جستجو

معاون رئیس‌جمهوری در قم: ستاد اقتصاد مقاومتی بر اختصاص اعتبارات نظارت دارد

معاون رئیس‌جمهوری در قم: ستاد اقتصاد مقاومتی بر اختصاص اعتبارات نظارت دارد
رئیس سازمان میراث‌فرهنگی گفت: «یکی از اهداف اقتصاد مقاومتی این بود که بتوانیم واحدهای نیمه‌تعطیل و ازکارافتاده را دوباره فعال کنیم. خوشبختانه دولت یازدهم با رویکرد اقتصاد مقاومتی سعی کرد این ظرفیت‌ها را ایجاد کند.»

زهرا احمدی‌پور معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در حاشیه بازدید از کارخانه‌ها و مراکز اقامتی قم گفت: «مجموعه‌هایی که امروز در استان قم بازدید کردیم متعلق به بخشی بود که تعطیل یا نیمه‌تعطیل بودند اما مجدداً به چرخه تولید برگشتند و اشتغال ایجاد کردند.»

او افزود: «تسهیلاتی که از طریق اقتصاد مقاومتی در اختیار این واحدهای تولیدی قرار می‌گیرد، در راستای به‌کار گرفتن توان تولید است. فعال شدن کارخانه‌ها و کارگاه‌هایی که امروز از آن‌ها بازدید به‌عمل آمد نشان داد که دولت و ستاد اقتصاد مقاومتی نظارت کافی برای اختصاص اعتبارات را داشت. این مراکز علاوه بر تولید اشتغال، ظرفیت تولید استان را نیز بالا می‌برند. "سرای گردشگری مهر و ماه" نیز توانسته است فرصت خوبی برای جذب گردشگر و ایجاد مشاغل وابسته که بخشی از جذابیت‌های سفر و گردشگران است ایجاد کند.»

معاون رئیس‌جمهوری افزود: «باید بتوانیم اجماع‌سازی کنیم، همه دستگاه‌ها باید با این رویکرد که در سال 96 بتوانیم با مبانی‌ای که تعریف شده است اشتغال مورد نظر را ایجاد کنیم و تولید را افزایش دهیم، حرکت کنند. اگر  این اجماع‌سازی اتفاق بیفتد و برای روان‌سازی اداری و نهادی تلاش کنیم خیلی راحت می‌توانیم به نتایج مطلوب دست پیدا کنیم.»

او تصریح کرد: «سال 95 گفتمان اقتصاد مقاومتی در جامعه ساری و جاری شد و سال 96 عملاٌ سالی است که باید به بهره‌برداری مناسب از این ادبیات برسیم. فقط باید با هماهنگی بین‌نهادی و روان‌سازی، تسهیلات مناسبی در اختیار واحدهایی قرار بگیرد که می‌توانند در کنار هم اشتغال و تولید را افزایش دهند.»


امتیاز به خبر :