Menu

میراث فرهنگی

10
معاون رئیس‌جمهوری در دیدار با نادر مشایخی، موسیقی‌دان: سازمان میراث‌فرهنگی از ثبت ملی موضوعات مرتبط با حوزه موسیقی حمایت می‌کند
چکیده: معاون رئیس‌جمهوری گفت: «سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری از ثبت ملی موضوعات مرتبط با حوزه موسیقی حمایت می‌کند.»  زهرا احمدی‌پور معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در دیدار با نادر مشایخی آهنگ‌ساز و رهبر ارکستر، با بیان این مطلب و با اشاره به ارتب... ادامه »
10
پرونده محور ساسانی و ارسباران به ایکوموس و IUCN ارسال شد
چکیده: دو پرونده نامزد ثبت در فهرست میراث‌جهانی محور ساسانی و میراث طبیعی ارسباران ، به کمیته میراث جهانی یونسکو و اتحادیه جهانی حفاظت از میراث طبیعی (IUCN) ارسال شد. محمدحسن طالبیان معاون میراث‌فرهنگی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری با اعلام این خبر گفت: «پرونده نامزدی میراث‌جهانی منطقه حفاظت‌شده ارسباران،... ادامه »
08
احمدی‌پور: هنرمندان نباید از حافظه فرهنگی شهرها حذف شوند/ ناصر مسعودی: «کاشی ماندگار» گام بزرگی در راه پاسداشت هنرمندان کشور است
چکیده: با حضور احمدی‌پور سومین «کاشی ماندگار» بر سردر خانه ناصر مسعودی، خواننده و آهنگ‌ساز شهیر و پیشکسوت گیلان، در رشت نصب شد. نصب این کاشی ماندگاربا حضور زهرا احمدی‌پور معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، رضا علیزاده مدیرکل میراث‌فرهنگی گیلان و پوریا سوری مدیرکل مرکز روابط... ادامه »
07
احتمال صدور رأی قطعی به‌نفع کشورمان در آخرین دادگاه جدی است/ درصورت صدور رأی علیه ایران، اعتراض خود را به دادگاه لاهه می‌بریم
چکیده: معاون میراث‌فرهنگی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفت: «شکواییه مطرح‌شده، آخرین مهلت و فرصت اعتراض مدعیان پرونده الواح هخامنشی است که اکتبر سال جاری میلادی به آن رسیدگی می‌شود.» محمدحسن طالبیان، معاون میراث‌فرهنگی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، با بیان این مطلب، افزود: &l... ادامه »
07
اموال تاریخی و فرهنگی مصونیت قضایی و اجرایی دارند/ پیگیری‌ها برای بازگرداندن الواح هخامنشی از آمریکا ادامه دارد
چکیده: معاون حقوقی، مجلس و امور استان‌ها سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفت: «اموال تاریخی و فرهنگی از اجرای احکام مربوط به توقیف اموال مستثنا هستند و تلاش سازمان میراث‌فرهنگی و معاونت حقوقی نهاد ریاست‌جمهوری برای بازگرداندن اشیای تاریخی کشورمان از ایالات متحده با جدیت ادامه دارد.» میرهادی قره‌سید رو... ادامه »
07
پرونده ثبت جهانی جنگل‌های هیرکانی تدوین می‌شود
چکیده: در جلسه هماهنگی برای تدوین پرونده ثبت‌جهانی جنگل‌های هیرکانی بر ضرورت مشارکت سازمان حفاظت محیط‌زیست، سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری، سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری و کمیته ملی یونسکو در تهیه این پرونده تأکید شد. جلسه هماهنگی بین دستگاه‌های سازمان حفاظت محیط‌زیست، سازمان جنگل‌ها، مراتع و ... ادامه »
03
سامانه نظارت و پایش آنلاین آثار و بناهای ثبت‌ملی راه‌اندازی می‌شود
چکیده: نخستین جلسه راه‌اندازی سامانه نظارت و پایش آنلاین، با هدف حفاظت از آثار و بناهای ثبت‌ملی و پیشگیری از تخریب آن‌ها  ــ که به‌زودی با حمایت معاونت میراث‌فرهنگی کشور در مرکز آموزش عالی راه‌اندازی می‌شود ــ در دفتر معاونت میراث فرهنگی کشور برگزار شد. محمدحسن طالبیان معاون میراث‌فرهنگی سازمان م... ادامه »
03
نخستین نشست کارگروه میراث‌فرهنگی برای سند راهبردی گردشگری برگزار شد
چکیده: نخستین نشست کارگروه میراث‌فرهنگی با هدف ارائه پیشنهاد برای تدوین سیاست‌های کلی نظام در حوزه گردشگری با حضور صاحب‌نظران میراث‌فرهنگی در دفتر معاونت میراث‌فرهنگی سازمان میراث‌فرهنگی برگزار شد.  پیش‌نویس سیاست‌های سند جامع گردشگری قرار است در ماه‌های آتی در صحن مجمع تشخیص مصلحت‌نظام به تصویب... ادامه »
01
دعوت سازمان میراث‌فرهنگی برای حضور باشکوه در راهپیمایی روز قدس
چکیده: سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری با صدور اطلاعیه‌ای، ضمن دعوت از مردم روزه‌دار، مؤمن و انقلابی ایران اسلامی برای حضور گسترده و باشکوه در راهپیمایی روز قدس، بر پاسداشت این روز به‌مثابه میراث گرانسنگ حضرت امام خمینی(ره) در مبارزه با ظلم و جور تأکید کرد. مشروح این اطلاعیه به‌قرار زیر است: «بنیان‌گذار... ادامه »
31
سازمان میراث‌فرهنگی به سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات پیوست
چکیده: رئیس مرکز روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفت: «سازمان میراث‌فرهنگی به سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات پیوست.»  پوریا سوری رئیس مرکز روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، امروز چهارشنبه 31 خرداد 96، با... ادامه »
صفحه 9 از 62ابتدا   قبلی   4  5  6  7  8  [9]  10  11  12  13  بعدی   انتها