Menu

میراث فرهنگی

27
برگزیدگان بیست‌و‌هشتمین نمایشگاه ملی صنایع‌دستی تجلیل شدند
چکیده: در مراسمی با حضور علی‌اصغر مونسان معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری برگزیدگان بیست‌و‌هشتمین نمایشگاه ملی صنایع‌دستی تجلیل شدند.  در این مراسم علی‌اصغر مونسان معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری با اهدای لوح از 29 برگزیده بی... ادامه »
26
سامان‌دهی باغ شاهی پاسارگاد در دستورکار قرار گرفت
چکیده: سامان‌دهی، حفاظت، مرمت و معرفی بیشتر آبراهه‌های پردیس شاهی به‌عنوان تنها شواهد فیزیکی باقی‌مانده از این باغ جهانی در دستورکار و اولویت برنامه‌های پایگاه میراث‌جهانی پاسارگاد قرار گرفت. حمید فدایی، مدیر پایگاه میراث‌جهانی پاسارگاد با تأکید بر اینکه آبراهه‌ها و قطعات سنگی باغ شاهی نیازمند حفاظت و مرمت مداوم ... ادامه »
25
 66 اثر از شش استان واجد ارزش ثبت در فهرست آثار ملی غیرمنقول شناخته شد
چکیده: 66 اثر متعلق به دوره‌های مختلف تاریخی و پیش‌ازتاریخی در شش استان فارس، قم، گلستان، چهارمحال‌وبختیاری، همدان و سمنان، با بررسی و تأیید کارشناسان کمیته ثبت آثار، واجد ارزش ثبت در فهرست آثار ملی غیرمنقول شناخته شد.  فرهاد نظری مدیرکل دفتر ثبت، حفظ و احیای میراث معنوی و طبیعی این سازمان، با اعلام این خبر گفت: «از این تعداد ... ادامه »
21
مدیرکل ثبت آثار در روز ملی سینما خبر داد سینماهای لاله‌زار ثبت ملی می‌شود
چکیده: مدیرکل دفتر ثبت آثار، حفظ و احیای میراث معنوی و طبیعی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفت: «سینماها و خیابان لاله‌زار را ثبت ملی می‌کنیم اما اگر سینماگران نسبت به میراث معماری حوزه خود حساس باشند، روند کارها تسریع خواهد شد.»  فرهاد نظری مدیرکل دفتر ثبت آثار حفظ و احیای میراث معنوی و طبیعی سازمان میر... ادامه »
21
کشف سومین اسب اشکانی در گورستان وستمین
چکیده: فصل دوم کاوش‌های باستان‌شناسی در محوطه وستمین کیاسر مازندران به کشف سومین تدفین اسب از دوران اشکانی منجر شد.  عبدالمطلب شریفی رئیس هیئت باستان‌شناسی با اعلام این خبر هدف از انجام کاوش‌های باستان‌شناسی در محوطه و گورستان وستمین را کاوش در 12 دخمه باقی مانده از کاوش‌های سال 94 و تعیین عرصه و پیشنهاد حریم محوطه اع... ادامه »
19
مدیرکل میراث‌فرهنگی استان‌ گلستان: آتش‌ گرفتن گورستان خالدنبی لزوم حفاظت شبانه‌روزی از این مجموعه را بیشتر می‌کند
چکیده: به‌دنبال آتش گرفتن گورستان باستانی خالدنبی در گلستان مدیرکل میراث‌فرهنگی این استان تأکید کرد که اتفاقاتی از این دست لزوم حفاظت شبانه‌روزی از این مجموعه را بیشتر می‌کند.  به‌بدنال آتش گرفتن گورستان باستانی خالد نبیگفت: «این آتش‌سوزی مانند بسیاری از آتش‌سوزی‌های فضای باز بر اثر بی‌توجهی گردشگ... ادامه »
15
کشف شواهدی از دوره‌های هخامنشی، ساسانی و اسلامی در معدن نمک چهرآباد زنجان
چکیده: سرپرست کاوش معدن چهرآباد از انجام فعالیت‌های معدن‌کاوی در دوره هخامنشی، ساسانی و اسلامی در این معدن و کشف شواهدی از این دوره‌ها خبر داد.  ابوالفضل عالی سرپرست کاوش معدن چهرآباد در نشست گزارش به همکار که به‌همت پژوهشکده باستان‌شناسی در محل پژوهشگاه برگزار شد، به کشف اشیای زیادی در این معدن اشاره کرد که بیشتر آن‌... ادامه »
14
در دیدار مونسان و نماینده ولی فقیه در استان گلستان صورت گرفت تأکید بر استفاده از ظرفیت‌های تاریخی استان گلستان برای رونق گردشگری
چکیده: در دیدار رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری با نماینده ولی‌فقیه استان گلستان و امام‌جمعه گرگان بر استفاده از ظرفیت‌های تاریخی و فرهنگی استان برای رونق گردشگری تأکید شد. علی‌اصغر مونسان معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری  در سفر به استان گلستان با آ... ادامه »
13
بازدید رئیس سازمان میراث‌فرهنگی از بافت تاریخی گرگان
چکیده: معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری از بافت تاریخی شهر گرگان بازدید کرد. علی‌اصغر مونسان معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری با همراهی حسن صادقلو استاندار گلستان، محمدحسن طالبیان معاون میراث‌فرهنگی و ابراهیم کریمی مدیرکل میراث فرهنگی استان گلستا... ادامه »
11
چکیده: کاشی ماندگار بر سر در خانه کیخسرو پورناظری استاد موسیقی کشورمان نصب شد. کیخسرو پورناظری از استادان موسیقی کشورمان در حاشیه نصب این کاشی ماندگار گفت: «این اقدام سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در ارج نهادن به پیشکسوتان عرصه‌های مختلف کشور قابل ستایش است.» او ادامه داد: «نصب این کاشی‌ها به شهرها و م... ادامه »
صفحه 6 از 66ابتدا   قبلی   1  2  3  4  5  [6]  7  8  9  10  بعدی   انتها