دوشنبه ، 01 ارديبهشت 1393  |  English
بیستون
بیستون
بیسْتون یکی از شهرهای استان کرمانشاه در غرب ایران است.این شهر در 27 کیلومتری شمال شرقی شهر کرمانشاه واقع است. شهر بیستون با جمعیت ۲٫۴۵۵ (برآورد ۱۳۸۳خ) در شهرستان هرسین در خاور این استان واقع شده. شهر بیستون در پای کوهی معروف به همین نام و در مسیر شهر کرمانشاه به همدان واقع شده‌است.
تخت جمشید
تخت جمشید
پارسه یا تَختِ جَمشید نام یکی از شهرهای باستانی ایران است که سالیان سال پایتخت تشریفاتی امپراتوری ایران در زمان امپراتوری هخامنشیان بوده‌است. باور تاریخدانان بر این است که اسکندر مقدونی سردار یونانی در ۳۳۰ پیش از میلاد، به ایران حمله کرد و پارسه را به آتش کشید
قره کلیسا
قره کلیسا
قره کلیسا، نام کلیسایی تاریخی در استان آذربایجان غربی ایران است. این کلیسا در جنوب ماکو و ۲۰ کیلومتری شمال شرقی چالدران در کنار روستایی به همین نام واقع شده‌است.
پاسارگاد
پاسارگاد
مجموعه میراث جهانی پاسارگاد مجموعه‌ای از آثار باستانی برجای‌مانده از دوران هخامنشی است که در شهرستان پاسارگاد در استان فارس واقع شده‌است.
گنبد سلطانیه
گنبد سلطانیه
گنبد سلطانیه بزرگ‌ترین گنبد آجری جهان و مقبرهٔ اولجایتو است که نام خود را به سلطان محمد خدابنده تغییر داد و از آثار مهم دوره ایلخانیان به حساب می‌آید.
 
توقف
کمينه   
 
 
توريسم مذهبي وزيارتي
اين نوع ازجهانگردي يکي از رايج ترين اشکال جهانگردي در سراسر جهان است. جاذبه هاي مذهبي، زيارتگاهها و اماکن مقدسه هر ساله تعداد زيادي از جهانگردان را به سوي خود جلب مي کنند. تاسيسات اقامتي و پذيرايي اين نوع از جهانگردي مانند مسافرخانه ها وزائرسراها با توجه به بافت اجتماعي و فرهنگي و عقيدتي جهانگردان داراي ويژگيهاي خاص خود است که در هر کشوري از تنوع بسيار زيادي برخوردار است.
کشور ما نيز توانايي جذب بسياري از اين نوع مسافران را دارد. وجود حرم مطهر امام هشتم(ع)،  شهر مقدس قم و هزاران امام زاده و اماکن متبرکه، کليساهاي قديمي و مهم مي تواند هر ساله مسافران بسياري را از جاهاي مختلف دنيا خصوصاً مسلمانان شيعه را به کشور جذب کند.

 

مسیرهای گردشگری مذهبی-زیارتی