Menu

میراث فرهنگی

30
سرپرست صندوق احیا: نظام احیای بناهای تاریخی دارای مالکیت بخش خصوصی سامان‌دهی می‌شود
چکیده: سرپرست صندوق احیا و بهره‌برداری از بناهای فرهنگی و تاریخی از اتخاذ تدابیر ویژه در این صندوق برای تسهیل باززنده‌سازی و بهره‌برداری از بناهای تاریخی دارای مالکیت خصوصی و سامان‌دهی نظامی به همین منظور خبر داد. پرهام جانفشان سرپرست این صندوق با اعلام این خبر افزود: «بر اساس ماده 7 آیین‌نامه نحوه انتقال مالکیت، مصو... ادامه »
25
مدیرکل میراث‌فرهنگی استان: زمین‌لرزه به آثار تاریخی اردبیل آسیبی وارد نکرده است
چکیده: مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری اردبیل گفت: «بر اثر زلزله شب گذشته، هیچ‌کدام از آثار تاریخی استان آسیبی ندیده‌اند.» کریم حاجی‌زاده مدیرکل میراث‌فرهنگی این استان با اعلام این خبر تصریح کرد: «در پی وقوع زمین‌لرزه  در جمهوری آذربایجان که در شهرستان‌های شمالی استان اردبیل نیز احس... ادامه »
22
رئیس سازمان میراث فرهنگی اعلام کرد آسیب 20‌درصدی آثار تاریخی شاخص استان کرمانشاه
چکیده: رئیس سازمان میراث‌فرهنگی با عرض تسلیت به مردم استان کرمانشاه و بازماندگان حادثه تأسف‌بار زلزله شب گذشته این استان و ابراز همدردی با آسیب‌دیدگان از تخریب 20‌درصدی بناهای تاریخی شاخص این استان خبر داد. علی‌اصغر مونسان معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، گفت: «بر اساس اطلاعات دریافتی از گزارش تیم&z... ادامه »
22
رئیس سازمان میراث‌فرهنگی خبر داد آسیب برخی آثار و بناهای تاریخی کرمانشاه و ایلام در حادثه زلزله
چکیده: معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری از آسیب برخی آثار و بناهای تاریخی در استان‌های کرمانشاه و ایلام در جریان زلزله شب گذشته خبر داد.  علی‌اصغر مونسان معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری  با تسلیت به خانواده‌های داغدار و جان باختگا... ادامه »
22
مدیر مجموعه فرهنگی‌تاریخی سعدآباد خبر داد تالارهای دیده‌نشده در موزه ظروف سلطنتی گشوده می‌شود
چکیده: افزایش تالارهای موزه‌ای کاخ اشرف (موزه ظروف سلطنتی) واقع در مجموعه فرهنگی‌تاریخی سعدآباد و رونمایی از تالارها و اشیای موزه‌ای باارزش و دیده‌نشده در این کاخ برای عموم از هفته جاری آغاز و به ترتيب اولويت تا سه هفته متوالی انجام می‌شود.    سعدآباد، کیا پارسا مدیر این مجموعه فرهنگی‌تاریخی  با بیان این خبر... ادامه »
20
مونسان:سازمان میراث‌فرهنگی نقش و جایگاهی جدی در طرح اشتغال روستایی دارد
چکیده: علی‌اصغر مونسان  رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در نشست هم‌اندیشی با مدیران کل استان‌ها و معاونان صنایع‌دستی و گردشگری، گفت:سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری نقش و جایگاه جدی در طرح اشتغال روستایی دارد، 10درصد از این اعتبار به حوزه صنایع‌دستی و 10درصد به حوزه گردشگری اختصاص ی... ادامه »
20
ابراز تمایل چینی‌ها برای باستان‌شناسی زیر آب در ایران
چکیده: رئیس موسسه ملی میراث‌فرهنگی زیرآب چین خواستار فعالیت در بخش ساحلی و داخل آب یکی از دو منطقه مهرویان و نجیروم در محوطه باستانی سیراف بوشهر شد.  دامن یانگ این پیشنهاد را در دیدار با سیدمحمد بهشتی، رئیس پژوهشگاه میراث‌فرهنگی و گردشگری مطرح کرد. یانگ از سازمان دولتی میراث‌فرهنگی و موسسه ملی باستان‌شناسی زیر آب چین به‌ع... ادامه »
18
معاون میراث‌فرهنگی کشور: ثبت جهانی چوگان ایران و کمانچه آذرماه نهایی می‌شود
چکیده: با تأیید ارزیابی فنی یونسکو از دو پرونده پیشنهادی «چوگان بازی سوار بر اسب همراه با روایتگری و  موسیقی» و «هنر ساختن و نواختن کمانچه»، ثبت این دو پرونده در دوازدهمین اجلاس میراث ناملموس یونسکو که قرار است از 4 تا 9 دسامبر (13 تا 18 آذرماه) درجزیره ججو جمهوری کره برگزار شود به تصویب خواهد رسید. محمد حسن طالبیان معاون م... ادامه »
16
معاون میراث‌فرهنگی  تأکید کرد ؛مخالفت میراث‌فرهنگی با عبور خودرو از عرصه هگمتانه
چکیده: معاون میراث‌فرهنگی سازمان میراث‌فرهنگی بر مخالفت میراث فرهنگی برای عبور ماشین از عرصه هگمتانه یا ورودی این محوطه‌ تاریخی تأکید کرد. محمد‌حسن طالبیان، معاون میراث‌فرهنگی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در پاسخ به این پرسش که چطور مدیریت شهری همدان قبل از آغاز کار پیاده‌رو کردن مسیر در شش رینگ تا... ادامه »
13
در نشست خبری نمایشگاه «سیلا و پارس: یک خاطره مشترک» مطرح شد فرهنگ سیلا رابطه عمیق فرهنگی بین ایران و کره را نشان می‌دهد
چکیده: نشست خبری افتتاح نمایشگاه «سیلا و پارس: یک خاطره مشترک» با حضور محمدحسن طالبیان معاون میراث‌فرهنگی کشور، کیم سونگ هو سفیر کره جنوبی در ایران، محمدرضا کارگر مدیرکل امور موزه‌ها، جبرئیل نوکنده مدیر موزه ملی‌ ایران و یو بیانگ‌هه رئیس موزه کیانگ‌جو کره جنوبی برگزار شد. جبرئیل نوکنده مدیر موزه ملی ایران در این نشس... ادامه »
صفحه 1 از 67ابتدا   قبلی   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  بعدی   انتها