Menu

میراث فرهنگی

03
اضافه شدن یک اداره‌کل به بدنه سازمان میراث فرهنگی
چکیده: رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اشاره به بلاتکلیفی ۱۴ ساله شرکت‌ تصفیه صنایع‌دستی از راه‌اندازی اداره‌کل جدید با عنوان اداره‌کل مجامع در این سازمان خبر داد و درباره عدم حضورش در جشن ثبت جهانی دو شهر و روستای صنایع دستی توضیح داد. علی‌اصغر مونسان با حضور در خبرگزاری ایسنا، درباره مشخص شدن اموال... ادامه »
02
زمین‌لرزه به 26 اثر تاریخی کوهبنان کرمان خسارت وارد کرد
چکیده: زمین‌لرزه ۵/۲ ریشتری پنجشنبه ۳۰ آذر ۹۶ در کوهبنان کرمان به تعدادی از آثار تاریخی این شهر آسیب جدی وارد کرده است. محمد‌حسن طالبیان معاون میراث‌فرهنگی سازمان میراث‌فرهنگی با اشاره به زلزله ۵/۲ ریشتری پنجشنبه در سه کیلومتری کوهبنان کرمان گفت: «بر اساس بررسی‌های اولیه تیم‌های تعیین خسارات وارده به آثار و بناهای تا... ادامه »
02
رئیس سازمان میراث‌فرهنگی خبر داد صدور پلاک ویژه برای خودروهای تاریخی
چکیده: رئیس سازمان میراث‌فرهنگی از آغاز ارائه پلاک تاریخی به وسایل نقلیه تاریخی و عضویت نمایندگان کانون جهانگردی و اتومبیلرانی در کمیسیون‌های FIA خبر داد. علی‌اصغر مونسان معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی اعلام کرد: «صدور پلاک تاریخی برای وسیله‌های نقلیه تاریخی از سوی ”دبیرخانه کارگروه شن... ادامه »
30
چکیده: معاون میراث‌فرهنگی، سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفت: «زلزله شب گذشته به آثار تاریخی و موزه‌های استان‌های البرز، تهران، قزوین و گیلان آسیبی وارد نکرده است.» محمد‌حسن طالبیان معاون میراث‌فرهنگی کشور با اعلام این خبر افزود: «تیم‌های کار‌شناسی استان‌های البرز، تهران،... ادامه »
30
مونسان در پی وقوع زلزله استانهای تهران و البرز خبر داد آمادگی سازمان میراث فرهنگی برای اسکان مردم در صورت نیاز
چکیده: معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری از آمادگی این سازمان برای اسکان و ساماندهی مردم در اماکن و فضاهای در اختیار این سازمان در صورت نیاز خبر داد.   سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به‌دنبال وقوع زلزله ۵/٢ ریشتری شب گذشته در استان‌های تهران و البرز، علی اصغر مونسان گفت: &laqu... ادامه »
28
آمادگی موزه بریتانیا برای برگزاری نمایشگاه در موزه ملی ایران
چکیده: رئیس موزه بریتانیا  در بازدید از موزه ملی ایران ابراز علاقه‌مندی کرد که در آینده موزه بریتانیا نمایشگاهی از آثار خود را در موزه ملی ایران به نمایش بگذارد. هارتوینگ فیشر، رئیس موزه بریتانیا با همراهی دکتر وستا سرخوش (کرتیس)، پژوهشگر بخش مهر، سکه و مدال موزه بریتانیا از بخش‌های مختلف موزه ایران باستان، موزه دوران اسلامی و نمایشگاه &... ادامه »
28
چکیده: معاون میراث‌فرهنگی سازمان میراث‌فرهنگی تأکید کرد که وقتی به میراث‌فرهنگی آمدیم وضعیت موزه فرش ایران در شأن کشور نبود، اما اکنون فاز نخست مرمت و سامان‌دهی آن انجام شده است.  محمدحسن طالبیان معاون میراث‌فرهنگی سازمان میراث‌فرهنگی  در مراسم افتتاح پروژه‌های عمرانی موزه فرش ایران گفت: «میراث فرهنگ... ادامه »
27
مجلس، شهرداری‌ها را در حفاظت و احیای بافت‌های تاریخی‌فرهنگی دخیل می‌کند
چکیده: مدیرکل امور مجلس معاونت امور مجلس، حقوقی و استان‌های سازمان میراث‌فرهنگی اعلام کرد که تاکنون سه ماده از طرح حمایت از مرمت و احیای بافت‌های تاریخی‌فرهنگی و توانمندسازی مالکان و بهره‌برداران بناهای تاریخی‌فرهنگی در کمیسیون فرهنگی مجلس بررسی و تصویب شده است. مرتضی شکوهی مدیرکل امور مجلس معاونت امور مجلس، حقوقی و استان&zw... ادامه »
27
مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان کردستان: ثبت مریوان به‌عنوان شهر جهانی کلاش انگیزه‌های تولید‌کنندگان را افزایش داده است
چکیده: مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان کردستان با اشاره به برگزاری جشن ثبت جهانی شهر مریوان گفت: «ثبت مریوان به‌عنوان شهر جهانی کلاش علاوه بر ایجاد نشاط در بین مردم، انگیزه‌های تولید‌کنندگان را افزایش داده است.» سید‌محسن علوی مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان کردستان با بیا... ادامه »
25
بازديد رئيس سازمان ميراث‌فرهنگی، صنايع‌دستی و گردشگری از مجموعه فرهنگی‌تاريخی سعدآباد
چکیده: علی اصغر مونسان معاون رئيس‌جمهوری و رئيس سازمان ميراث‌فرهنگی، صنايع‌دستی و گردشگری، با حضور در مجموعه فرهنگی‌تاريخی سعدآباد، در جريان مجموعه فعاليت‌های عمرانی و فرهنگی در این مجموعه قرار گرفت.  در جریان این بازدیدکیا پارسا مدیر مجموعه فرهنگی‌تاریخی سعدآباد ضمن قدردانی از حضور ریاست سازمان میراث‌فرهنگی در ا... ادامه »
صفحه 4 از 73ابتدا   قبلی   1  2  3  [4]  5  6  7  8  9  10  بعدی   انتها