Menu

میراث فرهنگی

16
بازدید رئیس سازمان میراث‌فرهنگی از موزه قاجار و مقبرةالشعرای تبریز
چکیده: رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در سفر به استان آذربایجان‌شرقی از بخش‌های مختلف موزه قاجار و مقبرةالشعرای تبریز بازدید کرد. زهرا احمدی‌پور معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری،  در مقبرةالشعرای تبریز بر مزار سیدمحمدحسین بهجت تبریزی متخلص به «شهریار&ra... ادامه »
14
چکیده: از دریچه میراث‌فرهنگی که به ایران بنگریم، این کشورِ کهن یکی از حیرت‌انگیزترین کشورهای جهان است. موقعیت جغرافیایی، تنوع اقلیمی، قدمت، تعدد بی‌شمار میراث‌فرهنگی و طبیعی، آثار علمی و ادبیِ فاخر، از ایران کشوری یگانه و بی‌همتا ساخته است.  ایران، بهانه‌های فراوانی برای تفاخر و مباهات دارد؛ میراث‌فرهنگی‌ بی... ادامه »
13
 با حکم زهرا احمدی‌پور مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد، عضو کمیته پدافند غیرعامل سازمان شد
چکیده: در حکمی از سوی معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد، بازرسی و پاسخگویی به شکایات به‌عنوان عضو کمیته پدافند غیرعاملی سازمان منصوب شد. این حکم از سوی زهرا احمدی‌پور معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری به محمدرضا روشناسان&... ادامه »
13
مدیرکل میراث‌فرهنگی اصفهان: سد کوچری گلپایگان نباید ساخته می‌شد/ از طریق مراجع حقوقی پیگیر این مسئله هستیم
چکیده: مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری اصفهان تأکید کرد که سد کوچری اصلاً نباید از ابتدا ساخته می‌شد، زیرا به‌هرحال، حتی با اجرای طرح‌هایی که برای حفاظت از سنگ‌نگاره‌ها پیشنهاد شد، هویت این سایت تاریخی آسیب می‌دید. فریدون الله‌یاری، مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری اصفهان درباره ... ادامه »
12
راه‌اندازی خط یک متروی اصفهان تنها پس از تأیید اداره‌کل میراث‌فرهنگی استان میسر است
چکیده: اداره امور فرهنگی و روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری اصفهان، اطلاعیه‌ای درخصوص راه‌اندازی آزمایشی خط یکِ متروی اصفهان صادر کرد. در متن این اطلاعیه آمده است: «بی‌شک امکان راه‌اندازی خط یک متروی اصفهان، که کار ساخت آن با همکاری متعهدانه اداره‌کل میراث‌فرهنگی استان و ... ادامه »
11
محمدحسن طالبیان: فروش عمارت تاریخی ناصرالدین‌میرزا نیازمند کسب مجوز از سازمان میراث‌فرهنگی است
چکیده: معاون میراث‌فرهنگی کشور گفت: «معامله و فروش عمارت تاریخی ناصرالدین‌میرزا بدون مجوز سازمان میراث‌فرهنگی غیرقانونی است.» محمدحسن طالبیان معاون میراث‌فرهنگی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری  درباره مزایده برای فروش عمارت تاریخی ناصرالدین‌میرزا گفت: «درواقع مالکیت و بهره‌برداری بن... ادامه »
10
معاون رئیس‌جمهوری در دیدار با نادر مشایخی، موسیقی‌دان: سازمان میراث‌فرهنگی از ثبت ملی موضوعات مرتبط با حوزه موسیقی حمایت می‌کند
چکیده: معاون رئیس‌جمهوری گفت: «سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری از ثبت ملی موضوعات مرتبط با حوزه موسیقی حمایت می‌کند.»  زهرا احمدی‌پور معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در دیدار با نادر مشایخی آهنگ‌ساز و رهبر ارکستر، با بیان این مطلب و با اشاره به ارتب... ادامه »
10
پرونده محور ساسانی و ارسباران به ایکوموس و IUCN ارسال شد
چکیده: دو پرونده نامزد ثبت در فهرست میراث‌جهانی محور ساسانی و میراث طبیعی ارسباران ، به کمیته میراث جهانی یونسکو و اتحادیه جهانی حفاظت از میراث طبیعی (IUCN) ارسال شد. محمدحسن طالبیان معاون میراث‌فرهنگی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری با اعلام این خبر گفت: «پرونده نامزدی میراث‌جهانی منطقه حفاظت‌شده ارسباران،... ادامه »
08
احمدی‌پور: هنرمندان نباید از حافظه فرهنگی شهرها حذف شوند/ ناصر مسعودی: «کاشی ماندگار» گام بزرگی در راه پاسداشت هنرمندان کشور است
چکیده: با حضور احمدی‌پور سومین «کاشی ماندگار» بر سردر خانه ناصر مسعودی، خواننده و آهنگ‌ساز شهیر و پیشکسوت گیلان، در رشت نصب شد. نصب این کاشی ماندگاربا حضور زهرا احمدی‌پور معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، رضا علیزاده مدیرکل میراث‌فرهنگی گیلان و پوریا سوری مدیرکل مرکز روابط... ادامه »
07
احتمال صدور رأی قطعی به‌نفع کشورمان در آخرین دادگاه جدی است/ درصورت صدور رأی علیه ایران، اعتراض خود را به دادگاه لاهه می‌بریم
چکیده: معاون میراث‌فرهنگی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفت: «شکواییه مطرح‌شده، آخرین مهلت و فرصت اعتراض مدعیان پرونده الواح هخامنشی است که اکتبر سال جاری میلادی به آن رسیدگی می‌شود.» محمدحسن طالبیان، معاون میراث‌فرهنگی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، با بیان این مطلب، افزود: &l... ادامه »
صفحه 3 از 56ابتدا   قبلی   1  2  [3]  4  5  6  7  8  9  10  بعدی   انتها