Menu

میراث فرهنگی

22
مدیر مجموعه فرهنگی‌تاریخی سعدآباد خبر داد تالارهای دیده‌نشده در موزه ظروف سلطنتی گشوده می‌شود
چکیده: افزایش تالارهای موزه‌ای کاخ اشرف (موزه ظروف سلطنتی) واقع در مجموعه فرهنگی‌تاریخی سعدآباد و رونمایی از تالارها و اشیای موزه‌ای باارزش و دیده‌نشده در این کاخ برای عموم از هفته جاری آغاز و به ترتيب اولويت تا سه هفته متوالی انجام می‌شود.    سعدآباد، کیا پارسا مدیر این مجموعه فرهنگی‌تاریخی  با بیان این خبر... ادامه »
20
مونسان:سازمان میراث‌فرهنگی نقش و جایگاهی جدی در طرح اشتغال روستایی دارد
چکیده: علی‌اصغر مونسان  رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در نشست هم‌اندیشی با مدیران کل استان‌ها و معاونان صنایع‌دستی و گردشگری، گفت:سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری نقش و جایگاه جدی در طرح اشتغال روستایی دارد، 10درصد از این اعتبار به حوزه صنایع‌دستی و 10درصد به حوزه گردشگری اختصاص ی... ادامه »
20
ابراز تمایل چینی‌ها برای باستان‌شناسی زیر آب در ایران
چکیده: رئیس موسسه ملی میراث‌فرهنگی زیرآب چین خواستار فعالیت در بخش ساحلی و داخل آب یکی از دو منطقه مهرویان و نجیروم در محوطه باستانی سیراف بوشهر شد.  دامن یانگ این پیشنهاد را در دیدار با سیدمحمد بهشتی، رئیس پژوهشگاه میراث‌فرهنگی و گردشگری مطرح کرد. یانگ از سازمان دولتی میراث‌فرهنگی و موسسه ملی باستان‌شناسی زیر آب چین به‌ع... ادامه »
18
معاون میراث‌فرهنگی کشور: ثبت جهانی چوگان ایران و کمانچه آذرماه نهایی می‌شود
چکیده: با تأیید ارزیابی فنی یونسکو از دو پرونده پیشنهادی «چوگان بازی سوار بر اسب همراه با روایتگری و  موسیقی» و «هنر ساختن و نواختن کمانچه»، ثبت این دو پرونده در دوازدهمین اجلاس میراث ناملموس یونسکو که قرار است از 4 تا 9 دسامبر (13 تا 18 آذرماه) درجزیره ججو جمهوری کره برگزار شود به تصویب خواهد رسید. محمد حسن طالبیان معاون م... ادامه »
16
معاون میراث‌فرهنگی  تأکید کرد ؛مخالفت میراث‌فرهنگی با عبور خودرو از عرصه هگمتانه
چکیده: معاون میراث‌فرهنگی سازمان میراث‌فرهنگی بر مخالفت میراث فرهنگی برای عبور ماشین از عرصه هگمتانه یا ورودی این محوطه‌ تاریخی تأکید کرد. محمد‌حسن طالبیان، معاون میراث‌فرهنگی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در پاسخ به این پرسش که چطور مدیریت شهری همدان قبل از آغاز کار پیاده‌رو کردن مسیر در شش رینگ تا... ادامه »
13
در نشست خبری نمایشگاه «سیلا و پارس: یک خاطره مشترک» مطرح شد فرهنگ سیلا رابطه عمیق فرهنگی بین ایران و کره را نشان می‌دهد
چکیده: نشست خبری افتتاح نمایشگاه «سیلا و پارس: یک خاطره مشترک» با حضور محمدحسن طالبیان معاون میراث‌فرهنگی کشور، کیم سونگ هو سفیر کره جنوبی در ایران، محمدرضا کارگر مدیرکل امور موزه‌ها، جبرئیل نوکنده مدیر موزه ملی‌ ایران و یو بیانگ‌هه رئیس موزه کیانگ‌جو کره جنوبی برگزار شد. جبرئیل نوکنده مدیر موزه ملی ایران در این نشس... ادامه »
13
مونسان در مراسم افتتاح نمایشگاه «سیلا و پارس: یک خاطره مشترک»: ثبات و امنیت ایران فرصتی ارزشمند برای تقویت روابط فرهنگی با کشورهای مختلف است
چکیده: علی اصغر مونسان رئیس سازمان میراث‌فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری در مراسم افتتاح نمایشگاه «سیلا و پارس: یک خاطره مشترک» گفت: «برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی در کنار دیگر فرصت‌های فرهنگی و گردشگری، درک متقابل و احترام و اعتقاد بین دو ملت را افزایش خواهد داد و منجر به تعاملات سازنده بین دو کشور می‌شود.»  م... ادامه »
13
معاون میراث‌فرهنگی کشور: ۳۷هزار قنات در ایران فعال است
چکیده: معاون میراث‌فرهنگی کشور گفت: «یکی از قنات‌های مهم ایران قنات قصبه گناباد است که عمیق‌ترین مادرچاه دنیا را دارد و از نظر تکنولوژی و ساختار شگفت‌آور است.» محمدحسن طالبیان معاون میراث‌فرهنگی  در نشست موزه‌های منطقه آسیا و اقیانوسیه شورای بین‌المللی موزه‌ها که از روز دهم تا دوازدهم آبان ماه در... ادامه »
10
مونسان در جمع خبرنگاران: وزارتخانه شدن سازمان میراث‌فرهنگی، دولت را بزرگ‌تر می‌کند
چکیده: رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفت: «آمارهای گردشگری دقیق نیست و ما برای برنامه‌ریزی و فعالیت درست در این حوزه نیازمند آمارهای دقیق هستیم، این آمارها باید آنلاین باشد و در اختیار مدیران ما قرار بگیرد، داشبور مدیریتی با هدف بروزرسانی و شفافیت آمارهای این حوزه طراحی شده است.»  علی‌اصغر مونسان مع... ادامه »
09
«جامع‌التواریخ» کاخ گلستان در فهرست حافظه جهانی یونسکو ثبت شد
چکیده: مدیرکل دفتر ثبت آثار و حفظ و احیای میراث معنوی و طبیعی سازمان میراث‌فرهنگی خبر داد که نسخه‌ای از کتاب «جامع‌التواريخ» نوشته رشيدالدين فضل‌الله همدانى (وزير نامدار دوره ايلخانى) که در کتابخانه کاخ گلستان نگهداری می‌شود، در فهرست حافظه جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. فرهاد نظری مدیرکل دفتر ثبت آثار و حفظ و اح... ادامه »
صفحه 8 از 73ابتدا   قبلی   3  4  5  6  7  [8]  9  10  11  12  بعدی   انتها