Menu

میراث فرهنگی

25
حسینی‌مکارم: نوروزگاه‌ها از یکم تا دوازدهم فرودین فعال‌اند
چکیده: آخرین نشست خبری سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در سال 1395، ، با موضوع «نوروزگاه‌ها و جشن جهانی نوروز» برگزار شد. سمیع‌الله حسینی‌مکارم رئیس شورای سیاست‌گذاری نوروز سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، در این نشست که در سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری برگزار شد، گ... ادامه »
25
جشن جهانی نوروز 6 فروردین در کاخ گلستان برگزار می‌شود
چکیده: محمدحسن طالبیان معاون میراث‌فرهنگی در نشست خبری «نوروزگاه‌ها و جشن جهانی نوروز» گفت: «امسال به‌دلیل این‌که پرونده نوروز در میراث جهانی به 12 ملیت افزایش یافت، جشن نوروز را با 12 کشور در کاخ گلستان برگزار می‌کنیم چراکه این کاخ از دیرباز مکانی برای برگزاری جشن‌های نوروزی بوده است.» طالبیان ... ادامه »
23
لباس محلی زنان و مردان استان کهگیلویه‌وبویراحمد ثبت‌ملی شد‌
چکیده: مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کهگیلویه‌وبویراحمد از ثبت چهار اثر معنوی این استان در فهرست آثار ملی کشور خبر داد و گفت: «لباس محلی زنان و مردان کهگیلویه‌وبویراحمد از مهم‌ترین این آثار است.» محمود باقری مدیرکل میراث‌فرهنگی کهگیلویه‌وبویراحمد، ، با اشاره به ثبت چهار اثر معنوی این استا... ادامه »
22
شیوه نوازندگی استاد اسپندار از سیستان‌وبلوچستان و استاد قنبرپور از هرمزگان ثبت‌ملی شد
چکیده: شیوه نوازندگی دونلی استاد شیر‌محمد اسپندار از سیستان‌وبلوچستان و شیوه نوازندگی نی جفتی استاد قنبر راستگو (خالو قنبر) از هرمزگان، در پنجمین اجلاس کمیته ثبت میراث ناملموس در فهرست میراث معنوی کشور ثبت‌ملی شد. «پنجمین اجلاس کمیته میراث ناملموس» امروز یکشنبه 22 اسفند، با حضور محمد‌حسن طالبیان معاون میراث... ادامه »
22
آثار تاریخی اعزام‌شده به آلمان کمتر از یک سال دیگر بازگردانده می‌شود
چکیده: معاون امور مجلس سازمان میراث فرهنگی با بیان اینکه پس از برجام درخواست برپایی نمایشگاه‌های داخلی و خارجی به صورت ویژه‌ای افزایش پیدا کرده است، از علاقه دولت آلمان برای نمایش آثار تاریخی ایران در کشورش خبر داد. به دنبال مصوبه دولت برای خروج 446 قلم از آثار تاریخی و هنری از کشور در قالب برگزاری نمایشگاهی در شهر بن آلمان با عنوان «ایر... ادامه »
21
آثار تاریخی، صنایع‌دستی و جاذبه‌های گردشگری سیستان‌وبلوچستان از نگاه خبرنگاران
چکیده: تور چهارروزه رسانه‌ای با حضور 25 خبرنگار از رسانه‌های مختلف به‌همت و با هماهنگی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری به‌مقصد سیستان‌وبلوچستان با هدف بازدید از جاذبه‌های گردشگری، آثار تاریخی و هنرهای سنتی و صنایع‌دستی این استان برگزار شد. در این تور که از دوشنبه 16 اسفند آغاز شد، خبرنگارا... ادامه »
19
 مقدمات برپایی نمایشگاه آثار موزه لوور در موزه ملی ایران بررسی شد
چکیده: در دیدار رئیس موزه ملی ایران و هیات اعزامی از موزه لوور، مقدمات برپایی نمایشگاهی از آثار موزه لوور در موزه ملی ایران مورد بحث و بررسی قرار گرفت. ه‌دنبال توافق اولیه بین موزه لوور و سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری مبنی بر برپایی نمایشگاهی از آثار شاخص موزه لوور در موزه ملی ایران، هیأتی از کارشناسان این موزه به سرپرستی ماریل... ادامه »
18
کهن‌شهر «جیرفت» کلان‌شهری آباد بوده است
چکیده: ششمین نشست پانزدهمین گردهمایی باستان‌شناسی ایران به ارائه مطالبی درخصوص کاوش نجات‌بخشی «گوریه ایوان»، شهر تاریخی «بلقیس اسفراین»، محوطه «کَهنِک» شهرستان سربیشه، «قلعه سنگ» شهر کهن سیرجان و «مسجد جامع» شهر کهن جیرفت اختصاص یافت. حمیده چوبک رئیس پژوهشکده باستان‌شنا... ادامه »
17
لوح ثبت باغ گیاه‌شناسی ملی ایران رونمایی شد
چکیده: هم‌زمان با هفته درخت‌کاری، مراسم رونمایی از لوح ثبتی باغ گیاه‌شناسی ملی ایران در فهرست میراث طبیعی و ملی کشور  با حضور معاون میراث‌فرهنگی کشور برگزار شد. به‌دنبال ثبت باغ گیاه‌شناسی ایران در فهرست آثار ملی کشور و مراسم رونمایی از لوح ثبتی، محمدحسن طالبیان معاون میراث‌فرهنگی کشور و ﺯﻳﺒﺎ ﺟﻢ‌ﺯﺍﺩ رئیس بخش ... ادامه »
16
انرژی بسیاری از همکاران ما صرف کاوش‌های نجات بخشی می‌شود/ سازمان‌ها و ارگان‌ها موظف‌اند قبل از هر اقدامی از میراث‌فرهنگی استعلام کنند
چکیده: معاون میراث فرهنگی با انتقاد از برخی سازمان‌ها و ارگان‌ها به‌دلیل اجرای طرح‌های عمرانی بدون استعلام از این سازمان و تخریب آثار تاریخی تصریح کرد که انرژی بسیاری از همکاران ما صرف کاوش‌های نجات‌بخشی می‌شود. محمدحسن طالبیان معاون میراث‌فرهنگی امروز یکشنبه 15 اسفند در مراسم گشایش پانزدهمین گردهمایی سالانه باستا... ادامه »
صفحه 5 از 47اولین   قبلی   1  2  3  4  [5]  6  7  8  9  10  بعدی   آخرین