Menu

میراث فرهنگی

21
ایران موزه ای از زبان ها است
چکیده: یران موزه ای از زبان ها است و کمتر فرهنگی در دنیا وجود دارد که این ویژگی را دارا باشد .  ابوالقاسم اسماعیل پور نویسنده  و اسطوره شناس با بیان این مطلب در آستانه برگزاری همایش بین المللی میراث زبانی تصریح کرد که میراث زبانی در زمره مهمترین بخش میراث معنوی هر ملتی است . او افزود: سابقه چند هزار ساله ایران در برخورداری از زبان، اهمیت پرداخ... ادامه »
19
چکیده: محمد باقرقالیباف شهردار تهران صبح امروز پس از برگزاری جلسه کمیسیون ماده 5 در موزه ملی ایران به همراهی محمدحسن طالبیان معاون میراث فرهنگی سازمان، جبرئیل نوکنده رئیس موزه ملی ایران از موزه دوران اسلامی، تاریخی و پیش از تاریخ این موزه بازدید کرد. به گزارش میراث آریا(chtn)؛ محمد باقرقالیباف شهردار تهران در ادامه این بازدید با اشاره بر غنای بسیار موزه ... ادامه »
15
چکیده: دانشنامه معماری دستکند با کمک معاونت میراث فرهنگی، پژوهشگاه و پایگاهها تدوین می شود.   محمدحسن طالبیان معاون میراث فرهنگی کشور در مراسم افتتاح دومین همایش بین المللی معماری دستکند که صبح چهارشنبه 15 مهرماه در موزه ملی ایران برگزار شد، گفت: امیدوارم که با فعالیت های جدی که در حوزه معماری دست کند صورت گرفته شاهد گسترش این دانش و حفاظت و صیانت ا... ادامه »
12
چکیده: مدیرکل موزه ها و اموال منقول تاریخی از راه اندازی 14 موزه خصوصی در سطح کشور خبر داد. محمدرضا کارگر گفت: از سال 92 تاکنون 14 موزه خصوصی در کشور راه اندازی شده که این آمار نسبت به تعداد موزه هایی که پیش از آن وجود داشت از رشد 50 درصدی موزه های خصوصی در ایران خبر می دهد. مدیرکل موزه ها و اموال منقول تاریخی افزود: با توجه به شرح وظایف سازمان میراث ف... ادامه »
10
چکیده: پرونده 11 قنات شاخص کشور درحالی قرار است تیرماه سال آینده در اجلاس جهانی یونسکو مطرح شود که معاون میراث فرهنگی کشور هدف از ثبت جهانی پرونده قنات را توجه به میراث گذشته، حل بحران آب و راهی به سوی توسعه پایدار می داند. به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری؛ پرونده ثبت جهانی قنات ها نخستین پرونده مشارکتی سا... ادامه »
07
مدیرگنجینه ملی ایران منصوب شد
چکیده: در حکمی از سوی مسعود سلطانی فر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری جبرئیل نوکنده که سرپرستی گنجینه ملی ایران را برعهده داشت به عنوان "مدیرگنجینه ملی ایران" منصوب شد. در متن حکم سلطانی فر برای نوکنده آمده است: "نظر به تعهد، تجربه و شایستگی جنابعالی، به موجب این حکم به عنوان " مدیرگنجینه ملی ایران" منصوب می شوید. نظار... ادامه »
05
چکیده: مهمترین دغدغه سازمان میراث فرهنگی حفاطت از آثار تاریخی است. سید رحمت الله رئوف دبیر انجمن‌های میراث فرهنگی کشور با اشاره به نقش مردم در حفاظت از آثار تاریخی، در اولین نشست انجمن میراث فرهنگی کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: به طور حتم در صورت تعامل و همکاری مردم در زمینه حفاظت و صیانت از آثار تاریخی دغدغه سازمان میراث فرهنگی به حداقل می&z... ادامه »
04
چکیده: ما باید بتوانیم شهرهای‌مان را بازآفرینی کنیم و با اتکا به میراث معنوی و فرهنگی حمل و نقل را بازآفرینی کنیم. عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی در مراسم بزرگداشت روز جهانی گردشگری که در مرکز همایشهای برج میلاد برگزار شد، گفت:  ایران قلب ایران‌شهر است و ایران‌شهر مفهومی است که ما را در فراز تاریخ و گستره یک سرزمین کهن گسترده و پی... ادامه »
04
ایثارگران سازمان میراث‌فرهنگی تجلیل شدند
چکیده:   در مراسمی که به مناسبت بزرگداشت هفته مقدس برگزار شد، ایثارگران سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تجلیل شدند.  سرهنگ حسن اکبری فرمانده مرکز مقاومت بسیج سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در مراسم بزرگداشت هفته دفاع مقدس گفت: موقعیت ایران که یک موقعیت برجسته در منطقه است، برگرفته از دوران طلایی دفاع مقدس است. وی با بیان... ادامه »
02
چکیده: سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با صدور اطلاعیه ای اجرای جشن های مرتبط با روز جهانی جهانگردی دراستان ها را با توجه به حادثه مصیبت بار منا و جان باختن جمع زیادی از حجاج عزیز ایرانی و اعلام 3 روز عزای عمومی در کشور لغو کرد. در متن اطلاعیه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خطاب به مدیران کل استان ها آمده است: مدیران کل محترم استان ... ادامه »
صفحه 44 از 62ابتدا   قبلی   39  40  41  42  43  [44]  45  46  47  48  بعدی   انتها