Menu

میراث فرهنگی

10
چکیده: پرونده 11 قنات شاخص کشور درحالی قرار است تیرماه سال آینده در اجلاس جهانی یونسکو مطرح شود که معاون میراث فرهنگی کشور هدف از ثبت جهانی پرونده قنات را توجه به میراث گذشته، حل بحران آب و راهی به سوی توسعه پایدار می داند. به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری؛ پرونده ثبت جهانی قنات ها نخستین پرونده مشارکتی سا... ادامه »
07
مدیرگنجینه ملی ایران منصوب شد
چکیده: در حکمی از سوی مسعود سلطانی فر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری جبرئیل نوکنده که سرپرستی گنجینه ملی ایران را برعهده داشت به عنوان "مدیرگنجینه ملی ایران" منصوب شد. در متن حکم سلطانی فر برای نوکنده آمده است: "نظر به تعهد، تجربه و شایستگی جنابعالی، به موجب این حکم به عنوان " مدیرگنجینه ملی ایران" منصوب می شوید. نظار... ادامه »
05
چکیده: مهمترین دغدغه سازمان میراث فرهنگی حفاطت از آثار تاریخی است. سید رحمت الله رئوف دبیر انجمن‌های میراث فرهنگی کشور با اشاره به نقش مردم در حفاظت از آثار تاریخی، در اولین نشست انجمن میراث فرهنگی کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: به طور حتم در صورت تعامل و همکاری مردم در زمینه حفاظت و صیانت از آثار تاریخی دغدغه سازمان میراث فرهنگی به حداقل می&z... ادامه »
04
چکیده: ما باید بتوانیم شهرهای‌مان را بازآفرینی کنیم و با اتکا به میراث معنوی و فرهنگی حمل و نقل را بازآفرینی کنیم. عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی در مراسم بزرگداشت روز جهانی گردشگری که در مرکز همایشهای برج میلاد برگزار شد، گفت:  ایران قلب ایران‌شهر است و ایران‌شهر مفهومی است که ما را در فراز تاریخ و گستره یک سرزمین کهن گسترده و پی... ادامه »
04
ایثارگران سازمان میراث‌فرهنگی تجلیل شدند
چکیده:   در مراسمی که به مناسبت بزرگداشت هفته مقدس برگزار شد، ایثارگران سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تجلیل شدند.  سرهنگ حسن اکبری فرمانده مرکز مقاومت بسیج سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در مراسم بزرگداشت هفته دفاع مقدس گفت: موقعیت ایران که یک موقعیت برجسته در منطقه است، برگرفته از دوران طلایی دفاع مقدس است. وی با بیان... ادامه »
02
چکیده: سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با صدور اطلاعیه ای اجرای جشن های مرتبط با روز جهانی جهانگردی دراستان ها را با توجه به حادثه مصیبت بار منا و جان باختن جمع زیادی از حجاج عزیز ایرانی و اعلام 3 روز عزای عمومی در کشور لغو کرد. در متن اطلاعیه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خطاب به مدیران کل استان ها آمده است: مدیران کل محترم استان ... ادامه »
31
بهشتی : دفاع مقدس برای برقراری صلح شکل گرفت
چکیده: آنچه که به 8سال دفاع مقدس تقدس بخشیده این است که ملت ایران برای برقراری صلح سلاح به دست گرفتند .  سید محمد بهشتی رییس ایکوم با بیان این مطلب در مراسم بزرگداشت روز جهانی صلح گفت: 8سال دفاع مقدس در ایران ویژگی های منحصر به فردی داشته است، در طول 200سال گذشته ایران کشمکش های زیادی با قدرت های منطقه و همسایگانش برای دفاع از خود داشته و زمانی... ادامه »
28
همکاری ایران و لهستان در زمینه میراث فرهنگی
چکیده: پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری و دانشگاه زشوف جمهوری لهستان درزمینه باستان شناسی ، زبان شناسی تاریخی ، تاریخ معماری ، حفاظت و مرمت اشیای تاریخی ، مردم شناسی و... همکاری می کنند .  این همکاری ها در چارچوب تفاهم نامه ای که به امضای سید محمد بهشتی رییس پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری و الکساندر بابکو رییس دانشگاه زشوف جمهوری لهستان رسید صورت می... ادامه »
28
پنه‌لوپه از ایتالیا به ایران بازگشت
چکیده: پنه لوپه، تندیس کشف شده از تخت جمشید، پس از سفر نمایشگاهی 4 ماهه خود به ایتالیا، به همراه 3 همزاد ایتالیایی اش در جایگاه خود یعنی موزه ملی ایران قرار گرفت. به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، شامگاه روز شنبه 28 شهریور ماه، پیکره صلح و وفاداری"پنه لوپه" به همراه 3 میهمان، دوپیکره از واتیکان و یک پیکره ... ادامه »
27
چکیده: برنامه‌های سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به مناسبت روز جهانی کودک توسط رئیس شورای برنامه ریزی امور کودک و نوجوان تشریح شد.     حمید ضیایی پرور، رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی و رئیس شورای برنامه ریزی امور کودک و نوجوان سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اشاره به اینکه برنامه‌های متنوعی در ادارت کل ... ادامه »
صفحه 56 از 73ابتدا   قبلی   51  52  53  54  55  [56]  57  58  59  60  بعدی   انتها