Menu

میراث فرهنگی

08
بازدید مدیر‌کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از موزه ملی ایران
چکیده:  یوکیا آمانو، مدیر‌کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی که در راستای سفر دیپلماتیک خود و مذاکره با مسئولان کشورمان درخصوص موضوع برجام به ایران سفر کرده، به همراه بهروز کمالوندی معاون امور بین‌الملل سازمان انرژی اتمی و هیئت همراه از موزه ملی ایران بازدید کرد. محمد‌حسن طالبیان، معاون میراث‌فرهنگی سازمان میراث‌فرهنگی، صنا... ادامه »
07
پروانه سلحشوری: خودم را متعلق به خانواده سازمان میراث‌فرهنگی می‌دانم
چکیده: نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در بازدید از غرفه سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در بیست‌و‌سومین نمایشگاه مطبوعات گفت: «خودم را متعلق به این خانواده می‌دانم.»  پروانه سلحشوری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی  با حضور در غرفه سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگ... ادامه »
03
رئیس سازمان میراث فرهنگی در بازدید از بافت تاریخی سمنان تأکید کرد تعریف مسیرهای گردشگری برای سمنان
چکیده: رئیس سازمان میراث‌فرهنگی در اولین روز سفرش به سمنان از بافت تاریخی سمنان بازدید کرد.  علی‌اصغر مونسان معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری ابتدا از مسجد تاریخی امام که در قلب بافت تاریخی سمنان قرار دارد بازدید کرد و در نماز جماعت این مسجد تاریخی شرکت جست. این مسجد یکی از هشت مسجدی است ... ادامه »
02
معاون حقوقی، مجلس و امور استان‌های سازمان میراث‌فرهنگی خبر داد سازمان میراث‌فرهنگی در جمع ده دستگاه قانون‌مدار سال 95
چکیده: معاون حقوقی، مجلس و امور استان‌های سازمان میراث‌فرهنگی در تشریح عملکرد هیئت رسیدگی به تخلفات اداری گفت: «از میان 47 دستگاه اجرایی که از سوی هیئت عالی نظارت مورد بررسی و پالایش قرار گرفتند، سازمان میراث‌فرهنگی، با تنها نقض یک رأی در دیوان عدالت اداری در میان ده دستگاه برتر قرار گرفته است.»  میرهادی قره‌سید روم... ادامه »
01
ضرورت كنترل جمعيت موريانه‌ها در ميدان مشق تهران
چکیده: در بناهای تاريخی و فرهنگی كشور در خانه‌های خشتی يزد، در مجموعه عالی‌قاپو ميدان نقش‌جهان در اصفهان و حتی در چغازنبيل كه جمعيت زيادی از موريانه‌ها كلونی داشتند، اتفاقات خوبی برای كنترل جمعيت آن‌ها افتاد. متخصصان توانستند با روش تله‌گذاری به‌صورت ارگانيك و بدون آسيب زيست‌محيطی به طبيعت جمعيت موريانه‌ها ر... ادامه »
30
مدیرکل میراث فرهنگی استان تهران: نصب آسانسور در موزه استاد صنعتی خلاف مقررات میراث‌فرهنگی است/ هلال‌احمر پاسخ‌گو باشد
چکیده: مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان تهران گفت: «نصب آسانسور در موزه استاد صنعتی بدون در نظر گرفتن ضوابط بناهای تاریخی صورت گرفته است که سازمان جمعیت هلال احمر به‌عنوان متولی باید اقدام به جمع‌آوری سازه و مرمت آسیب‌های واردشده کند.»  رجبعلی خسروآبادی مدیرکل میراث‌فرهنگی این استان شنبه 2... ادامه »
27
مدیرکل میراث فرهنگی استان تهران خبر داد دیوارکشی دربرابر ساختمان مجلس متوقف شد
چکیده: مدیر کل میراث فرهنگی استان تهران از توقف طرح دیوارکشی مجلس خبر داد. جبعلی خسروآبادی مدیرکل میراث‌فرهنگی استان تهران گفت: «براساس پیگیری‌هایی که اداره کل میراث فرهنگی استان تهران و اعضای شورای شهر داشته‌اند، مجلس طرح دیوارکشی در مقابل ساختمان تاریخی را متوقف کرده است.» وی ادامه داد: «قرار است مجلس شورای اسلامی ... ادامه »
26
معاون میراث‌فرهنگی کشور: تأمین امنیت مجلس نباید زیرساخت‌های فرهنگی‌اجتماعی را زیر سؤال ببرد
چکیده: طالبیان گفت: «ما موافق تأمین امنیت مجلس هستیم اما می‌توان از دیوارهای پیش‌ساخته فلزی استفاده کرد. باید اقدامات امنیتی انجام شود اما نباید این تأمین امنیت با زیرسؤال بردن زیرساخت‌های فرهنگی‌اجتماعی صورت گیرد.» محمدحسن طالبیان معاون میراث‌فرهنگی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری  درباره... ادامه »
25
مونسان در آیین گشایش نمایشگاه «ارمنستان، ایران خاطره یک سرزمین»: رساندن پیام صلح و دوستی ملت عزیزمان به جهانیان، دیپلماسی فرهنگی دولت تدبیر و امید است
چکیده: آیین گشایش نمایشگاه «ارمنستان، ایران خاطره یک سرزمین»  با حضور علی‌اصغر مونسان معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، و آرمن امیریان وزیر فرهنگ ارمنستان در موزه ملی ایران برگزار شد.  علی‌اصغر مونسان، در این مراسم گفت: «میراث مشترک بشری نشان از پیوندهای عمیق و کهن&z... ادامه »
25
مونسان در مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری میان سازمان میراث‌فرهنگی و وزارت راه و شهرسازی تأکید کرد نباید از لفظ «بافت فرسوده» برای بافت‌های تاریخی استفاده کرد
چکیده: تفاهم‌نامه همکاری میان سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری و وزارت راه و شهرسازی به امضا رسید. این تفاهم‌نامه  در ساختمان شهید دادمان وزارت راه و شهرسازی به امضای علی‌اصغر مونسان معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری و عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی رسید. رئیس سازما... ادامه »
صفحه 9 از 73ابتدا   قبلی   4  5  6  7  8  [9]  10  11  12  13  بعدی   انتها