جستجو

معاون‌اول رئیس‌جمهوری در مراسم افتتاح موزه بانک ملی: جذب گردشگر مسائل مربوط به اشتغال را حل می‌کند

معاون‌اول رئیس‌جمهوری در مراسم افتتاح موزه بانک ملی: جذب گردشگر مسائل مربوط به اشتغال را حل می‌کند
معاون اول رئیس‌جمهوری، در مراسم افتتاحیه موزه بانک ملی ایران  از سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری بابت تلاش‌هایش برای به‌ثمر رساندن ثبت‌جهانی کهن‌شهر یزد تقدیر کرد.

 اسحاق جهانگیری معاون‌اول رئیس‌جمهوری در این مراسم اظهار کرد: «افتتاح موزه بانک ملی ایران کاری نو و بدیع بوده که با چند هدف صورت گرفته است. بانک ملی ایران در سال‌های متمادی، برای حمایت از هنر و هنرمندان، آثاری خریداری کرده بود و اکنون افتتاح این موزه فرصتی است تا این آثار در معرض دید عموم گذاشته شوند.»

او با بیان اینکه راه‌اندازی این مجموعه کار فرهنگی ارزشمندی است، افزود: «همچنین در سال‌های متمادی آثاری به بانک اعطا شده که این آثار می‌توانند در این موزه به‌نمایش درآیند. از همه مهم‌تر، کل تاریخ بانکداری ایران در این مکان در معرض دید مردم قرار می‌گیرد.»

معاون‌اول رئیس‌جمهوری ادامه داد: «ما صاحب کشور بزرگ و متمدنی هستیم که آثار طبیعی و تاریخی زیادی دارد. هنوز هم میلیون‌ها اثر وجود دارند که باید در جایی به‌نمایش گذاشته شوند. با مشاهده همین آثار می‌توان به تمدن، تاریخ و گذشته ملت ما رسید.»

جهانگیری خاطرنشان کرد: «طبق گفته‌های خانم احمدی‌پور، رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، موزه‌ها دیگر فقط محلی برای نمایش آثار تاریخی نیستند بلکه به مراکز آموزشی تبدیل شده‌اند. خوشبختانه با تصمیماتی که در شورای‌عالی میراث‌فرهنگی گرفته شده، هم بخش دولتی و هم بخش خصوصی اقدام به تأسیس موزه کرده‌اند و اکنون بخشی از 600 موزه کشور متعلق به بخش‌خصوصی است.»

معاون‌اول رئیس‌جمهوری ادامه داد: «موزه‌هایی از این دست، علاوه‌بر آموزش و نمایش فرهنگ و تمدن، می‌توانند یکی از جاذبه‌های گردشگری باشند. جذب گردشگر می‌تواند در حل مسائل مربوط به اشتغال، مسائل فرهنگی و سایر مسائل کشور تأثیر بسزایی بگذارد.»

او همچنین با اشاره به ثبت‌جهانی شدن شهر یزد گفت: «این اولین بار است که در ایران یک شهر که حیات و زندگی در آن جریان دارد به‌عنوان اثری جهانی به‌ثبت می‌رسد. شهر یزد یکی از منحصر‌به‌فردترین شهرهای ایران به‌لحاظ ساختار و معماری است و معتقدان سه دین الهی و آسمانی در این شهر در کنار هم زندگی می‌کنند.»

جهانگیری از یزد به‌عنوان اثری ویژه یاد کرد و ضمن تقدیر از سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی گردشگری و وزارت امورخارجه، ثبت شهر تاریخی یزد را به مردم ایران تبریک گفت و افزود: «وقتی اثری به‌عنوان اثری جهانی به‌ثبت می‌رسد، در همه سایت‌ها و کشورها معرفی می‌شود و می‌تواند مقصد میلیون‌ها گردشگر شود.»

امضای قرارداد توتال شکست آمریکایی‌ها و تحریم‌هاست
جهانگیری افزود: «هر کس که به توسعه و پیشرفت ایران علاقه‌مند است باید از امضای قرارداد توتال خوشحال باشد.»

او با بیان اینکه نمی‌داند چرا بعضی‌ها از امضای این قرارداد به‌هم ریخته‌اند و می‌گویند چرا این قرارداد بسته شده است، خطاب به این افراد، گفت: «انسان متحیر می‌شود. شما با دولت و با یک شخص مخالفت دارید یا با ملت ایران؟ امضای این قراردادها و کارها برای حمایت از ملت ایران و زندگی آن‌ها و در جهت توسعه ایران است.»

معاون‌اول رئیس‌جمهوری افزود: «رهبر انقلاب فرمودند که 200میلیارد دلار در بخش نفت و گاز باید سرمایه‌گذاری شود، درحالی‌که کل این قرارداد 5میلیارد دلار است و هنوز 195میلیارد دلار دیگر باید سرمایه‌گذاری شود.»

او یادآور شد: «آمریکایی‌ها تحریم کرده‌اند و گفته‌اند کسی حق ندارد بیش از 20میلیون دلار در صنعت نفت ایران سرمایه‌گذاری کند. این قرارداد یعنی شکست آمریکایی‌ها و شکست تحریم‌هایی که گفته بودند پول به‌سمت ایران نرود.»

جهانگیری تصریح کرد: «امروز اولویت اول کشور بدون تردید اقتصاد است که مکرر هم گفته شده و ما با چالش‌هایی اعم از بیکاری، معیشت مردم و قدرت اقتصادی آن‌ها روبه‌روییم.»

معاون‌اول رئیس‌جمهوری، همچنین در پایان این مراسم، با همراهی زهرا احمدی‌پور معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، علی طیب‌نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی و جمعی دیگر از مسئولان و شرکت‌کنندگان در این مراسم، از زورخانه بانک ملی که امروز افتتاح شده است بازدید کردند.


امتیاز به خبر :