Menu

میراث فرهنگی

27
بازگشایی کاخ‌موزه سبز سعدآباد در آستانه نوروز 97
چکیده: در مراسمی با حضور رئیس سازمان میراث‌فرهنگی صنایع‌دستی و گردشگری کاخ‌موزه سبز مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد بازگشایی شد. علی‌اصغر مونسان معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در مراسمی به‌همراه استرکیش لاروش مدیر دفتر منطقه‌ای یونسکو در ایران و سفیر یونان ساختمان کاخ‌... ادامه »
27
تعداد بازدیدکنندگان نمایشگاه «موزه لوور در تهران» از 14هزار نفر گذشت
چکیده: رئیس کل موزه ملی ایران گفت: «در مدت 12 روز پس از گشایش موزه لوور در تهران، بیش از 14هزار نفر از آثار به‌نمایش گذاشته‌شده بازدید کردند.»  جبرئیل نوکنده افزود: «عنوان کامل این نمایشگاه "موزه لوور در تهران: شکوه تمدن‌های جهان" است  و بازدیدکنندگان می‌توانند 56 اثر از شماری از تمدن‌های کهن را خصوص... ادامه »
26
بازدید مونسان از روستای بدون بیکار جیرسر باقرخاله
چکیده: رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری از روستای بدون بیکار جیرسر باقرخاله بازدید کرد. علی‌اصغر مونسان معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری با همراهی مصطفی سالاری استاندار گیلان و سایر مسئولان استانی امروز شنبه ۲۶ اسفند ۹۶ از روستای جیرسر باقرخاله در استان گیلان بازدید کرد. در ... ادامه »
25
طرح شب‌های روشن در گیلان با حضور رئیس سازمان میراث‌فرهنگی آغاز شد
چکیده: باحضور رئیس سازمان میراث‌فرهنگی در پیاده‌راه فرهنگی رشت  از طرح شب‌های روشن در گیلان رونمایی شد. علی‌اصغر مونسان رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری لحظاتی پس از ورود به پیاده‌راه فرهنگی گیلان با ساز و سرنا و نوای نوروزی‌خوانان مورد استقبال قرار گرفت و پس از آن آیین‌های بومی محلی گیل... ادامه »
22
سرپرست اداره‌کل حفظ و احیای بناها، بافت‌ها و محوطه‌های تاریخی منصوب شد
چکیده: با صدور حکمی از‌سوی معاون میراث‌فرهنگی سرپرست اداره‌کل حفظ و احیای بناها، بافت‌ها و محوطه‌های تاریخی منصوب شد. محمد‌حسن طالبیان معاون میراث‌فرهنگی این سازمان در جلسه معارفه سید‌هادی احمدی روئینی به‌عنوان سرپرست اداره‌کل حفظ و احیای بناها، بافت‌ها و محوطه‌های تاریخی با اشاره به محورهای فعا... ادامه »
21
مراسم معارفه مدیرکل جدید میراث‌فرهنگی استان تهران برگزار شد
چکیده: مراسم تکریم و قدردانی از تلاش‌های مدیرکل اسبق میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان تهران، قدردانی از سرپرست پیشین این اداره‌کل و معارفه مدیرکل جدید میراث‌فرهنگی استان تهران برگزار شد. در این مراسم که با حضور حسین تاجیک، معاون حقوقی، مجلس و امور استان‌های سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در سال... ادامه »
21
مدیرکل دفتر ثبت آثار: نوروز، نویدبخش جهانِ عاری از خشونت است
چکیده: مدیرکل دفتر ثبت آثار سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفت: «آنچه باعث جاودانگی نوروز شده، کارکرد و پیام‌های جوهری نوروز است. نوروز در اصل خود یک لحظهٔ کیهانی است. در قصه‌ها و افسانه‌های ایرانی چنین گفته‌اند که جمشید پیشدادی آن کسی بود که نوروز را شناخت و گرامی داشت.» فرهاد نظری مدیرکل دفتر ثبت آ... ادامه »
19
بازدید معاون میراث‌فرهنگی کشور از کاوش‎های تاریخی در ورودی شوش
چکیده: معاون میراث‌فرهنگی کشور به‌همراه معاون وزیر راه و شهرسازی در سفر به استان خوزستان ، از کاوش‎های تاریخی در ورودی شهرستان شوش بازدید کردند.  محمدحسن طالبیان و محمدسعید ایزدی  در سفر خود به شوش که با همراهی علی‎رضا ایزدی، مدیرکل میراث‌فرهنگی خوزستان و عباس پورسلان، مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان انجام شد، روند عملیات ... ادامه »
18
محوطه‌های میراث جهانی و پایگاه‌های ملی پاک‌سازی می‌شوند
چکیده: آیین پاک‌سازی سراسری محوطه‌های میراث جهانی و میراث‌فرهنگی کشور  همزمان با سومین جمعه پایان سال با حضور سمن‌ها، دوستداران میراث‌فرهنگی محوطه‌های تاریخی و فرهنگی سراسر کشور، مردم و مسئولان محلی برگزار شد. فرهاد عزیزی مدیرکل امور پایگاه‌ها میراث‌جهانی سازمان میراث‌فرهنگی، با اعلام این خبر گفت: ... ادامه »
16
رئیس سازمان میراث‌فرهنگی به وزیر کشور نامه نوشت
چکیده: رئیس سازمان میراث‌فرهنگی  در نامه‌ای به وزیر کشور خواستار جلوگیری از اقدامات اجرایی و مغایر با قوانین و ضوابط حاکم بر عرصه و حرایم تپه هگمتانه شد. در متن نامه علی‌اصغر مونسان معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری به عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور آمده است:   «همانگونه... ادامه »
صفحه 1 از 79ابتدا   قبلی   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  بعدی   انتها