Menu

میراث فرهنگی

02
شناسایی 83 محوطه و اثر تاریخی و پیش‌ازتاریخ در جهرم
چکیده: بررسی‌های باستان‌شناختی در بخش خفر شهرستان جهرم به شناسایی 83 محوطه از دوره‌های پیش‌ازتاریخ، تاریخی و اسلامی انجامید.  مجید منصوری رئیس هیئت بررسی باستان‌شناختی بخش خفر شهرستان جهرم، این مطلب را، در نشست «گزارش به همکار» به‌همت پژوهشکده باستان‌شناسی در محل پژوهشگاه برگزار شد، مطرح کرد... ادامه »
31
 بازدید احمدی‌پور از بافت فرهنگی‌تاریخی شیراز
چکیده: زهرا احمدی‌پور، معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در ادامه سفرش به استان فارس، از بافت فرهنگی‌تاریخی شیراز و مسجد جامع عتیق بازدید کرد و سپس به حرم احمدبن‌موسی شاهچراغ(ع) رفت و به زیارت مرقد برادر امام رضا(ع) پرداخت.  رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی... ادامه »
31
احمدی‌پور: هیئت‌امنایی شدن مجموعه‌های فرهنگی‌تاریخی باعث افزایش جذب سرمایه به این مجموعه‌ها می‌شود
چکیده: رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در اولین روز از سفر خود به استان فارس، از مجموعه جهانی تخت‌جمشید و موزه تخت‌جمشید بازدید کرد. مسعود رضایی‌منفرد، رئیس پایگاه جهانی تخت‌جمشید، در این بازدید توضیحاتی در مورد این مجموعه جهانی و روند حفاظت و نگه‌داری آن به زهرا احمدی‌پور معاون رئیس‌جمهوری ... ادامه »
30
سازمان میراث‌فرهنگی تنها متولی قانونی حفاظت و صیانت از مجموعه‌های سعدآباد و نیاوران است/ بنیاد مستضعفان، علی‌رغم همه توافقات، اقدام به طرح دعوی در محاکم کرده است
چکیده: سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در پاسخ به ادعای مالکیت بنیاد مستضعفان بر کاخ‌موزه‌های سعدآباد و نیاوران بیانیه‌ای منتشر کرد. متن این بیانیه به‌شرح زیر است: «کاخ‌های نیاوران و سعدآباد که به‌جامانده از دوره قاجار و پهلوی است، متعلق به وزارت دربار بوده و هزینه ساخت و ایجاد باغ و ساختمان&zwnj... ادامه »
29
محمدحسن طالبیان: صیانت از میراث‌فرهنگی، رضایت افکار عمومی را به دنبال دارد
چکیده: معاون میراث‌فرهنگی کشور گفت: «صیانت و دفاع از آثار تاریخی و میراث‌فرهنگی رضایت و خوشحالی افکار عمومی را به‌دنبال دارد.»  محمدحسن طالبیان  با بیان این مطلب در نشست معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری با معاونان مشاوران و مدیران کل ستادی و استان‌ها که در مجموعه... ادامه »
27
بیانیه 416 فعال حوزه معمارى و میراث‌فرهنگى درباره مالکیت کاخ‌هاى سعدآباد و نیاوران
چکیده: 416 تن از فعالان حوزه‌هاى معمارى، شهرسازى و میراث‌فرهنگى، با صدور اطلاعیه‌ای درخصوص موضوع مالکیت کاخ موزه سعدآباد و کاخ نیاوران، تأکید کردند: «کاخ‌موزه‌ها، بنا به ماهیت، متعلق به سازمان میراث‌فرهنگی هستند.»  متن کامل این اطلاعیه و اسامى امضاکنندگان آن به‌شرح زیر است: «خبر شدیم ... ادامه »
27
مالکیت کاخ‌های سعدآباد و نیاوران قطعا متعلق به سازمان میراث‌فرهنگی است/ بخش حقوقی سازمان این موضوع را به‌صورت جدی و تمام‌عیار دنبال می‌کند
چکیده: معاون میراث‌فرهنگی کشور در نشست خبری با اصحاب رسانه در پاسخ به سؤالی درخصوص ادعاهای نبیاد مستضعفان درباره کاخ‌های سعدآباد و نیاوران، با تأکید بر اینکه دو کاخ در مالکیت سازمان میراث‌فرهنگی است افزود: «اسناد ما کاملاً روشن است و این کاخ‌ها اموال خاندان پهلوی نیست که در مالکیت بنیاد مستضعفان باشد و قطعا مالکیت آنها متعلق به س... ادامه »
26
مدیریت کاخ‌های سعدآباد و نیاوران توسط یک سازمان تخصصی برای منافع ملی بهتر است
چکیده: معاون میراث‌فرهنگی کشور در نشست خبری با اصحاب رسانه در پاسخ به سؤالی درخصوص ادعاهای نبیاد مستضعفان درباره کاخ‌های سعدآباد و نیاوران گفت: «قوانین ما کاملا روشن است و این کاخ‌ها اموال خاندان پهلوی نیست که در مالکیت بنیاد مستضعفان باشد. محمد‌حسن طالبیان افزود: «این دو کاخ در زمان پهلوی توسط وزارت دربار و با هزینه بیت... ادامه »
26
تاریخ کهن تهران در موزه ملی
چکیده: مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان تهران از شهروندان و مسافران دعوت کرد برای شناخت هرچه بیشتر تاریخ و فرهنگ استان تهران از نمایشگاه  «گزیده‌ای از آثار باستان‌شناسی تهران» که در موزه ملی برپا شده است بازدید کنند. رجبعلی خسروآبادی با اعلام این خبر افزود: «بدون شناخت از هویت تاریخی نمی&z... ادامه »
26
تاریخ کهن تهران در موزه ملی
چکیده: مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان تهران از شهروندان و مسافران دعوت کرد برای شناخت هرچه بیشتر تاریخ و فرهنگ استان تهران از نمایشگاه  «گزیده‌ای از آثار باستان‌شناسی تهران» که در موزه ملی برپا شده است بازدید کنند. رجبعلی خسروآبادی مدیر‌کل میراث‌فرهنگی تهران با اعلام این خبر افزود: &... ادامه »
صفحه 10 از 56ابتدا   قبلی   5  6  7  8  9  [10]  11  12  13  14  بعدی   انتها