Menu

میراث فرهنگی

10
موزه بزرگ یزد با مشارکت آلمان احداث می‌شود
چکیده: با مشارکت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد و تالار هنر آلمان موزه بزرگ یزد در محل خانه تاریخی صدرالعلما ایجاد خواهد شد. در جلسه ای با حضور برن هان اشپیس مدیر تالار هنر و نمایشگاه های کشور آلمان و فاطمه دانش یزدی مدیر کل میراث فرهنگی و دیگر مسئولان میراث فرهنگی استان، موضوع ایجاد و راه اندازه موزه بزرگ یزد بررسی شد. در ای... ادامه »
09
ثبت جهانی دماوند در دهه فجر کلید می‌خورد
چکیده:  معاون میراث‌فرهنگی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کشور اعلام کرد که اقدامات عملی و اجرایی برای ثبت جهانی قله دماوند از دهه مبارک فجر کلید می‌خورد. محمدحسن طالبیان گفت: «شهر رینه در بخش لاریجان شهرستان آمل که نزدیک‌ترین شهر به قله دماوند است‌، به‌عنوان پایگاه معرفی و ثبت جهانی بام ایران انت... ادامه »
06
کشف شالوده‌های برج و باروی قلعه قدیم تبریز در ارک علیشاه
چکیده: کاوش‌های باستان‌شناسی در محدوده آثار ملی ارک علیشاه و عمارت فتح‌الله‌اف تبریز به کشف بخشی از شالوده‌های برج و باروی قلعه قدیم تبریز که سیاحان و مورخان به آن اشاره کردند منجر شد.   بهرام آجرلو سرپرست هیأت کاوش در ارک علیشاه تبریز با اعلام این خبر گفت: «در کاوش قطعاتی از سفالینه‌های دوران اسلامی و پیش از اس... ادامه »
05
منطقه حفاظت‌شده ارسباران و منظر باستان‌شناسی ساسانی فارس راهی یونسکو شد
چکیده: دو پرونده نامزدی میراث جهانی ارسباران و منظر باستان‌شناسی ساسانی فارس عصر روز گذشته راهی یونسکو شد تا در کمیته میراث جهانی سال 2018 موردبررسی قرار گیرد.   پرونده نامزدی میراث جهانی منطقه حفاظت‌شده ارسباران پس از دو سال و نیم پیگیری کارشناسان و نمایندگان سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، سازمان حفاظت محیط‌زیست و ... ادامه »
04
جشن نوروز، پیام اعتدال است
چکیده: دکتر زهرا احمدی‌پور در جلسه هم‌اندیشی جشن جهانی نوروز تأکید کرد که باید با تعریف برنامه مشخص، بخش خصوصی را در این زمینه درگیر کنیم زیرا بخش خصوصی آمادگی همکاری با سازمان میراث فرهنگی را دارد.   معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در جلسه هم‌اندیشی جشن جهانی نوروز که عصر امروز در دفتر ریاست ... ادامه »
04
راه اصلی توسعه، احیای اصول حاکم در تفکر و فرهنگ ایرانی است
چکیده: معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفت: احیای اصول حاکم در تفکر و فرهنگ ایرانیان در طول تاریخ راه اصلی توسعه بوده و اکنون نیز راه‌ حل معضلات جامعه امروز است.   محمدحسن طالبیان معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی کشور با بیان این مطلب در مراسم افتتاحیه چهارمین کنگره تاریخ معماری و شهرسازی اصفهان، بازانگ... ادامه »
04
روند رو به رشد استقبال مالکین خصوصی آثار ثبتی از طرح مشارکت
چکیده: پروژه طرح حمایت از مالکان آثار ثبتی که از سال ۸۹ آغاز شد امسال با استقبال مالکان خصوصی از طرح مشارکت آثار تاریخی ثبتی رشد ۱۰ برابری داشته است.     طرح مشارکت با مالکین خصوصی آثار تاریخی ثبتی در حالی از سال ۸۹ آغاز شد که با توجه به تعدد خانه‌های تاریخی نسبت به سایر بناهای ثبت‌شده در فهرست آثار ملی اولویت با رسیدگی، حفاظت و مرم... ادامه »
04
ابراز همدردی و ادای احترام مدیران و کارکنان میراث فرهنگی به مقام آتش‌نشانان فداکار
چکیده: درپی حادثه دلخراش ساختمان پلاسکو و شهادت جمعی از آتش‌نشانان ایثارگر و فداکار، ده‌ها تن از مدیران، کارشناسان و کارکنان سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری با حضور در سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی تهران ضمن ابراز همدردی با خانواده بزرگ آتش‌نشانی، به مقام شامخ آتش‌نشانان فداکار ادای احترام کردند.   در این مر... ادامه »
03
۱۷۸ شیء از مخازن موزه‌های کشور به موزه بزرگ خراسان امانت‌داده شد
چکیده: معاون میراث فرهنگی، سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کشور گفت: اشیای نمایشگاه ۱۴ قرن تاریخ و هنر ایران از مخازن موزه‌های سراسر کشور جمع‌آوری‌شده و به صورت امانت به موزه بزرگ خراسان  برای برگزاری نمایشگاه ارائه‌شده است.   محمدحسن طالبیان با اعلام این خبر اظهار داشت: میراث فرهنگی در راستای برگزاری رویداد... ادامه »
02
اماکن فرهنگی – تاریخی به‌عنوان کانون‌های گردشگری مورد استفاده قرار گیرد
چکیده: معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کشور گفت: هویت و فرهنگ ملی باید در گردشگری لحاظ شود و از ابعاد مختلف موردتوجه قرار گیرد.   محمدحسن طالبیان بابیان این مطلب در چهارمین کنگره تاریخ معماری و شهرسازی قم با اشاره به حفظ میراث معنوی در سطح کشور گفت: میراث معنوی و ناملموس که برگرفته از میراث فرهنگی است باید در کشور... ادامه »
صفحه 10 از 44اولین   قبلی   5  6  7  8  9  [10]  11  12  13  14  بعدی   آخرین