Menu

میراث فرهنگی

06
 در مراسم معرفی موزه برتر مطرح شد بهشتی: از موزه نباید استفاده ابزاری شود
چکیده: رئیس پژوهشگاه میراث‌فرهنگی و گردشگری گفت: «موزه می‌تواند هر چیزی را در اندازه واقعی خود نمایش دهد، مشروط بر اینکه از موزه استفاده ابزاری نکنیم.» سیدمحمد بهشتی رئیس پژوهشگاه میراث‌فرهنگی و گردشگری در مراسم معرفی موزه برتر سال ۹۵ که در خانه هنرمندان برگزار شد، به سال‌های نخست ورودش به سازمان میراث&zwn... ادامه »
03
لایه‌نگاری برای بازنگری گاه‌نگاری در تپه 10هزارساله علیکش دهلران
چکیده: لایه‌نگاری برای بازنگری گاه‌نگاری محوطه و دستیابی به اطلاعات بیشتر از ماهیت معیشت ساکنان آن در طول زمان در تپه علیکش دهلران واقع در استان ایلام با قدمت 10هزار سال از اواسط اردیبهشت‌ماه سال جاری آغاز شد.  حجت دارابی سرپرست هیئت لایه‌نگاری برای گاه‌نگاری تپه علیکش دهلران با اعلام این خبر گفت: «تپه... ادامه »
03
با حضور رئیس سازمان میراث‌فرهنگی فعالان گردشگری معلولان تجلیل شدند
چکیده: مراسم گرامیداشت روز موزه و معلولیت،  با حضور رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری و جمعی از مدیران سازمان میراث‌فرهنگی و سازمان بهزیستی کشور و تعدادی از توان‌یابان بهزیستی در مجموعه فرهنگی‌تاریخی کاخ گلستان برگزار شد.  در حاشیه این مراسم از فعالان گردشگری معلولان و سالمندان (پاراتور) تقدیر به‌عمل... ادامه »
02
گنبدکاووس شهر ملی فرش ترکمن شد
چکیده: مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گلستان از ثبت گنبدکاووس به‌عنوان «شهر ملی فرش ترکمن» در فهرست آثار ملی خبر داد.  ابراهیم کریمی مدیرکل میراث‌فرهنگی این استان با اعلام این خبر افزود: «با توجه به اینکه فرش ترکمن در دنیا شناخته‌شده است و نقوش و تکنیک آن منحصربه‌فرد است، به‌منظور ه... ادامه »
02
رأی نهایی درخصوص پرونده ثبت‌جهانی یزد تیرماه امسال در لهستان صادر می‌شود
چکیده: معاون میراث‌فرهنگی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری از بررسی نهایی پرونده ثبت‌جهانی یزد در تیرماه امسال خبر داد. محمد‌حسن طالبیان معاون میراث‌فرهنگی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در حاشیه افتتاح نمایشگاه قالیچه‌ها، مرقعات نفیس و نمایشگاه عکس دوره ناصری در کاخ گلستان، در جمع خ... ادامه »
02
نمایشگاه قالیچه‌ها، عکس‌های دوره ناصری و مرقعات نفیس کاخ گلستان افتتاح شد
چکیده: سه نمایشگاه قالیچه‌ها، عکس‌های زمان قاجار (اولین عکس سلفی ناصر‌الدین‌شاه) و مرقعات نفیس کاخ گلستان با حضور محمد‌حسن طالبیان معاون میراث‌فرهنگی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری افتتاح شد.  این سه نمایشگاه به‌مناسبت هفته میراث‌فرهنگی در مجموعه فرهنگی‌تاریخی گلستان افتتا... ادامه »
01
تنوع‌ زیستی، شرط کلیدی برای رسیدن به اهداف توسعه پایدار
چکیده: ایرینا بوکووا، مدیرکل سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد (یونسکو) به‌مناسبت فرارسیدن 22 مه روز جهانی تنوع زیستی پیامی را صادر کرد.  در این پیام آمده است: «بیش از 70 سال است که یونسکو در حال پروراندن دانش علمی و همکاری در تنوع‌زیستی و اکوسیستم، مانند جنگل‌های استوایی، اقیانوس‌ها و کوه‌ها است. در سال‌ها... ادامه »
31
شناسایی حدود 1000 اثر باستانی عصر پارینه‌سنگی
چکیده: سرپرست هیئت بررسی شهرستان پاسارگاد و بخش مشهد مرغاب از شناسایی نزدیک به هزار اثر باستانی متعلق به عصر پارینه‌سنگی تا عصر حاضر در ادامه بررسی‌های باستان‌شناختی شهرستان پاسارگاد خبر داد. فرهاد زارعی‌کردشولی سرپرست هیئت بررسی شهرستان پاسارگاد اعلام کرد: «در ادامه بررسی‌های باستان‌شناختی شهرستان پاس... ادامه »
30
کشف قبور سنگی دوقلو و سه‌قلوی به‌هم‌چسبیده 5هزارساله در سیستان‌وبلوچستان
چکیده: بررسی‌های اولیه باستان‌شناسی به کشف قبور سنگی دوقلو و 3 قلوی به هم چسبیده 5 هزار ساله در محوطه تاریخی دمب کوه سیستان و بلوچستان به وسعت 430 هکتار و دارای 5 هزار قبر سنگی منجر شد. مرتضی حصاری سرپرست هیئت گمانه‌زنی و تعیین عرصه محوطه دمب‌کوه با اعلام این خبر و با اشاره به اتمام مرحله دوم کاوش محوطه دمب‌کوه در فروردین‌... ادامه »
29
بزرگداشت روز ملی خیام برگزار شد
چکیده: با حضور معاون میراث‌فرهنگی کشور، بزرگداشت روز ملی خیام در نیشابور برگزار شد. محمدحسن طالبیان معاون میراث‌فرهنگی کشوردر مراسم بزرگداشت حکیم عمر خیام در شهرستان نیشابور اظهار کرد: «نیشابور باید به مقصد گردشگران بیشتری تبدیل شود.» او افزود: «با وجود تاریخ کهن، آثار و بناهای تاریخی و مشاهیری همچون عطار و خیام و سایت‌م... ادامه »
صفحه 1 از 51اولین   قبلی   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  بعدی   آخرین