Menu

میراث فرهنگی

10
شناسایی ۱۱۲۶ قطعه سفال شاخص در مسیر انتقال آب به دریاچه ارومیه
چکیده: بررسی ۴۱ اثر تاریخی در مطالعات فرهنگی‌تاریخی محور انتقال آب سد کانی‌سیب به دریاچه ارومیه به شناسایی ۱۱۲۶ قطعه سفال شاخص منجر شد. علی صدرایی، سرپرست پژوهش باستان‌شناسی مطالعات فرهنگی‌تاریخی محور انتقال آب سد کانی سیب به دریاچه ارومیه  با اعلام این خبر به تخریب گسترده و هرروزه محیط‌زیست و به‌ویژه محیط‌زیست&zwn... ادامه »
10
رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری: ابنیه تاریخی بزرگ‌ترین مزیت برای گردشگری کشور است
چکیده: رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، درباره نقش احیای بناهای تاریخی در توسعه صنعت گردشگری کشور، گفت: «ابنیه تاریخی یکی از بزرگ‌ترین مزیت‌ها برای گردشگری کشور است.» علی‌اصغر مونسان معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری درباره نقش احیای بناهای تاریخی در ت... ادامه »
09
بازدید معاون میراث‌فرهنگی کشور از کوهبنان/ خسارت ۲۰ تا ۸۰‌درصدی زلزله به ابنیه تاریخی
چکیده: معاون میراث فرهنگی سازمان میراث‌فرهنگی از خسارت ۲۰ تا ۸۰‌درصدی ابنیه تاریخی کوهبنان در اثر وقوع زمین‌لرزه خبر داد. محمد‌حسن طالبیان معاون میراث‌فرهنگی سازمان میراث‌فرهنگی در بازدید از ابنیه تاریخی منطقه زلزله‌زده کوهبنان در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه هفته گذشته با اشاره به اینکه ۲۰ تا ۸۰درصد از ابنیه‌های تاری... ادامه »
09
کشف شواهد حضور اقوام ایرانی پیش از تاریخ در سواحل خلیج فارس
چکیده: فعالیت‌های باستان‌شناسی تپه گل‌پختی می‌تواند در پررنگ کردن حضور اقوام ایرانی در دوران پیش از تاریخ تا دوران تاریخی در سواحل و پس‌کرانه‌های خلیج فارس نتایج مطلوبی به‌دنبال داشته باشد و از تخریب بیشتر آن جلوگیری کند. مهدی آذریان سرپرست هیئت باستان‌شناسی  با اعلام این خبر گفت: «تپه گِل‌پُختی در ... ادامه »
09
توقف عملیات آواربرداری با بیل مکانیکی در محدوده عرصه بافت شهر تاریخی یزد
چکیده:  فاطمه دانش‌یزدی دیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان یزد پیرامون موضوع آواربرداری غیر اصولی ساختمانی در بافت تاریخی شهر جهانی یزد گفت: «با حضور یگان حفاظت و معاونت میراث‌فرهنگی کار آواربرداری تعطیل شد و در این خصوص واحد حقوقی اداره‌کل میراث‌فرهنگی استان یزد موضوع را پیگیری خواهد کرد.» ... ادامه »
06
سرپرست مرکز میراث ناملموس تهران معرفی شد
چکیده: مراسم تودیع و معارفه سرپرست مرکز میراث ناملموس تهران برگزار شد. مراسم تودیع و معارفه سرپرست مرکز میراث ناملموس تهران باحضور محمدحسن طالبیان، معاون میراث فرهنگی سازمان میراث‌فرهنگی و رئیس شورای حکام مرکز میراث ناملموس تهران، رضا سجودی، سرپرست پیشین این مرکز، سعید عریان سرپرست جدید این مرکز و کارکنان مرکز در محل عمارت تاریخی کوشک برگ... ادامه »
06
از سوی معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی مهم‌ترین اقدامات سازمان میراث‌فرهنگی در حوزه حقوق شهروندی تشریح شد
چکیده: رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، با تاکید بر ضرورت احصای مصادیق تخصصی حقوق شهروندی متناسب با موضوع فعالیت‌ها و خدمات دستگاه‌های اجرایی، مهم‌ترین اقدامات این سازمان در حوزه حقوق شهروندی را تشریح کرد. علی اصغرمونسان معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری،  با... ادامه »
04
رئیس پژوهشگاه میراث‌فرهنگی و گردشگری در همایش ملی «فرهنگ صلح و تنوع فرهنگی» اعلام کرد تنوع فرهنگی منجر به تقویت‌ صلح می‌شود
چکیده: رئیس پژوهشگاه میراث‌فرهنگی و گردشگری تأکید کرد که برخلاف دنیایی که تنوع فرهنگی را تهدید می‌داند، تجربه تاریخی به ما نشان داده است، اگر از تنوع فرهنگی به‌درستی و در جای خود استفاده شود، نه‌تنها تهدید نخواهد بود بلکه یک مزیت و تقویت‌کننده صلح است.  سید‌محمد بهشتی، رئیس پژوهشگاه میراث‌فرهنگی و گردشگری در همایش ... ادامه »
03
اضافه شدن یک اداره‌کل به بدنه سازمان میراث فرهنگی
چکیده: رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اشاره به بلاتکلیفی ۱۴ ساله شرکت‌ تصفیه صنایع‌دستی از راه‌اندازی اداره‌کل جدید با عنوان اداره‌کل مجامع در این سازمان خبر داد و درباره عدم حضورش در جشن ثبت جهانی دو شهر و روستای صنایع دستی توضیح داد. علی‌اصغر مونسان با حضور در خبرگزاری ایسنا، درباره مشخص شدن اموال... ادامه »
02
زمین‌لرزه به 26 اثر تاریخی کوهبنان کرمان خسارت وارد کرد
چکیده: زمین‌لرزه ۵/۲ ریشتری پنجشنبه ۳۰ آذر ۹۶ در کوهبنان کرمان به تعدادی از آثار تاریخی این شهر آسیب جدی وارد کرده است. محمد‌حسن طالبیان معاون میراث‌فرهنگی سازمان میراث‌فرهنگی با اشاره به زلزله ۵/۲ ریشتری پنجشنبه در سه کیلومتری کوهبنان کرمان گفت: «بر اساس بررسی‌های اولیه تیم‌های تعیین خسارات وارده به آثار و بناهای تا... ادامه »
صفحه 3 از 73ابتدا   قبلی   1  2  [3]  4  5  6  7  8  9  10  بعدی   انتها