Menu

میراث فرهنگی

02
نمایشگاه قالیچه‌ها، عکس‌های دوره ناصری و مرقعات نفیس کاخ گلستان افتتاح شد
چکیده: سه نمایشگاه قالیچه‌ها، عکس‌های زمان قاجار (اولین عکس سلفی ناصر‌الدین‌شاه) و مرقعات نفیس کاخ گلستان با حضور محمد‌حسن طالبیان معاون میراث‌فرهنگی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری افتتاح شد.  این سه نمایشگاه به‌مناسبت هفته میراث‌فرهنگی در مجموعه فرهنگی‌تاریخی گلستان افتتا... ادامه »
01
تنوع‌ زیستی، شرط کلیدی برای رسیدن به اهداف توسعه پایدار
چکیده: ایرینا بوکووا، مدیرکل سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد (یونسکو) به‌مناسبت فرارسیدن 22 مه روز جهانی تنوع زیستی پیامی را صادر کرد.  در این پیام آمده است: «بیش از 70 سال است که یونسکو در حال پروراندن دانش علمی و همکاری در تنوع‌زیستی و اکوسیستم، مانند جنگل‌های استوایی، اقیانوس‌ها و کوه‌ها است. در سال‌ها... ادامه »
31
شناسایی حدود 1000 اثر باستانی عصر پارینه‌سنگی
چکیده: سرپرست هیئت بررسی شهرستان پاسارگاد و بخش مشهد مرغاب از شناسایی نزدیک به هزار اثر باستانی متعلق به عصر پارینه‌سنگی تا عصر حاضر در ادامه بررسی‌های باستان‌شناختی شهرستان پاسارگاد خبر داد. فرهاد زارعی‌کردشولی سرپرست هیئت بررسی شهرستان پاسارگاد اعلام کرد: «در ادامه بررسی‌های باستان‌شناختی شهرستان پاس... ادامه »
30
کشف قبور سنگی دوقلو و سه‌قلوی به‌هم‌چسبیده 5هزارساله در سیستان‌وبلوچستان
چکیده: بررسی‌های اولیه باستان‌شناسی به کشف قبور سنگی دوقلو و 3 قلوی به هم چسبیده 5 هزار ساله در محوطه تاریخی دمب کوه سیستان و بلوچستان به وسعت 430 هکتار و دارای 5 هزار قبر سنگی منجر شد. مرتضی حصاری سرپرست هیئت گمانه‌زنی و تعیین عرصه محوطه دمب‌کوه با اعلام این خبر و با اشاره به اتمام مرحله دوم کاوش محوطه دمب‌کوه در فروردین‌... ادامه »
29
بزرگداشت روز ملی خیام برگزار شد
چکیده: با حضور معاون میراث‌فرهنگی کشور، بزرگداشت روز ملی خیام در نیشابور برگزار شد. محمدحسن طالبیان معاون میراث‌فرهنگی کشوردر مراسم بزرگداشت حکیم عمر خیام در شهرستان نیشابور اظهار کرد: «نیشابور باید به مقصد گردشگران بیشتری تبدیل شود.» او افزود: «با وجود تاریخ کهن، آثار و بناهای تاریخی و مشاهیری همچون عطار و خیام و سایت‌م... ادامه »
29
 معاون رئیس‌جمهوری رأی خود را به صندوق انداخت
چکیده: معاون رئیس‌جمهوری، با حضور در شعبه اخذ رأی شماره 823 واقع در وزارت کشور، رأی خود را به صندوق انداخت. زهرا احمدی‌پور معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری با همراهی تعدادی از مدیران این سازمان با حضور در این شعبه اخذ رأی در انتخابات شرکت کرد و رأی خود را به صندوق آرا انداخت. احمدی‌پور هم&z... ادامه »
27
آغاز طرح «کاشی ماندگار» با ثبت خانه ایران درودی
چکیده: اولین «کاشی ماندگار» بر سر در خانه ایران درّودی نقاش، نویسنده و کارگردان شاخص کشورمان نصب شد. مراسم نصب اولین «کاشی ماندگار» بر سردر خانه ایران درّودی نقاش، نویسنده و کارگردان ایرانی با حضور فرهاد نظری مدیرکل دفتر ثبت آثار، پوریا سوری رئیس مرکز اطلاع‌رسانی و روابط‌عمومی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و ... ادامه »
27
طالبیان: گردشگری، بدون توجه به ارزش‌های میراث‌فرهنگی، پایدار نمی‌شود
چکیده: معاون میراث‌فرهنگی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری اعلام کرد که هویت و فرهنگ ملی باید در گردشگری لحاظ شود و گردشگری نمی‌تواند پایدار باشد مگر آنکه ارزش‌های میراث‌فرهنگی را مدنظر قرار دهد. محمد‌حسن طالبیان معاون میراث‌فرهنگی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در جلسه شورای اد... ادامه »
26
طالبیان: سیستم فناورانه یکی از ضروریات پایگاه‌های ملی و جهانی است
چکیده: معاون میراث‌فرهنگی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در مراسم افتتاح فاز نخست ارتقای فناورانه کاخ گلستان گفت: «لازم است که پایگاه‌های ملی و جهانی با همکاری و مشارکت دستگاه‌ها و نهادها اقدام به خلاقیت و نوآوری کنند و به تقویت سیستم فناورانه خود بپردازند.»  به‌دنبال انعقاد تفاهم‌نامه&zwnj... ادامه »
26
در نشست خبری تشریح شد ویژه‌برنامه‌های کاخ‌موزه نیاوران در هفته میراث‌فرهنگی
چکیده: مدیر مجموعه فرهنگی‌تاریخی نیاوران از برگزاری چهار برنامه فرهنگی‌هنری مفصل در این مجموعه، هم‌زمان با فرا رسیدن هفته میراث‌فرهنگی، خبر داد. سیدرحمت‌الله رئوف‌حنان مدیر مجموعه فرهنگی‌تاریخی نیاوران در نشست خبری با اصحاب رسانه، به تشریح مهم‌ترین برنامه‌های این مجموعه فرهنگی‌تاریخی به&zwnj... ادامه »
صفحه 7 از 56ابتدا   قبلی   2  3  4  5  6  [7]  8  9  10  11  بعدی   انتها