Menu

میراث فرهنگی

25
مرمت اضطراری چغازنبیل آغاز شد
چکیده: کارگاه مرمت میراث جهانی چغازنبیل، فاز تازه‌ای از اقدامات حفاظتی و مرمتی را در بنای ۳۵۰۰ساله چغازنبیل آغاز کرد. ، مرمت اضطراری زیگورات چغازنبیل در نخستین مرحله در دستور کار قرار گرفت. این فاز مرمتی که بر اساس بررسی‌های آسیب‌شناسی در محوطه میراث جهانی چغازنبیل انجام می‌شود، پاکسازی ناودان‌ها و تجدید اندود قله بنای زیگورات بر... ادامه »
25
رئیس سازمان میراث‌فرهنگی تأکید کرد لزوم توجه پژوهشگاه میراث‌فرهنگی به حوزه‌های گردشگری و صنایع‌دستی
چکیده: رئیس سازمان میراث‌فرهنگی امروز در مراسم هفته پژوهش تأکید کرد که پژوهشگاه میراث‌فرهنگی و گردشگری باید علاوه بر میراث‌فرهنگی به حوزه‌های گردشگری و صنایع‌دستی نیز توجه ویژه داشته باشد. علی‌اصغر مونسان معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری  در مراسم افتتاح هفته پژوهش که د... ادامه »
22
مدیرکل میراث‌فرهنگی استان: میزان خسارت زلزله به بناهای تاریخی کرمان در حال افزایش است
چکیده: مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کرمان گفت: «برآورد خسارات واردشده به بناها و اماکن تاریخی استان با توجه به استمرار زمین‌لرزه در حال حاضر امکان‌پذیر نیست.» محمود وفایی مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کرمان با اعلام این خبر افزود: «برآورد خساراتی که اولین زلزله به بناها و اماکن تا... ادامه »
21
آغاز کاوش باستان‌شناختی در یکی از کلیدی‌ترین محوطه‌های اشکانی در غرب ایران
چکیده: کاوش باستان‌شناختی در محوطه باستانی قیزیل قیه، یکی از کلیدی‌ترین محوطه‌های اشکانی در غرب ایران با هدف روشن شدن بسیاری از مجهولات آغاز شد.  رضا رضالو، سرپرست کاوش باستان‌شناختی محوطه باستانی قیزیل‌قیه  با اعلام این خبر و اشاره به نیاز انجام کاوش‌های علمی باستان‌شناسی در استان اردبیل گفت: «در بسیاری... ادامه »
20
برای نخستین بار در شمال کشور انجام شد مطالعات ژنتیک باستان‌شناسی در گورستان لیارسنگ‌بن املش
چکیده: سرپرست هیئت باستان‌شناسی گورستان لیارسنگ‌بن از انجام مطالعات ژنتیک ‌باستان‌شناسی بر روی بقایای انسانی این گورستان توسط متخصصان ایرانی خبر داد.  ، ولی جهانی سرپرست هیئت باستان‌شناسی گورستان لیارسنگ‌بن  با اعلام این خبر گفت: «مجموعه باستانی لیارسنگ‌بن املش در نزدیکی روستای شیرچاک از توابع بخش رانکوه... ادامه »
18
به مناسبت رویداد بین‌المللی «تبریز2018» صورت می‌گیرد تلاش برای ثبت محوطه باستانی ربع رشیدی تبریز در فهرست میراث جهانی یونسکو
چکیده: فصل اول پروژه بین‌المللی ربع رشیدی تبریز به‌منظور فراهم کردن مقدمات پیشنهاد ثبت این محوطه باستانی دارای لایه‌هایی از دوران‌های ایلخانی تا میانه صفویه و قاجاری در فهرست میراث جهانی یونسکو انجام شد. بهرام آجورلو سرپرست هیئت باستان‌شناسی و دانشیار باستان‌شناسی دانشگاه هنر اسلامی تبریز  با اعلام این خبر گفت: &laq... ادامه »
16
 معاون میراث‌فرهنگی کشور: تعداد آثار ناملموس ایران در فهرست میراث جهانی به 13 رسید
چکیده: با ثبت «چوگان‌بازی سوار بر اسب همراه با روایتگری و موسیقی» و «هنر ساختن و نواختن کمانچه»، در دوازدهمین نشست کمیته بین دول یونسکو برای پاسداری از میراث فرهنگی ناملموس تعداد آثار ناملموس ایران در فهرست میراث جهانی به 13 رسید.  محمدحسن طالبیان معاون میراث‌فرهنگی با اعلام این خبر گفت: «دو پرونده ایرا... ادامه »
16
 رئیس سازمان میراث‌فرهنگی خبر داد کمانچه و چوگان در فهرست آثار میراث جهانی یونسکو قرار گرفت
چکیده: «چوگان‌بازی سوار بر اسب همراه با روایتگری و موسیقی» و «هنر ساختن و نواختن کمانچه»،  در دوازدهمین نشست کمیته بین دول یونسکو برای پاسداری از میراث فرهنگی ناملموس جزیره ججو کره جنوبی به ثبت رسید. علی‌اصغر مونسان، معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی با اعلام این خبر گفت: «چوگان‌بازی س... ادامه »
14
طالبیان در گفت‌وگو با روزنامه همشهری: ايجاد پوشش حفاظتی در تل آجری تخت‌جمشيد ضروری است
چکیده: روزنامه همشهری در گزارشی واکنش مسئولان میراث‌فرهنگی سازمان میراث‌فرهنگی به ایجاد پوشش حفاظتی برای نگهداری از تل آجری تخت جمشید که انتقاد رسانه‌ها و برخی کارشناسان میراث فرهنگی را برانگیخت را بررسی کرد. پيش‌تر پوشش حفاظتی برای مسقف كردن محوطه باستانی هگمتانه، محوطه نيايشگاهی تپه نوشيجان متعلق به دوره مادها، هخامنشيان و ساسانی&... ادامه »
14
مدیرکل میراث‌فرهنگی استان: هیچ‌کدام از بناهای ثبت‌ملی بوشهر در زلزله آسیب ندیده‌اند/ آسیب جزئی به ساختمان قدیم کمرگ دیّر
چکیده: مدیرکل میراث‌فرهنگی بوشهر اعلام کرد که هیچ‌کدام از بناهای ثبت‌ملی استان آسیب ندیده‌اند و زلزله فقط به ساختمان قدیم گمرک دیّر که تحت تملک اداره‌کل گمرکات استان است آسیب وارد کرد. ناصر امیرزاده مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری بوشهر،  پیرو زلزله‌ای که در استان بوشهر رخ داد گفت: «خوشبختانه... ادامه »
صفحه 5 از 73ابتدا   قبلی   1  2  3  4  [5]  6  7  8  9  10  بعدی   انتها