرب ایران است.این شهر در 27 کیلومتری شمال شرقی شهر کرمانشاه واقع است. شهر بیستون با جمعیت ۲٫۴۵۵ (برآورد ۱۳۸۳خ) در شهرستان هرسین در خاور این استان واقع شده. شهر بیستون در پای کوهی معروف به همین نام و در مسیر شهر کرمانشاه به همدان واقع شده‌است.
تخت جمشید
تخت جمشید
پارسه یا تَختِ جَمشید نام یکی از شهرهای باستانی ایران است که سالیان سال پایتخت تشریفاتی امپراتوری ایران در زمان امپراتوری هخامنشیان بوده‌است. باور تاریخدانان بر این است که اسکندر مقدونی سردار یونانی در ۳۳۰ پیش از میلاد، به ایران حمله کرد و پارسه را به آتش کشید
قره کلیسا
قره کلیسا
قره کلیسا، نام کلیسایی تاریخی در استان آذربایجان غربی ایران است. این کلیسا در جنوب ماکو و ۲۰ کیلومتری شمال شرقی چالدران در کنار روستایی به همین نام واقع شده‌است.
پاسارگاد
پاسارگاد
مجموعه میراث جهانی پاسارگاد مجموعه‌ای از آثار باستانی برجای‌مانده از دوران هخامنشی است که در شهرستان پاسارگاد در استان فارس واقع شده‌است.
گنبد سلطانیه
گنبد سلطانیه
گنبد سلطانیه بزرگ‌ترین گنبد آجری جهان و مقبرهٔ اولجایتو است که نام خود را به سلطان محمد خدابنده تغییر داد و از آثار مهم دوره ایلخانیان به حساب می‌آید.
 
توقف
  
 

مركز بين المللي مطالعه، حفاظت و مرمت آثار تاريخي فرهنگي ( ايكروم):

مرکز بین المللی مطالعه برای حفاظت و مرمت اموال فرهنگی در هجدهمین اجلاس مجمع عمومی در 21 اکتبر 1993 (ایکروم) به ثبت رسید.
هدف ها و فعالیت ها: 
 مرکز بین المللی مطالعه برای حفاظت و مرمت اموال فرهنگی که درامر حفاظت و مرمت اموال فرهنگی در سطح جهان با ایجاد، توسعه، ارتقا و تسهیل شرایط این حفاظت و مرمت مشارکت خواهد داشت. ایکروم به خصوص امور ذیل را عهده دار است :

الف -گردآوری، مطالعه و توزیع اطلاعات مربوط به مسایل علمی، فنی و اخلاقی که با حفاظت و مرمت اموال فرهنگی در ارتباط هستند.
ب-هماهنگ کردن، برانگیختن و ترغیب کردن تحقیقات در این زمینه، به خصوص با کمک گرفتن از هیات های کارشناسی و ابزار مدیریت، ملاقات های بین المللی، انتشارات و مبادله کارشناس.
ج – رایزنی و توصیه در مورد مسایل مطرح شده در سطح عمومی و نکات خاصی که با حفاظت و مرمت اموال فرهنگی در ارتباط هستند.
د - ارتقا، درک و فراهم آوردن آموزش در زمینه حفاظت و مرمت اموال فرهنگی و نیز بالابردن سطح قواعد و نحوه انجام کار حفاظت و مرمت.
ه – تشویق ابتکاراتی که منجر به زمینه سازی درک بهتر از حفاظت و مرمت اموال فرهنگی خواهد شد.

مركز بين المللي مطالعه و مرمت آْثار تاريخي – فرهنگي ارگاني است بين المللي كه تمامي پروژه هاو سياستهاي كاربردي آن قبلا در شوراي اجرايي مركز در ايتاليا مطرح و پس از تصويب به مورد اجرا گذاشته مي شود اصولي ترين برنامه ها و پروژه هاي اجرايي اين مركز برنامه ريزي براي انجام دوره هاي آموزشي كوتاه مدت و بلند مدت تخصصي براي دانشجويان و متخصصين كشورهاي عضو مي باشد . اطلاع رساني. پژوهش. دوره هاي آموزش علمي در زمينه هاي حفاظت و مرمت آثار و بناهاي تاريخي و اشياء موزه اي از ديگر برنامه هاي اين مركز است. در سال اخير، دوره آموزشي توسعه حاشيه نشيني صنعتي برگزار خواهد شد و همچنين انتصاب دبيركل ايكروم صورت خواهد پذيرفت.
مقر ايكروم در روم ايتاليا مي باشد و ما از سال 1974 سابقه عضويت داريم.