Menu

میراث فرهنگی

14
حفظ جایگاه والای شهدای گمنام و حریم میراث‌ جهانی
چکیده: با رایزنی‌ و توافق کارشناسان میراث‌فرهنگی با مدیران شهری پاسارگاد در استان فارس، شهدای عظیم‌الشأن گمنام در حریم درجه دو پاسارگاد دفن شدند تا هم شأن شامخ شهیدان حفظ شود و هم با موازین میراث ‌جهانی ناهمخوان نباشد و به‌لحاظ قانونی خدشه‌ای به این اثر جهانی وارد نشود. پیکر پاک دو شهید گمنام، پنجشنبه 12 اسفند، در... ادامه »
11
فراخوان مقالات و طرح‌های پیشنهادی برای سمپوزیوم «میراث و دموکراسی»
چکیده: در حاشیه نوزدهمین مجمع عمومی خود در دهلی نو (هند)، سمپوزیومی علمی با عنوان «میراث و دموکراسی» برگزار می‌شود. شورای بین‌المللی ابنیه و محوطه‌های تاریخی ایکوموس در نظر دارد در حاشیه نوزدهمین مجمع عمومی خود در دهلی نو (هند)، سمپوزیومی علمی با عنوان «میراث و دموکراسی» را هم در بازه زمانی 21&n... ادامه »
10
سازمان میراث‌فرهنگی می‌تواند پیش‌ران‌ِ اقتصاد مقاومتی باشد
چکیده:   رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در نشست هم‌اندیشی مدیران زن این سازمان اعلام کرد که به‌منظور فراهم کردن شرایط مناسب برای بازدیدکنندگان ابنیه تاریخی، داربست‌های تعدادی از ابنیه تاریخی درحال‌مرمت در ایام نوروز برچیده می‌شوند.  زهرا احمدی‌پور معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میرا... ادامه »
09
مسئولیت‌پذیری و دقت مهم‌ترین ارکان مدیریتی بانوان است
چکیده: نشست هم‌اندیشی مدیران زن سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری با حضور معاونان این سازمان و مدیر‌کل حوزه ریاست و با حضور بانوان مدیر در بخش‌های مختلف سازمان میراث‌فرهنگی امروز دوشنبه 9 اسفند برگزار شد. ین نشست با هدف معرفی و بررسی ظرفیت‌ها و توانمندی‌های مدیریتی بانوان شاغل در سازمان میراث‌فره... ادامه »
09
بازدید رئیس سازمان میراث‌فرهنگی از شهر تاریخی آوه
چکیده: زهرا احمدی‌پور،معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری امروز دوشنبه 9 اسفند در سفر خود به استان مرکزی، از کاروانسرای شاه‌عباسی در دل شهر تاریخی آوه، واقع در جنوب شهرستان ساوه، بازدید کرد. در این بازدید فرماندار ساوه پیشنهاد کرد از آنجا که سازمان میراث فرهنگی به‌تنهایی توانایی مرم... ادامه »
09
ایجاد پایگاه پژوهشی جنگل‌های هیرکانی با مشارکت 3 دستگاه مرتبط
چکیده: دومین کارگاه آموزشی جنگل‌های هیرکانی در حالی به کار خود پایان داد که معاون میراث‌فرهنگی کشور از ایجاد پایگاه مشترک پژوهشی جنگل‌های هیرکانی با مشارکت سه دستگاه سازمان میراث‌فرهنگی، سازمان حفاظت از محیط‌زیست و سازمان جنگل‌ها و مراتع و آبخیزداری خبر داد. دومین کارگاه آموزشی ثبت‌جهانی جنگل‌های هیرکانی... ادامه »
09
معاون رئیس‌جمهوری وارد استان مرکزی شد
چکیده: معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، با استقبال رسمی استاندار مرکزی، دقایقی قبل وارد این استان شد. زهرا احمدی‌پور معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، امروز دوشنبه 9 اسفند، با استقبال محمود زمانی‌قمی استاندار، محمدرضا منصوری نماینده مردم ساوه و ز... ادامه »
08
چهاردهمین گردهمایی مجموعه‌داران ایران در موزه ملی برگزار می‌شود
چکیده: مدیر‌کل دفتر امور مجامع و تشکل‌های مردم‌نهاد سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری از برگزاری چهاردهمین گردهمایی مجموعه‌داران ایران در محل موزه ملی خبر داد. حسین الله‌بداشتی مدیر‌کل دفتر امور مجامع و تشکل‌های مردم‌نهاد سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، امروز یکشنبه 8 اس... ادامه »
08
راه‌کارهای اجرایی مراقبت از بافت تاریخی روستاها/ راه‌اندازی بازارچه‌های صنایع‌دستی در شهرهای کم‌جمعیت
چکیده: بیست‌ودومین جلسه شورای معاونان سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری امروز 7 اسفند برگزار شد. در بیست‌ودومین جلسه شورای معاونان سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری که با حضور زهرا احمدی‌پور معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان ‌میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، معاونان این سازمان ... ادامه »
07
جنگل‌های هیرکانی یک قدم به ثبت جهانی نزدیک‌تر شد
چکیده: با جلسه راهبری ثبت میراث‌های جهانی با موضوع بررسی روند ثبت جهانی جنگل‌های هیرکانی این جنگل‌های شکوهمند یک قدم به ثبت‌جهانی نزدیک‌تر شده است. این جلسه امروز شنبه 7 اسفند با حضور محمد‌حسن طالبیان معاون میراث‌فرهنگی کشور، اولی گرائبنر رئیس بنیاد سوکو آلمان، سعد‌الله نصیری قیداری دبیرکل کمیسیون ملی یو... ادامه »
صفحه 10 از 51اولین   قبلی   5  6  7  8  9  [10]  11  12  13  14  بعدی   آخرین