جستجو

به‌سوی اعتلای جایگاه زنان و خانواده گام برمی‌داریم

به‌سوی اعتلای جایگاه زنان و خانواده گام برمی‌داریم
هم‌زمان با برگزاری نشست سراسری کارشناسان امور زنان و خانواده سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در شهرکرد استان چهارمحال‌وبختیاری، رئیس سازمان میراث‌فرهنگی پیامی خطاب به حاضران در این نشست منتشر کرد.

 در پیام زهرا احمدی‌پور معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری به این نشست، که در شهرکرد برگزار شد آمده است:

«نشست سراسری کارشناسان امور زنان و خانواده سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری که در استان چهارمحال‌وبختیاری برگزار می‌شود اولین گام نظام‌مند در نشان دادن زحمات و اهتمام زنان سازمان است، که امیدواریم با همدلی و همراهی همه مسئولان در دولت تدبیر و امید به‌سمت اعتلای ،جایگاه زنان و خانواده گام برداریم.

از محورها و پایه‌های اساسی اقتصاد مقاومتی که بارها به آن اشاره شده است صنعت گردشگری است. تنوع، اقلیم‌های آب‌وهوایی، مناطق بکر زمینه بسیار مناسبی برای استقبال از گردشگران فراهم می‌کند. بوم‌گردی به‌عنوان یکی از مقاصد جدید گردشگران می‌تواند به ایجاد اشتغال با محوریت زنان در جامعه تبدیل شود.

عرصه صنایع‌دستی و هنرهای سنتی ایران مصداق بارز اهمیت و نقشی است که می‌توان آن را در توجه و تأکید مقام معظم رهبری در ابلاغ سیاست‌های کلی برنامه ششم توسعه مشاهده کرد.

عملکرد دولت یازدهم در تعاملات جهانی، بازآفرینی امید و نشاط، اعتدال‌گرایی و برجام منجر به خلق حماسه بزرگ انتخابات 29 اردیبهشت شد. بی‌تردید این حضور عظیم و حماسی می‌تواند پشتوانه دولت دوازدهم در فضای پسابرجام به‌منظور سرعت‌بخشی به روند توسعه و پیشرفت کشور و جامعه زنان ما باشد.»


امتیاز به خبر :