Menu

میراث فرهنگی

31
وزارت امورخارجه تمهیدات امنیتی دیگری در میدان مشق به‌کار بگیرد/ آماده برگزاری جلسه مشترک و اتخاذ تصمیم مناسب در این خصوص هستیم
چکیده: مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان تهران گفت: «درهای ورودی به محوطه میدان مشق تهران از سوی وزارت امورخارجه و بدون اطلاع و هماهنگی با میراث‌فرهنگی بسته شده است.»  رجبعلی خسروآبادی مدیرکل میراث‌فرهنگی استان تهران در این باره افزود: «وزارت امورخارجه بعد از حوادث تروریستی 17 خرداد ... ادامه »
31
بر اساس ابلاغیه‌ معاون رئیس‌جمهوری به استاندار تهران کاخ ثابت‌پاسال در فهرست میراث ملی ثبت شد
چکیده: مراتب ثبت ملی «خانه ثابت (معروف به کاخ ثابت‌پاسال)» در نامه‌ای از سوی معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری به استاندار تهران ابلاغ شد.  در نامه‌ای  از سوی زهرا احمدی‌پور معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری به سیدحس... ادامه »
31
ملاقات رئیس سازمان میراث‌فرهنگی با پرسنل و ارباب‌رجوع
چکیده: رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری با تعدادی از کارکنان و ارباب‌رجوع‌های این سازمان ملاقات کرد. زهرا احمدی‌پور معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، در این ملاقات عمومی، به مشکلات ۲۵ تن از کارکنان و ارباب‌رجوع‌ها گوش فرا داد. این ملاقات صمیمانه حدود... ادامه »
29
وظیفه سازمان میراث‌فرهنگی حفاظت و پاسداشت میراث معنوی کشور است
چکیده: رئیس مرکز روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفت: «دلیل حمایت و علاقه این سازمان به پروژه «سی» این است که کار اصلی و جوهره این مجموعه حفاظت و پاسداشت میراث‌فرهنگی ملموس و ناملموس است.»  پوریا سوری رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی سازمان میراث‌فرهن... ادامه »
28
نقاط تاریک تاریخ در شرق زاگرس مرکزی روشن می‌شود
چکیده: کاوش و گمانه‌زنی تعیین عرصه و حریم تپه پشت فرودگاه ملایر برای دست‌یابی به چند هدف از جمله پاسخ به پرسش‌های مربوط به غنای فرهنگی و تاریخی شرق زاگرس مرکزی و دشت ملایر آغاز شد. خلیل‌الله بیگ‌محمدی، سرپرست کاوش و گمانه‌زنی تعیین عرصه و حریم تپه پشت فرودگاه ملایر با اعلام این مطلب گفت: «این پژوهش با رویکرد مطالعه... ادامه »
26
معاون میراث‌فرهنگی کشور خبر داد کاهش تخریب بناهای تاریخی در دولت یازدهم
چکیده: معاون میراث‌فرهنگی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفت:‌ «آسیب‌رسانی و تخریب آثار تاریخی و میراثی در سه سال گذشته در کشور کاهش یافته است.» محمدحسن طالبیان معاون میراث‌فرهنگی کشور  با اعلام این خبر، افزود: «در گذشته شاهد آسیب رساندن و تخریب بناهای تاریخی زیادی هنگام اجرای طرح&zwn... ادامه »
24
کشف اشیای تاریخی با قدمت هزاره اول قبل از میلاد و دوران اسلامی
چکیده: فرمانده یگان حفاظت سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری از  کشف و ضبط تعدادی اشیای تاریخی ارزشمند با قدمت مربوط به هزاره اول قبل از میلاد و دوران اسلامی توسط نیروهای یگان حفاظت استان کهگیلویه‌وبویراحمد خبر داد. سردار سرتیپ‌دوم پاسدار امیر رحمت‌الهی فرمانده یگان حفاظت  در بیان جزئیات این مطلب گفت: «در... ادامه »
23
کاخ‌های نیاوران و سعدآباد جزو اموال شخصی پهلوی نبوده که بنیاد مدعی شود
چکیده: کاخ‌های نیاوران و سعدآباد قدمتی طولانی‌تر از دوران پهلوی دارند و جزو اموال دولتی بوده‌اند. در زمان شاه سابق نیز زیرنظر دولت وقت و زیرنظر وزارت دربار اداره می‌شدند. هیچ‌وقت جزو اموال شخصی شاه سابق نبوده است که بنیاد مستضعفان الآن بتواند با این استدلال آن‌ها را مصادره کند. نعمت احمدی، حقوقدان افزود: «کاخ صا... ادامه »
22
معاون رئیس‌جمهوری عنوان کرد نامه‌ به رهبری برای حفظ میراث مردم/ سرنوشت مشکلات گردشگری پایتخت
چکیده: معاون رئیس‌جمهوری از احتمال نامه‌نگاری با رهبر معظم انقلاب برای حفظ دو میراث مهم مردم خبر داد و اعلام کرد که مشکلات کنونی گردشگری پایتخت، ازجمله اتوبوس گردشگری تهران، با کمک اعضای جدید شورای شهر تهران برطرف خواهند شد. ، زهرا احمدی‌پور معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری با حضور در... ادامه »
22
بهشتی: خویشاوندی مردم کشورهای حوزه نوروز بسیار نزدیک است
چکیده: رئیس پژوهشگاه میراث‌فرهنگی و گردشگری خویشاوندی مردم کشورهای حوزه نوروز را بسیار نزدیک خواند و تصریح کرد: «مرزهای سیاسی باعث ایجاد فاصله و در مواردی ایجاد سوءتفاهم‌های عمیق شده است.»  سیدمحمد بهشتی رئیس این پژوهشگاه در «نخستین نشست هم‌اندیشی میراث مشترک نوروز؛ افغانستان»، گفت: «سوءتفاهم بر سر ای... ادامه »
صفحه 10 از 62ابتدا   قبلی   5  6  7  8  9  [10]  11  12  13  14  بعدی   انتها