Menu

میراث فرهنگی

28
هتل 4ستاره امیران با حضور رئیس سازمان میراث‌فرهنگی افتتاح شد
چکیده: هتل 4ستاره امیران با حضور رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در استان همدان افتتاح شد.  این هتل 4ستاره در پنج طبقه واحد اقامتی و با 64 نفر پرسنل در استان همدان فعالیت خود را آغاز کرده است.این هتل با 37میلیارد تومان سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در 5930 مترمربع مساحت به‌بهره‌برداری رسیده است.هتل&n... ادامه »
28
در دیدار مونسان با نماینده شرکت DSA مطرح شد استفاده از الگوی «خانه ایرانی» در طراحی هتل‌ها
چکیده: رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در دیدار با نماینده شرکت DSA بر لزوم استفاده از ظرفیت‌های صنایع‌دستی و الگوی «خانه ایرانی» در طراحی هتل‌ها تأکید کرد.  علی‌اصغر مونسان معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، در دیدار با استفان شفرد ن... ادامه »
27
برگزیدگان بیست‌و‌هشتمین نمایشگاه ملی صنایع‌دستی تجلیل شدند
چکیده: در مراسمی با حضور علی‌اصغر مونسان معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری برگزیدگان بیست‌و‌هشتمین نمایشگاه ملی صنایع‌دستی تجلیل شدند.  در این مراسم علی‌اصغر مونسان معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری با اهدای لوح از 29 برگزیده بی... ادامه »
26
سامان‌دهی باغ شاهی پاسارگاد در دستورکار قرار گرفت
چکیده: سامان‌دهی، حفاظت، مرمت و معرفی بیشتر آبراهه‌های پردیس شاهی به‌عنوان تنها شواهد فیزیکی باقی‌مانده از این باغ جهانی در دستورکار و اولویت برنامه‌های پایگاه میراث‌جهانی پاسارگاد قرار گرفت. حمید فدایی، مدیر پایگاه میراث‌جهانی پاسارگاد با تأکید بر اینکه آبراهه‌ها و قطعات سنگی باغ شاهی نیازمند حفاظت و مرمت مداوم ... ادامه »
25
 66 اثر از شش استان واجد ارزش ثبت در فهرست آثار ملی غیرمنقول شناخته شد
چکیده: 66 اثر متعلق به دوره‌های مختلف تاریخی و پیش‌ازتاریخی در شش استان فارس، قم، گلستان، چهارمحال‌وبختیاری، همدان و سمنان، با بررسی و تأیید کارشناسان کمیته ثبت آثار، واجد ارزش ثبت در فهرست آثار ملی غیرمنقول شناخته شد.  فرهاد نظری مدیرکل دفتر ثبت، حفظ و احیای میراث معنوی و طبیعی این سازمان، با اعلام این خبر گفت: «از این تعداد ... ادامه »
21
مدیرکل ثبت آثار در روز ملی سینما خبر داد سینماهای لاله‌زار ثبت ملی می‌شود
چکیده: مدیرکل دفتر ثبت آثار، حفظ و احیای میراث معنوی و طبیعی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفت: «سینماها و خیابان لاله‌زار را ثبت ملی می‌کنیم اما اگر سینماگران نسبت به میراث معماری حوزه خود حساس باشند، روند کارها تسریع خواهد شد.»  فرهاد نظری مدیرکل دفتر ثبت آثار حفظ و احیای میراث معنوی و طبیعی سازمان میر... ادامه »
21
کشف سومین اسب اشکانی در گورستان وستمین
چکیده: فصل دوم کاوش‌های باستان‌شناسی در محوطه وستمین کیاسر مازندران به کشف سومین تدفین اسب از دوران اشکانی منجر شد.  عبدالمطلب شریفی رئیس هیئت باستان‌شناسی با اعلام این خبر هدف از انجام کاوش‌های باستان‌شناسی در محوطه و گورستان وستمین را کاوش در 12 دخمه باقی مانده از کاوش‌های سال 94 و تعیین عرصه و پیشنهاد حریم محوطه اع... ادامه »
19
مدیرکل میراث‌فرهنگی استان‌ گلستان: آتش‌ گرفتن گورستان خالدنبی لزوم حفاظت شبانه‌روزی از این مجموعه را بیشتر می‌کند
چکیده: به‌دنبال آتش گرفتن گورستان باستانی خالدنبی در گلستان مدیرکل میراث‌فرهنگی این استان تأکید کرد که اتفاقاتی از این دست لزوم حفاظت شبانه‌روزی از این مجموعه را بیشتر می‌کند.  به‌بدنال آتش گرفتن گورستان باستانی خالد نبیگفت: «این آتش‌سوزی مانند بسیاری از آتش‌سوزی‌های فضای باز بر اثر بی‌توجهی گردشگ... ادامه »
15
کشف شواهدی از دوره‌های هخامنشی، ساسانی و اسلامی در معدن نمک چهرآباد زنجان
چکیده: سرپرست کاوش معدن چهرآباد از انجام فعالیت‌های معدن‌کاوی در دوره هخامنشی، ساسانی و اسلامی در این معدن و کشف شواهدی از این دوره‌ها خبر داد.  ابوالفضل عالی سرپرست کاوش معدن چهرآباد در نشست گزارش به همکار که به‌همت پژوهشکده باستان‌شناسی در محل پژوهشگاه برگزار شد، به کشف اشیای زیادی در این معدن اشاره کرد که بیشتر آن‌... ادامه »
14
در دیدار مونسان و نماینده ولی فقیه در استان گلستان صورت گرفت تأکید بر استفاده از ظرفیت‌های تاریخی استان گلستان برای رونق گردشگری
چکیده: در دیدار رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری با نماینده ولی‌فقیه استان گلستان و امام‌جمعه گرگان بر استفاده از ظرفیت‌های تاریخی و فرهنگی استان برای رونق گردشگری تأکید شد. علی‌اصغر مونسان معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری  در سفر به استان گلستان با آ... ادامه »
صفحه 1 از 62ابتدا   قبلی   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  بعدی   انتها