Menu

میراث فرهنگی

14
به مناسبت روز باستان‌شناسی آلمان صورت گرفت بازسازی پیکره مفرغی یک حاکم دوره سلوکی در موزه ملی ایران با فناوری دیجیتال
چکیده: به مناسبت روز باستان‌شناسی آلمان با همکاری مؤسسه باستان‌شناسی آلمان،  نشست علمی با عنوان «چهره حاکم دوره سلوکی در موزه ایران باستان» که گزارشی تخصصی از روند پروژه تحقیقاتی و مطالعاتی بازسازی یکی از آثار موزه ملی ایران یعنی «پیکره مفرغی یک حاکم سلوکی» بود در موزه ملی ایران برگزار شد. جبرئیل نوکنده مدیر موزه ... ادامه »
13
مدیرکل میراث فرهنگی استان مرکزی: متعرضان به خانه حاج‌باشی باید در محاکم قضایی پاسخگوی قانون باشند/ از پیش‌روی بیشتر تخریبگران جلوگیری شد
چکیده: مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان مرکزی گفت: «متعرضان به بنای تاریخی خانه حاج‌باشی تیشه به ریشه یک اثر ثبت‌ملی‌شده زدند و باید در محاکم قضایی پاسخگوی قانون باشند.» سیدمحمد حسینی مدیرکل میراث‌فرهنگی این استان  با اعلام این خبر گفت: «نیمه‌شب گذشته تعدادی از ورثه خانه تاریخی حا... ادامه »
12
بازدید رئیس سازمان میراث‌فرهنگی از قلعه تاریخی نیک‌شهر
چکیده: رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در سفر به استان سیستان و بلوچستان و شهرستان نیک‌شهر از قلعه تاریخی این شهرستان بازدید کرد.  مجید کلانوری معاون میراث‌فرهنگی استان سیستان و بلوچستان در این بازدید توضیحاتی را درباره این قلعه تاریخی به علی‌اصغر مونسان معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی... ادامه »
12
مدیرکل امور پایگاه‌های میراث جهانی: فلک‌الافلاک در وضعیت مناسب و پایداری به‌سر می‌برد
چکیده: مدیرکل امور پایگاه‌های میراث جهانی وضعیت بنای تاریخی فلک‌الافلاک را پایدار و مناسب عنوان کرد و گفت: «با توجه به بررسی‌های تخصصی و کارشناسانه مشکل تازه‌ای برای این قلعه تاریخی رخ نداده است و این بنای ارزشمند تاریخی در وضعیت پایداری به‌سر می‌برد.»  فرهاد عزیزی مدیرکل امور پایگاه‌های میراث جهانی &... ادامه »
12
ادای احترام رئیس سازمان میراث‌فرهنگی به شهدای گمنام در بدو ورود به نیک‌شهر
چکیده: رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری با حضور در گلزار شهدای شهرستان نیک‌شهر در استان سیستان‌و‌بلوچستان به مقام شامخ شهدای سرافراز انقلاب اسلامی ادای احترام کرد. علی‌اصغر مونسان معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در سفر به استان سیستان‌و‌بلوچستان، در ... ادامه »
11
رئیس اتحادیه موزه‌های آلمان در دیدار با رئیس پژوهشگاه میراث‌فرهنگی و گردشگری خواستار شد نمایش فرهنگ هخامنشی به روشی جدید برای جامعه آلمان
چکیده: رئیس اتحادیه موزه‌های آلمان در دیدار با رئیس پژوهشگاه میراث‌فرهنگی و گردشگری با تأکید بر اهمیت تاریخ ایران باستان تصریح کرد که برگزاری نمایشگاه هخامنشی با دیدی جدید برای ما بسیار مهم است.  سیدمحمد بهشتی، رئیس پژوهشگاه میراث‌فرهنگی و گردشگری در ملاقات با هیئت آلمانی از ایالت وورتمبرگ آلمان در محل پژوهشگاه گفت: &laq... ادامه »
10
در پی زلزله امروز در کرمان مدیرکل میراث‌فرهنگی استان خبر داد برج تاریخی گزک فروریخت/ آسیب‌دیدگی بیش از 100 قنات در مناطق زلزله‌زده کرمان
چکیده: مدیرکل میراث‌فرهنگی کرمان خبر داد که بر اثر زلزله برج تاریخی روستای گزک فرو ریخت و به بیش از 100 قنات در مناطق زلزله زده بخش کوهساران شهرستان راور  آسیب وارد شد.  محمود وفایی مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان کرمان  اعلام کرد: «از آن‌جائیکه زلزله به مناطق و روستاهای کوهستانی آسیب وارد کرده و... ادامه »
07
رئیس انجمن موزه‌های آلمان از کاخ گلستان بازدید کرد
چکیده: رئیس انجمن موزه‌های آلمان به‌همراه هیئت 18نفره عصر روز یکشنبه، 5 آذر از کاخ گلستان بازدید کرد.  مسعود نصرتی مدیر این مجموعه  گفت: «پرفسور اکارت کوهن رئیس انجمن موزه‌های آلمان و پترا اولشوسکی معاون وزیر فرهنگ، علوم و تکنولوژی آلمان به همراه هیئت 18 نفره متشکل از مدیران موزه‌های این کشور از موزه‌ها و... ادامه »
05
بازدید معاون نخست‌وزیر جمهوری قزاقستان از موزه ملی ایران
چکیده: اسکار میرزاخماتوف معاون نخست‌وزیر و وزیر کشاورزی کشور قزاقستان با هیئت بلندپایه همراه از مجموعه موزه ایران باستان موزه ملی ایران بازدید کرد.  این بازدید که با استقبال و همراهی امید کمالوند معاون اجرایی موزه ملی انجام شد، از دوره تاریخی موزه ایران باستان آغاز و در تالار ساسانی به پایان رسید.  میرزاخماتوف از آثار تمدن شهرسوخته، شوش... ادامه »
05
معاون میراث فرهنگی کشور تأکید کرد اشد مجازات در انتظار عاملان تخریب خانه نائل اصفهان
چکیده: معاون میراث‌فرهنگی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری تأکید کرد که باید اشد مجازات برای عاملان تخریب خانه تاریخی نائل در نظر گرفته شود و این خانه عین‌به‌عین بازسازی شود.  محمدحسن طالبیان معاون میراث‌فرهنگی کشور درباره تخریب خانه تاریخی نائل گفت: «خانه تاریخی نائل یکی از بناهای ارزشمند دوره صفوی در ... ادامه »
صفحه 6 از 73ابتدا   قبلی   1  2  3  4  5  [6]  7  8  9  10  بعدی   انتها