Menu

میراث فرهنگی

08
راه‌کارهای اجرایی مراقبت از بافت تاریخی روستاها/ راه‌اندازی بازارچه‌های صنایع‌دستی در شهرهای کم‌جمعیت
چکیده: بیست‌ودومین جلسه شورای معاونان سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری امروز 7 اسفند برگزار شد. در بیست‌ودومین جلسه شورای معاونان سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری که با حضور زهرا احمدی‌پور معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان ‌میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، معاونان این سازمان ... ادامه »
07
جنگل‌های هیرکانی یک قدم به ثبت جهانی نزدیک‌تر شد
چکیده: با جلسه راهبری ثبت میراث‌های جهانی با موضوع بررسی روند ثبت جهانی جنگل‌های هیرکانی این جنگل‌های شکوهمند یک قدم به ثبت‌جهانی نزدیک‌تر شده است. این جلسه امروز شنبه 7 اسفند با حضور محمد‌حسن طالبیان معاون میراث‌فرهنگی کشور، اولی گرائبنر رئیس بنیاد سوکو آلمان، سعد‌الله نصیری قیداری دبیرکل کمیسیون ملی یو... ادامه »
07
آغاز بررسی و شناسایی باستان‌شناختی کشتی‌های تاریخی دریای مازندران
چکیده: بررسی و شناسایی باستان‌شناختی کشتی‌های تاریخی و بنادر کهن تجاری دریای خزر در محدوده استان گیلان امروز شنبه 7 اسفند آغاز شد. حسین توفیقیان سرپرست این برنامه و مسئول راه‌اندازی گروه باستان‌شناسی زیر آب در پژوهشکده باستان‌شناسی با اعلام این خبر گفت: «در این برنامه یک‌ماهه، سواحل دریای مازندران در محد... ادامه »
06
ادای احترام رئیس سازمان میراث‌فرهنگی به مقام سومین شهید محراب
چکیده: رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری امروز، ضمن بازدید از مجموعه بافت تاریخی شهر یزد، با حضور بر مزار سومین شهید محراب به‌ مقام این عالم مجاهد ادای احترام کرد. زهرا احمدی‌پور معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، امروز جمعه 6 اسفند، در دومین روز از سفر دوروزه خود به ا... ادامه »
06
پرونده ثبت جهانی شهر تاریخی یزد در وضعیت مناسبی است
چکیده: معاون رئیس‌جمهوری در گفت‌وگوی تلفنی با بخش خبری 20:45 شبکه استانی یزد گفت: «پرونده ثبت شهر تاریخی یزد در فهرست میراث جهانی وضعیت مناسبی دارد.» زهرا احمدی‌پور معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری که به استان یزد سفر کرده است، امروز پنجشنبه 5 اسفند در گفت‌و‌... ادامه »
05
حفظ بافت تاریخی مهم‌ترین امتیاز اردکان است
چکیده: معاون رئیس‌جمهوری امروز پنجشنبه 5 اسفند در اولین روز سفر به استان یزد و در حاشیه بازدید از بافت تاریخی اردکان تصریح کرد: «حفظ و احیای بافت تاریخی اردکان مهم‌ترین امتیاز این شهر است.» زهرا احمدی‌پور معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، امروز در حاشیه بازدید از بافت تاریخ... ادامه »
05
شکست پروژه ایران‌هراسی با معرفی جاذبه‌های تاریخی گردشگری ایران
چکیده: معاون رئیس‌جمهوری در اولین روز از سفر دوروزه خود به استان یزد، در بازدید از بافت تاریخی اردکان، گفت: «معرفی جاذبه‌های گردشگری و تاریخی ایران و آشنایی گردشگران دنیا با این جاذبه‌ها باعث شکست پروژه ایران‌هراسی می‌شود.» زهرا احمدی‌پور معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و ... ادامه »
05
مجلس آماده همکاری برای اصلاح قوانین میراث‌فرهنگی است
چکیده: نماینده اردکان در مجلس شورای اسلامی و رئیس مجمع نمایندگان استان یزد، با اشاره به لزوم به‌روز‌رسانی برخی از قوانین حوزه میراث‌فرهنگی گفت: «مجلس برای اصلاح و به‌‌روز‌رسانی قوانین میراث‌فرهنگی آماده هر گونه همکاری با دولت و سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری است.» محمد‌رضا... ادامه »
04
معاون رئیس‌جمهوری به یزد سفر می‌کند
چکیده: مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان یزد از سفر دوروزه معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری به این استان خبر داد. فاطمه دانش‌یزدی مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان یزد، امروز چهارشنبه 4 اسفند، با اعلام این خبر گفت: «زهرا احمدی‌پور... ادامه »
04
سفال‌های نخودی شهر سوخته بومی هستند
چکیده: مطالعات آزمایشگاهی بر روی سه نمونه سفال نخودی شهر سوخته و تطبیق آن با زمین‌شناسی منطقه تحت‌مطالعه نشان داده است که سفال‌های نخودی این محوطه بومی هستند. یاسین صدقی کارشناس ارشد باستان‌سنجی این مطلب را، امروز چهارشنبه 4 اسفند، در نشست علمی «دوازدهمین همایش دوسالانه حفاظت و مرمت اشیای تاریخی‌فرهنگی و تزیینات وابست... ادامه »
صفحه 4 از 44اولین   قبلی   1  2  3  [4]  5  6  7  8  9  10  بعدی   آخرین