Menu

میراث فرهنگی

20
معاون رئیس‌جمهوری وارد استان خراسان شمالی شد
چکیده: زهرا احمدی‌پور، رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری عصر امروز 20 بهمن وارد استان خراسان شمالی شد. احمدی‌پور در بدو ورود به استان خراسان شمالی، در شهرستان فاروج مورد استقبال مدیرکل میراث‌فرهنگی استان و مسئولان محلی قرار گرفت. رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری سپس راهی بجنورد مرکز استان می... ادامه »
20
184 اثر تاریخی کشور به‌ثبت رسید
چکیده: 184 اثر مکشوفه از محوطه‌ها و تپه‌های باستانی و همچنین آثار موجود در موزه‌ها در کمیته ثبت ملی آثار منقول بررسی شدند و به‌تأیید کارشناسان رسیدند. کمیته ثبت ملی آثار منقول با حضور کارشناسان و متخصصان حوزه ثبت، موزه ملی و اداره‌کل موزه‌ها و همچنین کارشناسان استان‌ها برگزار شد. در این جلسه بیش از 200 پرونده آثار منق... ادامه »
20
رئیس سازمان میراث‌فرهنگی امروز به خراسان شمالی سفر می‌کند
چکیده: معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کشور به‌همراه معاونان این سازمان در سفری دو روزه عصر امروز 20 بهمن‌ماه به استان خراسان شمالی، خطه گنجینه فرهنگ‌ها و معرفت‌ها سفر می‌کند. زهرا احمدی‌پور به‌همراه معاونان و مدیران سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری د... ادامه »
19
آثار دوره آهن در محوطه و گورستان میرزاجان ایلام کشف شد
چکیده: سرپرست هیأت برنامه کاوش محوطه و گورستان میرزاجان در استان ایلام از کشف آثار دوره آهن و ساسانی در این محوطه تاریخی خبر داد. مهناز شریفی آثار این محوطه را شامل آثار عصر آهن، دوره ساسانی و اوایل اسلام دانست و گفت: «کشف آثار عصر آهن در این سایت بسیار حائز اهمیت است؛ چون این عصر، در این منطقه و در مجموع زاگرس مرکزی، متفاوت و ناشناخته‌تر... ادامه »
19
قدیمی‌ترین سند ازدواج کردستان در فهرست آثار ملی ثبت شد
چکیده: مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کردستان از ثبت قدیمی‌ترین سند ازدواج استان در فهرست آثار ملی کشور خبر داد و گفت: «این سند قدیمی‌ترین سند مکتوب در زمینهٔ ثبت ازدواج در کردستان است که خوشبختانه در زمره آثار ملی کشور قرار گرفت.» سیدمحسن علوی از ثبت قدیمی‌ترین سند ازدواج موجود در کردستان در فهرست آثا... ادامه »
18
با تدبیر دولت، مشکلی برای بازگشت سایر اشیای تاریخی از آمریکا نداریم
چکیده: معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری با اشاره به دستور اخیر ترامپ مبنی بر ممنوعیت ورود اتباع هفت کشور مسلمان از جمله ایران به آمریکا و نحوه بازگشت اشیای تاریخی ایران از آمریکا گفت: «با تدبیر دولت مشکلی برای بازگرداندن اشیای تاریخی از آمریکا نداریم.» دکتر زهرا احمدی پور با بیان این مطلب درگفت و گو... ادامه »
18
تلاش برای برگرداندن عناصر هویت‌ساز به اندازه دفاع از ملت در برابر جنگ اهمیت دارد
چکیده: دکتر زهرا احمدی‌پور رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری و معاون رئیس جمهوری ضمن تبریک دهه فجر گفت: «برای ما مهم است که این اشیاء که بخشی از هویت ماست به زادگاه خود برگشته است. همه کشورها نیاز دارند که علت وجودی خود را طرح کنند، درباره آن تحقیق کرده و مدارک و اسناد آن را جمع‌آوری کنند و بعد آن را به عنوان سرمایه ... ادامه »
18
حریم مهم‌ترین تپه‌های باستانی البرز و آذربایجان غربی تصویب شد
چکیده: در نشست کمیته حریم آثار ملی غیرمنقول، حریم 20 محوطه تاریخی و حائز ارزش ملی با تأیید کارشناسان و متخصصان سازمان میراث‌فرهنگی به‌تصویب رسید. در جلسه روز گذشته کمیته حریم آثار ملی غیرمنقول که با حضور محمدحسن طالبیان معاون میراث‌فرهنگی، فرهاد نظری مدیرکل ثبت آثار تاریخی، و کارشناسان استان‌های آذربایجان غربی و البرز و دیگر متخصصان ... ادامه »
18
شناسایی بنای فاخر دوران ساسانی در ایلام
چکیده: کاوش‌های نجات‌بخشی در تنگ کافری استان ایلام منجر به شناسایی یک بنای فاخر دوران ساسانی با طاق‌های قوسی‌شکل، طاقچه‌ها، پایه‌ستون‌های برجای‌مانده با تزیینات گچ‌بری، آجرهای تزیینی، سفال‌ها و قطعات شیشه‌های رنگین شد. لیلی نیاکان سرپرست هیأت کاوش در تنگ کافری با اعلام این خبر گفت: «نتایج کاوش... ادامه »
18
رومیانی: میراث‌فرهنگی و حوزه‌های علمیه درخصوص تدوین قوانین اسلامی برای صیانت از آثار تاریخی مشارکت می‌کنند
چکیده: معاون حقوقی، مجلس و امور استان‌های سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری با حضور در مدرسه علمیه مروی ضمن بازدید از بخش‌های مختلف این مدرسه علمیه تاریخی با آیت‌الله احمد محسنی گرکانی، تولیت این مدرسه، دیدار و گفت‌وگو کرد. سیدهادی قره‌سید رومیانی در این دیدار بر لزوم حفاظت از آثار و بناهای تاریخی‌مذهب... ادامه »
صفحه 10 از 47اولین   قبلی   5  6  7  8  9  [10]  11  12  13  14  بعدی   آخرین