Menu

میراث فرهنگی

12
از لوح ثبت ملی سرود «خمینی ‌ای امام» رونمایی شد
چکیده: در مراسمی با حضور دکتر زهرا احمدی‌پور، معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، از لوح ثبت ملی سرود «خمینی ای امام» و ثبت ملی ترمینال شماره‌یک فرودگاه مهرآباد رونمایی شد. در این مراسم که در محل ترمینال شماره یک فرودگاه مهرآباد برگزار شد، مجید انصاری معاون حقوقی رئیس‌جمهوری، عباس... ادامه »
12
سرود «خمینی ای امام» ثبت ملی شد
چکیده: سرود انقلابی «خمینی ای امام» در فهرست ملی میراث ناملموس ثبت شد. در اجرای ماده ۱۲ کنوانسیون بین‌المللی حفظ میراث‌فرهنگی ناملموس، سرود انقلابی «خمینی ای امام» در فهرست ملی میراث ناملموس ثبت شد. این اثر با شماره ۱۳۳۱ ثبت ملی شده و به امضای دکتر احمدی‌پور معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، ... ادامه »
11
جشن جهانی نوروز در کاخ گلستان برپا می‌شود
چکیده: در نشست شورای سیاست‌گذاری نوروز، معاونان و مدیران کل سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری نظرات و پیشنهادهای خود را مطرح کردند. در این نشست سمیع‌الله حسینی مکارم معاون توسعه مدیریت سازمان میراث‌فرهنگی با اشاره به برخی برنامه‌های جشن نوروز، گفت: «مراسم تحویل سال در پایگاه‌های جهانی و مکان‌های فرهن... ادامه »
11
جشن ثبت جهانی قنات قصبه گناباد با حضور معاون رئیس‌جمهوری
چکیده: جشن ثبت جهانی قنات قصبه گناباد پنجشنبه ۱۴ بهمن‌ماه با حضور معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در گناباد برگزار می‌شود. جشن ثبت جهانی قنات قصبه گناباد به‌عنوان نخستین اثر ثبت‌شده جهانی خراسان رضوی ۱۴ بهمن‌ماه با حضور دکتر زهرا احمدی‌پور در گناباد برگزار می‌شود. ... ادامه »
11
تجدید میثاق رئیس‌جمهوری و اعضای هیأت‌دولت با آرمان‌های بنیان‌گذار کبیر جمهوری اسلامی
چکیده: رئیس‌جمهوری و سایر اعضای هیأت‌دولت در آستانه سی‌وهشتمین بهار آزادی و ایام‌الله دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی با حضور در حرم مطهر امام خمینی(ره) و گلزار شهدای بهشت زهرا، ضمن ادای احترام، با آرمان‌های بلند امام راحل و شهدای انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس تجدید عهد کردند. دکتر زهرا احمدی‌پور، معاون رئیس‌جمهوری و ر... ادامه »
11
معاون میراث‌فرهنگی : برای فهرست‌نویسی و اسکن اشیا به نرم‌افزارهای مجهز نیاز است
چکیده: کارگاه آموزشی کنوانسیون سال ۱۹۷۰ یونسکو برای جلوگیری و ممانعت از واردات و صادرات غیرقانونی و انتقال دارایی‌های فرهنگی با تأکید بر ثبت و سیاهه‌برداری در موزه‌ها صبح امروز با همکاری معاونت میراث‌فرهنگی، پژوهشگاه میراث‌فرهنگی و گردشگری، دفتر منطقه‌ای یونسکو در تهران، رئیس ایکوم ایران و جمعی از کارشناسان موزه‌ها برگزا... ادامه »
10
استفاده از ظرفیت‌های قانونی برای حفاظت از اموال تاریخی و فرهنگی
چکیده: سید محمد بهشتی رئیس پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری طی سخنانی ضرورت حفاظت از اموال تاریخی و فرهنگی و انجام اقدام عملی نسبت به کنوانسیون سال 1970 را مورد تأکید قرار داد. سید محمد بهشتی رئیس پژوهشگاه این مطلب را در مراسم افتتاحیه کارگاه آموزشی کنوانسیون سال 1970 یونسکو برای جلوگیری و ممانعت از واردات و صادرات غیرقانونی و انتقال دارایی‌های ... ادامه »
10
معاون میراث‌فرهنگی کشور: برای فهرست‌نویسی و اسکن اشیا به نرم‌افزارهای مجهز نیاز است
چکیده: کارگاه آموزشی کنوانسیون سال ۱۹۷۰ یونسکو برای جلوگیری و ممانعت واردات و صادرات غیرقانونی و انتقال دارایی‌های فرهنگی با تأکید بر ثبت و سیاه برداری در موزه‌ها صبح امروز با همکاری معاونت میراث فرهنگی، پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری، دفتر منطقه‌ای یونسکو در تهران، رئیس ایکوم ایران و جمعی از کارشناسان موزه‌ها برگزار شد. محمدحسن طالب... ادامه »
10
سردار رحمت‌اللهی خبر داد:کشف بیش از 15هزار شی‌ء با مشارکت مردم
چکیده: فرمانده یگان حفاظت سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری تأکید کرد از 35هزارو 25 شی بدل و اصلی که کشف و ضبط شد، 15 هزارو 761 مورد به واسطه همکاری مردم  و با استفاده از اخبار و گزارش‌های مردمی بود. سردار امیر رحمت‌الهی فرمانده یگان حفاظت سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری روز یکشنبه در نشست تخصصی ف... ادامه »
10
معاون امور حقوقی، مجلس و استان‌هاتاکید کرد:ایجاد امنیت و آرامش ذهنی برای شهروندان در نوروز 96
چکیده: معاون امور حقوقی، مجلس و استانها سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری با بیان اینکه یگان حفاظت مجموعه‌ای علمی و انتظامی است، گفت: «ما می‌توانیم بهترین یگان حفاظت منطقه‌ را داشته باشیم و حتی کشورهای دیگر می‌توانند از توانمندی‌ها و دانش حفاظتی ما بهره ببرند.» میرهادی قره‌سید رومیانی در نش... ادامه »
صفحه 9 از 44اولین   قبلی   4  5  6  7  8  [9]  10  11  12  13  بعدی   آخرین