Menu

میراث فرهنگی

13
معاون میراث‌فرهنگی کشور در دانشگاه کاشان: مستندسازی و حفظ دانش سنتی باغ‌های ایرانی جدی گرفته شود
چکیده: معاون میراث‌فرهنگی کشور در همایش ملی مطالعه و شناخت باغ‌های تاریخی کاشان بر حفظ دانش سنتی مربوط به باغ‌های تاریخی ایران تأکید کرد.  محمد‌حسن طالبیان معاون میراث‌فرهنگی  در همایش ملی مطالعه و شناخت باغ‌های تاریخی کاشان در دانشگاه کاشان سخنرانی می‌کرد گفت: «حفظ دانش‌ سنتی مربوط به مدیریت باغ ... ادامه »
11
معاون میراث‌فرهنگی کشور: شورای سیاست‌گذاری ثبت جهانی منطقه اورامانات تشکیل شد
چکیده: معاون میراث‌فرهنگی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، با اشاره به تلاش‌های این معاونت برای ثبت‌جهانی منطقه اورامانات، گفت: «سازمان میراث‌فرهنگی، ثبت‌جهانی این منطقه را به‌صورت جدی دنبال می‌کند و درحال‌حاضر شورای سیاست‌گذاری ثبت‌جهانی این منطقه تشکیل شده است. محمد... ادامه »
10
با انعقاد تفاهم‌نامه سازمان میراث‌فرهنگی با معاونت علمی ریاست‌جمهوری/ کاخ گلستان تجهیز و معرفی می‌شود
چکیده: سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در راستای معرفی ارزش‌های مجموعه کاخ گلستان، همچنین ارتقای سطح کیفی، حفاظت، انتقال دانش و ایجاد زیرساخت‌های گردشگری مورد نیاز گردشگران تفاهم‌نامه ای را با معاونت علمی ریاست‌جمهوری منعقد کرد.  به دنبال اقدامات کالبدی که قبل و بعد از ثبت‌جهانی مجموعه کاخ گلستان صورت گ... ادامه »
10
مدیرکل موزه‌ها و اموال منقول فرهنگی‌تاریخی کشور از محل احداث موزه کودک ارومیه بازدید کرد
چکیده: مدیر‌کل امور موزه‌ها و اموال منقول فرهنگی‌تاریخی کشور از محل احداث موزه کودک ارومیه بازدید کرد.  محمد‌رضا کارگر مدیرکل موزه‌ها و اموال منقول فرهنگی‌تاریخی کشور، در جلسه‌ای که بعد از این بازدید با حضور مدیرکل میراث‌فرهنگی و نیز مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان این استان تشکیل شد، ضمن استقبال ا... ادامه »
06
ایجاد دو پایگاه پژوهشی در منطقه حفاظت‌شده ارسباران
چکیده: با پذیرش مرحله نخست پرونده نامزد ثبت‌جهانی منطقه حفاظت‌شده ارسباران از سوی یونسکو و ارسال آن به اتحادیه بین‌المللی حفاظت از طبیعت (IUCN)، دو پایگاه پژوهشی در خانه‌های تاریخی «وینق» در روستای وینق کلیبر و «آینالو» در شهرستان خداآفرین ایجاد می‌شود. محمد‌حسن طالبیان معاون میراث‌... ادامه »
02
شناسایی 83 محوطه و اثر تاریخی و پیش‌ازتاریخ در جهرم
چکیده: بررسی‌های باستان‌شناختی در بخش خفر شهرستان جهرم به شناسایی 83 محوطه از دوره‌های پیش‌ازتاریخ، تاریخی و اسلامی انجامید.  مجید منصوری رئیس هیئت بررسی باستان‌شناختی بخش خفر شهرستان جهرم، این مطلب را، در نشست «گزارش به همکار» به‌همت پژوهشکده باستان‌شناسی در محل پژوهشگاه برگزار شد، مطرح کرد... ادامه »
31
 بازدید احمدی‌پور از بافت فرهنگی‌تاریخی شیراز
چکیده: زهرا احمدی‌پور، معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در ادامه سفرش به استان فارس، از بافت فرهنگی‌تاریخی شیراز و مسجد جامع عتیق بازدید کرد و سپس به حرم احمدبن‌موسی شاهچراغ(ع) رفت و به زیارت مرقد برادر امام رضا(ع) پرداخت.  رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی... ادامه »
31
احمدی‌پور: هیئت‌امنایی شدن مجموعه‌های فرهنگی‌تاریخی باعث افزایش جذب سرمایه به این مجموعه‌ها می‌شود
چکیده: رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در اولین روز از سفر خود به استان فارس، از مجموعه جهانی تخت‌جمشید و موزه تخت‌جمشید بازدید کرد. مسعود رضایی‌منفرد، رئیس پایگاه جهانی تخت‌جمشید، در این بازدید توضیحاتی در مورد این مجموعه جهانی و روند حفاظت و نگه‌داری آن به زهرا احمدی‌پور معاون رئیس‌جمهوری ... ادامه »
30
سازمان میراث‌فرهنگی تنها متولی قانونی حفاظت و صیانت از مجموعه‌های سعدآباد و نیاوران است/ بنیاد مستضعفان، علی‌رغم همه توافقات، اقدام به طرح دعوی در محاکم کرده است
چکیده: سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در پاسخ به ادعای مالکیت بنیاد مستضعفان بر کاخ‌موزه‌های سعدآباد و نیاوران بیانیه‌ای منتشر کرد. متن این بیانیه به‌شرح زیر است: «کاخ‌های نیاوران و سعدآباد که به‌جامانده از دوره قاجار و پهلوی است، متعلق به وزارت دربار بوده و هزینه ساخت و ایجاد باغ و ساختمان&zwnj... ادامه »
29
محمدحسن طالبیان: صیانت از میراث‌فرهنگی، رضایت افکار عمومی را به دنبال دارد
چکیده: معاون میراث‌فرهنگی کشور گفت: «صیانت و دفاع از آثار تاریخی و میراث‌فرهنگی رضایت و خوشحالی افکار عمومی را به‌دنبال دارد.»  محمدحسن طالبیان  با بیان این مطلب در نشست معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری با معاونان مشاوران و مدیران کل ستادی و استان‌ها که در مجموعه... ادامه »
صفحه 4 از 51اولین   قبلی   1  2  3  [4]  5  6  7  8  9  10  بعدی   آخرین