Menu

میراث فرهنگی

18
محوطه تاریخی تل پرگو، منطقه‌ای مهم در حاشیه خلیج‌فارس
چکیده: کشف سفال‌های خاص، سازه معماری و اشیای فلزی از دوره اشکانی و ساسانی در تل پرگو شهرستان پارسیان نشان داد که این محوطه مرکز مهم منطقه‌ای در حاشیه خلیج‌فارس است. بهنام قنبری سرپرست پروژه گمانه‌زنی و تعیین عرصه و حریم تپه تل پرگوی شهرستان پارسیان استان هرمزگان با اعلام این خبر افزود: «منطقه پارسیان در غرب استان هرمزگان ... ادامه »
17
با نظارت مستقیم سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کاخ گچسر با کاربری پذیرایی‌اقامتی حفظ می‌شود
چکیده: پس از بازدید مدیران میراث‌فرهنگی از کاخ شاهی گچسر و مذاکره با سرمایه‌گذار این کاخ، قرار شد این بنای ارزشمند تاریخی با نظارت مستقیم میراث‌فرهنگی و حفظ کاربری موجود، مرمت و حفاظت شود.  کاخ شاهی گچسر که متعلق به دوره پهلوی اول است درحالی توسط بنیاد مستضعفان و بدون اطلاع و مجوز سازمان میراث‌فرهنگی کشور به مبلغ 15 میلیارد توم... ادامه »
17
جذب بیش از 833میلیارد ریال سرمایه برای احیای بنای تاریخی در دولت یازدهم
چکیده: در قالب برگزاری مزایده بناهای تاریخی در دولت تدبیر ‌و ‌امید، صندوق احیا و بهره‌برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی توانست با جذب 833میلیارد و 100میلیون ریال، برای نخستین بار در تاریخ 12ساله تشکیل این صندوق، رشد 449درصدی را رقم بزند.  رشد سرمایه‌گذاری یادشده با توجه به واگذاری 64 بنای تاریخی در ... ادامه »
16
عاون میراث فرهنگی کشور اعلام کرد مشارکت میراث‌فرهنگی در استحکام‌بخشی قنات قصبه و مرمت خانه‌های تاریخی
چکیده: معاون میراث‌فرهنگی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفت: «شهرستان گناباد به‌عنوان یکی از مهم‌ترین شهرستان‌های استان خراسان رضوی در سال 2018 با افزایش چشم‌گیر گردشگران خارجی روبه‌رو خواهد شد.»  محمد‌حسن طالبیان معاون میراث‌فرهنگی  در جلسه شورای اداری شهرستان گناباد ب... ادامه »
15
ایران رهبری فرهنگی منطقه را برعهده دارد/ یکی از افتخاراتم همکاری با ایران است
چکیده: زهرا احمدی‌پور گفت: «همکاری و تعامل با سازمان‌های بین‌المللی به معرفی جاذبه‌های گردشگری و حفظ آثار فرهنگی‌تاریخی ایران کمک می‌کند.» زهرا احمدی‌پور معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری  در دیدار با استفانو دکارو مدیر ایکروم که در محل سازمان میراث&zwnj... ادامه »
13
معاون میراث‌فرهنگی کشور در دانشگاه کاشان: مستندسازی و حفظ دانش سنتی باغ‌های ایرانی جدی گرفته شود
چکیده: معاون میراث‌فرهنگی کشور در همایش ملی مطالعه و شناخت باغ‌های تاریخی کاشان بر حفظ دانش سنتی مربوط به باغ‌های تاریخی ایران تأکید کرد.  محمد‌حسن طالبیان معاون میراث‌فرهنگی  در همایش ملی مطالعه و شناخت باغ‌های تاریخی کاشان در دانشگاه کاشان سخنرانی می‌کرد گفت: «حفظ دانش‌ سنتی مربوط به مدیریت باغ ... ادامه »
11
معاون میراث‌فرهنگی کشور: شورای سیاست‌گذاری ثبت جهانی منطقه اورامانات تشکیل شد
چکیده: معاون میراث‌فرهنگی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، با اشاره به تلاش‌های این معاونت برای ثبت‌جهانی منطقه اورامانات، گفت: «سازمان میراث‌فرهنگی، ثبت‌جهانی این منطقه را به‌صورت جدی دنبال می‌کند و درحال‌حاضر شورای سیاست‌گذاری ثبت‌جهانی این منطقه تشکیل شده است. محمد... ادامه »
10
با انعقاد تفاهم‌نامه سازمان میراث‌فرهنگی با معاونت علمی ریاست‌جمهوری/ کاخ گلستان تجهیز و معرفی می‌شود
چکیده: سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در راستای معرفی ارزش‌های مجموعه کاخ گلستان، همچنین ارتقای سطح کیفی، حفاظت، انتقال دانش و ایجاد زیرساخت‌های گردشگری مورد نیاز گردشگران تفاهم‌نامه ای را با معاونت علمی ریاست‌جمهوری منعقد کرد.  به دنبال اقدامات کالبدی که قبل و بعد از ثبت‌جهانی مجموعه کاخ گلستان صورت گ... ادامه »
10
مدیرکل موزه‌ها و اموال منقول فرهنگی‌تاریخی کشور از محل احداث موزه کودک ارومیه بازدید کرد
چکیده: مدیر‌کل امور موزه‌ها و اموال منقول فرهنگی‌تاریخی کشور از محل احداث موزه کودک ارومیه بازدید کرد.  محمد‌رضا کارگر مدیرکل موزه‌ها و اموال منقول فرهنگی‌تاریخی کشور، در جلسه‌ای که بعد از این بازدید با حضور مدیرکل میراث‌فرهنگی و نیز مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان این استان تشکیل شد، ضمن استقبال ا... ادامه »
06
ایجاد دو پایگاه پژوهشی در منطقه حفاظت‌شده ارسباران
چکیده: با پذیرش مرحله نخست پرونده نامزد ثبت‌جهانی منطقه حفاظت‌شده ارسباران از سوی یونسکو و ارسال آن به اتحادیه بین‌المللی حفاظت از طبیعت (IUCN)، دو پایگاه پژوهشی در خانه‌های تاریخی «وینق» در روستای وینق کلیبر و «آینالو» در شهرستان خداآفرین ایجاد می‌شود. محمد‌حسن طالبیان معاون میراث‌... ادامه »
صفحه 9 از 56ابتدا   قبلی   4  5  6  7  8  [9]  10  11  12  13  بعدی   انتها