Menu

میراث فرهنگی

28
بازدید رئیس سازمان میراث‌فرهنگی از حمام گپ خرم‌آباد
چکیده: رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری  از حمام گپ خرم‌آباد بازدید کرد زهرا احمدی‌پور معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، در دومین روز سفرش به استان لرستان، از حمام گپ خرم‌آباد، که پس از مرمت به رستوران سنتی تبدیل شده است، بازدید کرد. هوشنگ بازوند استاندار لرستان... ادامه »
28
بازدید رئیس سازمان میراث‌فرهنگی از قلعه تاریخی خرم‌آباد/ اعتبار لازم برای آزادسازی حریم فلک‌الافلاک اختصاص یافته است
چکیده: رئیس سازمان میراث‌فرهنگی کشور، در روز اول سفرش به استان لرستان، با حضور در خرم‌آباد از مجموعه قلعه‌های فلک‌الافلاک بازدید کرد و در جمع خبرنگاران گفت: «اعتبارات لازم برای آزادسازی حریم فلک‌الافلاک اختصاص یافته است. در این بازدید، هوشنگ بازوند استاندار لرستان، غلامرضا سلیمانی مدیرکل میراث‌فرهنگی و جمعی از... ادامه »
27
استقبال رسمی استاندار مرکزی از معاون رئیس‌جمهوری در مسیر سفر به لرستان
چکیده: استاندار استان مرکزی، در مسیر سفر معاون رئیس‌جمهوری به استان لرستان، به‌صورت رسمی از او استقبال کرد زهرا احمدی‌پور معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، در مسیر سفرش به لرستان و عبور از میدان ورودی شهر اراک، با استقبال رسمی محمود زمانی‌قمی استاندار استان مرکزی و سیدمحمد حسینی مدیرکل ... ادامه »
27
 مدیرکل یونسکو: نوروز یادآور قدرت فرهنگ و میراث برای ایجاد جوامعی مقاوم و پایدار است
چکیده: مجمع عمومی سازمان ملل‌متحد، در تاریخ سه‌شنبه 4 اسفند 1388 با تصویب قطعنامه‌ای روز «21 مارس» برابر با «1 فروردین» را در چارچوب ماده 49 و تحت‌عنوان فرهنگ صلح به عنوان «روز جهانی نوروز» به‌تصویب رساند و در تقویم خود جای داد. پیرو ثبت‌جهانی نوروز که برای نخستی... ادامه »
27
پیام سازمان میراث‌فرهنگی در نوروز 96: اعتدال، تقویت امید و اعتماد مردمی
چکیده: سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری با پیام «اعتدال، تقویت امید و اعتماد مردمی» به‌استقبال نوروز متفاوت 1396 می‌رود. صنایع‌دستی و گردشگری، این سازمان در نوروز 96 خدمات متفاوت با رویکرد حقوق شهروندی را سرلوحه فعالیت‌های خود در سراسر کشور قرار داده است. ازاین‌رو، سازمان میراث‌فرهنگی اقدامات ... ادامه »
25
حسینی‌مکارم: نوروزگاه‌ها از یکم تا دوازدهم فرودین فعال‌اند
چکیده: آخرین نشست خبری سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در سال 1395، ، با موضوع «نوروزگاه‌ها و جشن جهانی نوروز» برگزار شد. سمیع‌الله حسینی‌مکارم رئیس شورای سیاست‌گذاری نوروز سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، در این نشست که در سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری برگزار شد، گ... ادامه »
25
جشن جهانی نوروز 6 فروردین در کاخ گلستان برگزار می‌شود
چکیده: محمدحسن طالبیان معاون میراث‌فرهنگی در نشست خبری «نوروزگاه‌ها و جشن جهانی نوروز» گفت: «امسال به‌دلیل این‌که پرونده نوروز در میراث جهانی به 12 ملیت افزایش یافت، جشن نوروز را با 12 کشور در کاخ گلستان برگزار می‌کنیم چراکه این کاخ از دیرباز مکانی برای برگزاری جشن‌های نوروزی بوده است.» طالبیان ... ادامه »
23
لباس محلی زنان و مردان استان کهگیلویه‌وبویراحمد ثبت‌ملی شد‌
چکیده: مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کهگیلویه‌وبویراحمد از ثبت چهار اثر معنوی این استان در فهرست آثار ملی کشور خبر داد و گفت: «لباس محلی زنان و مردان کهگیلویه‌وبویراحمد از مهم‌ترین این آثار است.» محمود باقری مدیرکل میراث‌فرهنگی کهگیلویه‌وبویراحمد، ، با اشاره به ثبت چهار اثر معنوی این استا... ادامه »
22
شیوه نوازندگی استاد اسپندار از سیستان‌وبلوچستان و استاد قنبرپور از هرمزگان ثبت‌ملی شد
چکیده: شیوه نوازندگی دونلی استاد شیر‌محمد اسپندار از سیستان‌وبلوچستان و شیوه نوازندگی نی جفتی استاد قنبر راستگو (خالو قنبر) از هرمزگان، در پنجمین اجلاس کمیته ثبت میراث ناملموس در فهرست میراث معنوی کشور ثبت‌ملی شد. «پنجمین اجلاس کمیته میراث ناملموس» امروز یکشنبه 22 اسفند، با حضور محمد‌حسن طالبیان معاون میراث... ادامه »
22
آثار تاریخی اعزام‌شده به آلمان کمتر از یک سال دیگر بازگردانده می‌شود
چکیده: معاون امور مجلس سازمان میراث فرهنگی با بیان اینکه پس از برجام درخواست برپایی نمایشگاه‌های داخلی و خارجی به صورت ویژه‌ای افزایش پیدا کرده است، از علاقه دولت آلمان برای نمایش آثار تاریخی ایران در کشورش خبر داد. به دنبال مصوبه دولت برای خروج 446 قلم از آثار تاریخی و هنری از کشور در قالب برگزاری نمایشگاهی در شهر بن آلمان با عنوان «ایر... ادامه »
صفحه 8 از 51اولین   قبلی   3  4  5  6  7  [8]  9  10  11  12  بعدی   آخرین