Menu

میراث فرهنگی

05
مجلس آماده همکاری برای اصلاح قوانین میراث‌فرهنگی است
چکیده: نماینده اردکان در مجلس شورای اسلامی و رئیس مجمع نمایندگان استان یزد، با اشاره به لزوم به‌روز‌رسانی برخی از قوانین حوزه میراث‌فرهنگی گفت: «مجلس برای اصلاح و به‌‌روز‌رسانی قوانین میراث‌فرهنگی آماده هر گونه همکاری با دولت و سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری است.» محمد‌رضا... ادامه »
04
معاون رئیس‌جمهوری به یزد سفر می‌کند
چکیده: مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان یزد از سفر دوروزه معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری به این استان خبر داد. فاطمه دانش‌یزدی مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان یزد، امروز چهارشنبه 4 اسفند، با اعلام این خبر گفت: «زهرا احمدی‌پور... ادامه »
04
سفال‌های نخودی شهر سوخته بومی هستند
چکیده: مطالعات آزمایشگاهی بر روی سه نمونه سفال نخودی شهر سوخته و تطبیق آن با زمین‌شناسی منطقه تحت‌مطالعه نشان داده است که سفال‌های نخودی این محوطه بومی هستند. یاسین صدقی کارشناس ارشد باستان‌سنجی این مطلب را، امروز چهارشنبه 4 اسفند، در نشست علمی «دوازدهمین همایش دوسالانه حفاظت و مرمت اشیای تاریخی‌فرهنگی و تزیینات وابست... ادامه »
04
آغاز کاوش در تپه‌ پیش‌ازتاریخ تل سوزو/ هویت ساکنان 6هزارساله ساحل خلیج‌فارس آشکار می‌شود
چکیده: سرپرست اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان بوشهر گفت: «گمانه‌زنی و کاوش تل سوزو یکی از تپه‌های پیش‌ازتاریخ در پس‌کرانه‌های خلیج فارس در این استان شروع شد.» ناصر امیرزاده سرپرست این اداره‌کل، امروز چهارشنبه 4 اسفند، با اعلام این خبر گفت: «برنامه فصل اول کاوش و گمانه&... ادامه »
03
رئیس سازمان میراث‌فرهنگی از خانه تاريخی حشمت‌اللشكر در سرخه بازديد كرد
چکیده: معاون رئيس‌جمهوری و رئيس سازمان ميراث‌فرهنگی، صنايع‌دستی و گردشگری از خانه تاريخی حشمت‌اللشکر در سرخه بازديد كرد. زهرا احمدی‌پور امروز سه‌شنبه ٣ اسفند در سفر یک‌روزه خود به استان سمنان از خانه تاریخی حشمت‌اللشکر در شهر سرخه بازدید کرد. بنا براین گزارش این بنای تاریخی از دوره قا... ادامه »
03
معاون رئيس‌جمهوری از بافت تاريخی سمنان بازديد كرد
چکیده: معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری از بافت تاریخی استان سمنان بازدید کرد. زهرا احمدی‌پور معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، امروز سه‌شنبه ٣ اسفند، در ادامه سفر یک‌روزه خود به استان سمنان از بافت تاریخی استان سمنان، مسجد جامع استان و ... ادامه »
02
کشف آثار فرهنگی‌تاریخی 5هزارساله در چابهار
چکیده: سرپرست گمانه‌زنی برای لایه‌نگاری و پیشنهاد حریم در محوطه دمب‌کوه شهرستان چابهار از کشف آثار فرهنگی متعلق به هزاره سوم قبل‌ازمیلاد در سطح و در گمانه‌زنی خبر داد. مرتضی حصاری امروز 2 اسفند با اشاره به ثبت‌ملی محوطه دمب‌کوه در سال 1381 گفت: «در بررسی سطحی اولیه مشخص شد که محدوده واقعی محوطه بسیار گسترده‌... ادامه »
01
شهرداری از عمارت تاریخی سپهبد صیانت کند
چکیده: معاون میراث‌فرهنگی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری از نامه‌نگاری این اداره‌کل با شهرداری منطقه 12 تهران با موضوع حفظ و صیانت از عمارت تاریخی سپهبد در میدان حسن‌آباد تهران خبر داد. او با اشاره به اینکه این عمارت تاریخی هنوز ثبت‌ملی نشده است اما واجد ارزش حفاظت و صیانت است گفت: «مدیر‌کل... ادامه »
30
خروج و انتقال قطعات کشتی رافائل غیرقانونی است/ شکایت میراث‌فرهنگی از متخلفان
چکیده: با توجه به انتشار اخباری درخصوص فروش قطعات کشتی رافائل، سرپرست اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان بوشهر گفت: «خروج قطعات کشتی رافائل از زیر آب و انتقال و جابه‌جایی و خریدوفروش آن خلاف قانون است و از متخلفان شکایت می‌کنیم.» ناصر امیرزاده سرپرست اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‎دستی و گر... ادامه »
28
بهشتی: آیین‌های ایرانی با خانواده گره خورده‌اند
چکیده: رئیس پژوهشگاه میراث‌فرهنگی و گردشگری در همایش «جشن‌ها و آداب زمستانی» گفت: «موضوعیت همه آیین‌های ایرانی خانواده و سفره ایرانی است و هیچ آئینی نداریم که این دو موضوع را در خود نداشته باشد.» سیدمحمد بهشتی رئیس پژوهشگاه میراث‌فرهنگی و گردشگری، عصر دیروز 27 بهمن‌ماه در همایش «جشن‌ها و آداب ز... ادامه »
صفحه 8 از 47اولین   قبلی   3  4  5  6  7  [8]  9  10  11  12  بعدی   آخرین