Menu

میراث فرهنگی

01
پیام تسلیت معاون رئیس‌جمهوری در پی سانحه فروریختن ساختمان پلاسکو
چکیده: معاون رئيس‌جمهوری و رياست سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري كشور در پيامي شهادت تعدادي از آتش‌نشانان فداكار را كه در پي حادثه آتش‌سوزي و تخريب ساختمان پلاسكو تهران رخ داد، تسليت گفت.   متن این پیام به شرح زیر است:  «سانحه فروریختن ساختمان پلاسکوی تهران و جان‌باختن گروهی از آتش‌نشانان فداکار و فر... ادامه »
30
دولت یازدهم به مرمت و صیانت از بازارهای تاریخی و سنتی تاکید و توجه دارد
چکیده: معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری که به استان مرکزی سفر کرده است با حضور در بازار تاریخی اراک از این اثر تاریخی و سنتی بازدید به عمل آورد.   در این بازدید که استاندار قم و تعدادی از مدیران استانی نیز حضور داشتند، دکتر زهرا احمدی‌پور ضمن بازدید از بخش های مختلف این بازار تاریخی بر صیانت از آثار سنتی که نش... ادامه »
30
معاون رئیس‌جمهوری در مراسم قالی‌بران شهرستان خمین شرکت کرد
چکیده: معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری که به استان مرکزی سفرکرده است، در مراسم قالی بران شهرستان خمین شرکت کرد.   دکتر احمدی پور با حضور در شرکت تعاونی فرش و گلیم برجسته نقش ریز وحدت در شهرستان خمین ضمن شرکت در آیین قالی‌بران بر صیانت از آیین‌ها و آداب و رسوم هر شهر و منطقه تاکید کرد. مراسم قالی‌ ... ادامه »
30
خمین به عنوان قطب گردشگری انقلاب اسلامی توسعه پیدا می‌کند
چکیده: معاون رئیس جمهوری در بازدید از بیت تاریخی امام خمینی (ره) در شهرستان خمین تأکید کرد خمین به عنوان قطب گردشگری انقلاب اسلامی حفظ و توسعه پیدا می‌کند. دکتر زهرا احمدی‌پور در سفربه استان مرکزی به مقام شامخ حضرت امام خمینی (ره) رهبر کبیر انقلاب اسلامی ادای احترام کرد. او در بازدید از بیت تاریخی امام خمینی (ره) با اشاره به اهمیت شهرستان خمی... ادامه »
29
«منظر باستان‌شناسی ساسانی» و «ارسباران» برای ثبت جهانی به یونسکو ارسال می‌شود
چکیده: معاونت میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری مستندات، فیلم‌ها گزارش‌های مربوط به 2 پرونده منظر باستان‌شناسی ساسانی و ارسباران که برای ثبت‌جهانی سال 2018 به یونسکو ارسال می‌شود را در جلسه‌ای به  ریاست سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری ارائه کرد. در این جلسه که با حضور دکتر زهرا ... ادامه »
29
مصوبات تازه مجلس درباره میراث فرهنگی/ برنامه‌هایی که قانونمند شد
چکیده: معاون امور مجلس، حقوقی و استان‌های سازمان میراث فرهنگی تأکید کرد که نمایندگان مجلس با تصویب مصوباتی در برنامه ششم به برخی از فعالیت‌های سازمان میراث فرهنگی صورت تقنینی دادند. میرهادی قره‌سید رومیانی معاون امور مجلس، حقوقی و استان‌های سازمان میراث فرهنگی درباره بررسی لایحه برنامه ششم توسعه که در روزهای اخیر موجب تصویب مصوباتی ... ادامه »
27
 فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی خبر داد/عملیات عمرانی در حریم کاخ گلستان متوقف است
چکیده: فرمانده یگان حفاظت سازمان میراث فرهنگی گفت: ادامه عملیات عمرانی در حریم کاخ گلستان متوقف شده است و نیروهای یگان به صورت شبانه روزی در این محل مستقر هستند. سردار رحمت‌الهی با اعلام این خبر افزود: ادامه عملیات عمرانی در محدوده حریم کاخ گلستان منوط به اعلام نظر معاونت میراث فرهنگی و اداره کل امور پایگاه‌ها است، چراکه این اثر ثبت جهانی شده و... ادامه »
26
ارسال نامه به شهردار تهران براى توقف فعاليت عمرانى درحريم كاخ گلستان
چکیده: معاون حقوقی، مجلس و امور استان‌های سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری از ارسال نامه سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری به شهردار تهران و توقف فعالیت‌های عمرانی در حریم کاخ گلستان خبر داد. سیدهادی قره سید رومیانی با اشاره به ثبت جهانی کاخ گلستان و ضرورت رعایت حریم این اثر تاریخی در پایتخت گفت: به‌منظور حفاظت ا... ادامه »
24
ادای احترام معاون رئیس‌جمهوری به شهدای غواص
چکیده: رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به شهدای غواص اروند ادای احترام کرد.  دکتر زهرا احمدی‌پور رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در سفر به استان خوزستان، از طریق گشت دریایی اروند به شهدای غواص اروند ادای احترام کرد. به گفته مرتضی نعمت‌زاده معاون فرهنگی منطقه آزاد اروند او اولین مسئول غیرنظامی است که با حضور... ادامه »
23
ادای احترام معاون رئیس‌جمهوری به شهدای اهواز
چکیده: رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با حضور در گلزار شهدای اهواز به شهدا ادای احترام کرد.  دکتر زهرا احمدی پور رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در سفرش به استان خوزستان، صبح پنج شنبه 23 دی با حضور در گلزار شهدای بهشت آباد به مقام شامخ شهیدان ادای احترام کرد.  دکتر خسرو نشان مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گرد... ادامه »
صفحه 1 از 34اولین   قبلی   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  بعدی   آخرین