Menu

میراث فرهنگی

23
شهرداران بغداد و کاظمین از موزه ملی ایران بازدید کردند
چکیده: شهرداران بغداد و کاظمین و هیئت همراه، پیش‌ازظهر امروز از موزه ملی ایران بازدید کردند. در این بازدید فریدون بیگلری و کمالوند، معاونان فرهنگی و اجرایی موزه ملی ایران، ذکری محمد علوش شهردار بغداد و عمید سکر کریم شهردار کاظمین را همراهی کردند. فیروزه سپیدنامه، مسئول موزه ایران باستان، در این بازدید درخصوص برخی از آثار مهم موزه به این هیئت... ادامه »
22
ششمین «کاشی ماندگار» بر سردر کتابخانه و مرکز نشر آثار علامه جعفری نصب شد
چکیده: ششمین «کاشی ماندگار»بر سردر کتابخانه مرکز نشر آثار استاد علامه محمدتقی جعفری، فیلسوف، مترجم، مفسر نهج‌البلاغه، مولوی‌شناس و جامعه‌شناس، نصب شد.  این مرکز در گذشته منزل مسکونی استاد علامه جعفری بوده که یک سال بعد از رحلت علامه در سال ۱۳۷۸ به کتابخانه و مرکز نشر آثار او تبدیل شده است. ششمین «کاشی ما... ادامه »
22
ثبت ملی 22 اثر طبیعی: از دریاچه ارواح تا سرزمین سیاه‎
چکیده: 22 اثر از سه استان خراسان‌جنوبی، قزوین و مازندران در فهرست آثار ملی طبیعی به‌ثبت رسیدند.  علی قمی‌اویلی، رئیس گروه میراث طبیعی دفتر ثبت آثار و حفظ و احیای میراث معنوی و طبیعی،با اعلام این خبر، افزود: «از این تعداد، 10 اثر از خراسان‌جنوبی، 5 اثر از قزوین و 7 اثر از مازندران هستند که شامل پدی... ادامه »
21
معاون میراث‌فرهنگی یزد تأکید کرد برخورد شدید قانونی با عاملان تخریب شبانه در بافت تاریخی ابرکوه
چکیده: معاون میراث‌فرهنگی یزد گفت: «با عاملان تخریب شبانه در بافت تاریخی ابرکوه به شدت برخورد قانونی خواهد شد.» ساشا ریاحی‌مقدم، معاون میراث‌فرهنگی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری یزد افزود: «متأسفانه چهارشنبه‌شب خانه‌ای قدیمی در محله درب‌قلعه بافت تاریخی شهر ابرکوه مورد تعرض ... ادامه »
18
آغاز کاوش‌های باستان‌شناسی در قلعه رستم سیستان
چکیده: کاوش و خاک‌برداری محوطه قلعه‌رستم دشت سیستان  با هدف بررسی خندق اطراف و پی‌یابی و خواناسازی شاه‌نشین آغاز شد.  مجتبی سعادتیان سرپرست هیئت کاوش  با اعلام این خبر گفت: «این مجموعه باستانی در فاصله 50 کیلومتری جنوب شهرستان هامون استان سیستان و بلوچستان و در منطقه فرهنگی حوضدار واقع شده است.»  او ... ادامه »
17
بررسی باستان‌شناسی مسیر خط انتقال آب خلیج‌فارس به سیرجان و رفسنجان آغاز شد
چکیده: بررسی باستان‌شناسی با هدف شناسایی و نجات آثار باستانی و تاریخی‌فرهنگی قرار گرفته در محدوده طرح‌های عمرانی از شهرستان سیرجان و از مرز هرمزگان به کرمان آغاز شد. ، محبوبه ناصری طهرانی، سرپرست برنامه بررسی و شناسایی باستان‌شناسی مسیر خط انتقال آب خلیج‌فارس به شرکت صنعتی گل‌گهر سیرجان و سرچشمه رفسنجان این خبر را اعلام کر... ادامه »
17
معارفه سرپرست دفتر امور بین‌الملل سازمان میراث‌فرهنگی برگزار شد
چکیده: سرپرست جدید دفتر امور بین‌الملل سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری  با حضور مدیرکل دفتر حوزه ریاست سازمان میراث‌فرهنگی و مدیرکل دفتر عملکرد بازرسی و پاسخ‌گویی به شکایات این سازمان برگزار شد. در این مراسم که سازمان میراث‌فرهنگی نیز حضور داشت، فائزه بهزادنژاد به‌عنوان سرپرست جدید دفتر امور بین‌ال... ادامه »
15
یک‌میلیارد تومان برای سامان‌دهی معبد آناهیتا اختصاص یافت/ احیای بافت تاریخی شهر کرمانشاه
چکیده: مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کرمانشاه گفت: «سال گذشته درمجموع 590میلیارد تومان صرف سامان‌دهی پایگاه تاریخی آناهیتا شد و برای امسال نیز یک‌میلیارد تومان به این منظور درنظر گرفته شده است.»  جلیل بالایی، مدیر‌کل میراث‌فرهنگی این استان در نشست خبری که در محل هتل پارسیان کرمانشاه برگزار... ادامه »
15
بازدید رئیس سازمان میراث‌فرهنگی از آماده‌سازی كنسرت‌نمايش «سی» با خوانندگی همایون شجریان
چکیده: رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری از تمرین و آماده‌سازی «پروژه سی» به خوانندگی همایون شجریان بازدید کرد و در جریان مراحل کار قرار گرفت. در این بازدید که در مجموعه فرهنگی‌تاریخی کاخ سعدآباد انجام شد، مصطفی دهقان دستیار ویژه و مشاور رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، پوریا سوری رئیس مرکز روابط‌عمومی و ... ادامه »
11
مدیرکل حقوقی سازمان میراث‌فرهنگی: اسناد مالکیت سازمان میراث‌فرهنگی برای سعدآباد و نیاوران به قوت خود باقی است
چکیده: مدیرکل حقوقی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفت: «اسناد مالکیت سازمان میراث‌فرهنگی برای مجموعه‌های سعدآباد و نیاوران به قوت خود باقی است و تا زمان اعلام‌نظر قطعی دادگاه، اظهارنظرها وجه حقوقی ندارد.» علی نقی‌زاده محجوب مدیرکل حقوقی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری  تصریح... ادامه »
صفحه 9 از 66ابتدا   قبلی   4  5  6  7  8  [9]  10  11  12  13  بعدی   انتها