Menu

میراث فرهنگی

27
بیانیه 416 فعال حوزه معمارى و میراث‌فرهنگى درباره مالکیت کاخ‌هاى سعدآباد و نیاوران
چکیده: 416 تن از فعالان حوزه‌هاى معمارى، شهرسازى و میراث‌فرهنگى، با صدور اطلاعیه‌ای درخصوص موضوع مالکیت کاخ موزه سعدآباد و کاخ نیاوران، تأکید کردند: «کاخ‌موزه‌ها، بنا به ماهیت، متعلق به سازمان میراث‌فرهنگی هستند.»  متن کامل این اطلاعیه و اسامى امضاکنندگان آن به‌شرح زیر است: «خبر شدیم ... ادامه »
27
مالکیت کاخ‌های سعدآباد و نیاوران قطعا متعلق به سازمان میراث‌فرهنگی است/ بخش حقوقی سازمان این موضوع را به‌صورت جدی و تمام‌عیار دنبال می‌کند
چکیده: معاون میراث‌فرهنگی کشور در نشست خبری با اصحاب رسانه در پاسخ به سؤالی درخصوص ادعاهای نبیاد مستضعفان درباره کاخ‌های سعدآباد و نیاوران، با تأکید بر اینکه دو کاخ در مالکیت سازمان میراث‌فرهنگی است افزود: «اسناد ما کاملاً روشن است و این کاخ‌ها اموال خاندان پهلوی نیست که در مالکیت بنیاد مستضعفان باشد و قطعا مالکیت آنها متعلق به س... ادامه »
26
مدیریت کاخ‌های سعدآباد و نیاوران توسط یک سازمان تخصصی برای منافع ملی بهتر است
چکیده: معاون میراث‌فرهنگی کشور در نشست خبری با اصحاب رسانه در پاسخ به سؤالی درخصوص ادعاهای نبیاد مستضعفان درباره کاخ‌های سعدآباد و نیاوران گفت: «قوانین ما کاملا روشن است و این کاخ‌ها اموال خاندان پهلوی نیست که در مالکیت بنیاد مستضعفان باشد. محمد‌حسن طالبیان افزود: «این دو کاخ در زمان پهلوی توسط وزارت دربار و با هزینه بیت... ادامه »
26
تاریخ کهن تهران در موزه ملی
چکیده: مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان تهران از شهروندان و مسافران دعوت کرد برای شناخت هرچه بیشتر تاریخ و فرهنگ استان تهران از نمایشگاه  «گزیده‌ای از آثار باستان‌شناسی تهران» که در موزه ملی برپا شده است بازدید کنند. رجبعلی خسروآبادی با اعلام این خبر افزود: «بدون شناخت از هویت تاریخی نمی&z... ادامه »
26
تاریخ کهن تهران در موزه ملی
چکیده: مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان تهران از شهروندان و مسافران دعوت کرد برای شناخت هرچه بیشتر تاریخ و فرهنگ استان تهران از نمایشگاه  «گزیده‌ای از آثار باستان‌شناسی تهران» که در موزه ملی برپا شده است بازدید کنند. رجبعلی خسروآبادی مدیر‌کل میراث‌فرهنگی تهران با اعلام این خبر افزود: &... ادامه »
26
طرح ارزیابی ظرفیت تولید و اشتغال در 73 روستا از امروز کلید خورد
چکیده: طرح ارزیابی ظرفیت تولید و اشتغال در 73 روستا با توجه به زیرساخت‌های گردشگری، مواریث فرهنگی و تاریخی و ظرفیت‌های صنایع‌دستی هر روستا به‌همت سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری از امروز رسماً کلید خورد.  در این طرح که از روز چهارشنبه 23 فروردین 96 به‌صورت رسمی آغاز شد، از هر کدام از سه م... ادامه »
22
بهره‌برداری از 4 مجتمع پذیرایی و گردشگری در مازندران
چکیده: چهار مجتمع پذیرایی، تفریحی و گردشگری در مازندران، روز سه‌شنبه 22 فروردین 96، با حضور رئیس‌جمهوری، رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری و دیگر اعضای کابینه دولت در این استان، به‌بهره‌برداری رسید. هزینه اجرای این پروژه‌ها 1430میلیارد ریال اعلام شده است. یکی از این پروژه‌ها، مجتمع تفریحی ... ادامه »
21
چکیده: مدیر‌کل موزه‌ها و اموال منقول تاریخی در نشست خبری برگزاری نمایشگاه اشیای تاریخی در آلمان گفت: «برپایی نمایشگاه‌های اشیای تاریخی، دیپلماسی فرهنگی است و با توجه به تجاوز‌های صورت‌گرفته به حریم فرهنگی کشور، برپایی این نمایشگاه‌ها درحقیقت دفاع دربرابر این تجاوز‌هاست.» ، محمدرضا کارگر مدیر‌کل موزه&z... ادامه »
21
چکیده: مدیر‌کل موزه‌ها و اموال منقول تاریخی در نشست خبری برگزاری نمایشگاه اشیای تاریخی در آلمان گفت: «برپایی نمایشگاه‌های اشیای تاریخی، دیپلماسی فرهنگی است و با توجه به تجاوز‌های صورت‌گرفته به حریم فرهنگی کشور، برپایی این نمایشگاه‌ها درحقیقت دفاع دربرابر این تجاوز‌هاست.» ، محمدرضا کارگر مدیر‌کل موزه&z... ادامه »
20
بازدید معاون رئیس‌جمهوری از نمایشگاه تخصصی صندوق احیا در مجلس شورای اسلامی
چکیده: معاون رئیس‌جمهوری  از نمایشگاه تخصصی صندوق احیا و بهره‌برداری از اماکن تاریخی در مجلس شورای اسلامی بازدید کرد.  زهرا احمدی‌پور معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری با همراهی میرهادی قره‌سیدرومیانی معاون امور مجلس، حقوقی و استان‌های سازمان میراث‌فرهنگی از این ن... ادامه »
صفحه 5 از 51اولین   قبلی   1  2  3  4  [5]  6  7  8  9  10  بعدی   آخرین