جستجو

سیره شهیدان ارزشمندترین میراث معنوی ایران اسلامی است

سیره شهیدان ارزشمندترین میراث معنوی ایران اسلامی است
معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری با صدور پیامی به مناسبت فرارسیدن 22 اسفند، روز شهید و بزرگداشت شهدا، بر الگوسازی و ماندگاری سیره شهیدان به عنوان ارزشمندترین میراث معنوی ایران اسلامی تاکید کرد.

در پیام علی اصغر مونسان به این مناسبت آمده است:

«وَلا تَحسَبَنَّ الَّذينَ قُتِلوا في سَبيلِ اللَّهِ أَمواتًا بَل أَحياءٌ عِندَ رَبِّهِم يُرزَقونَ- هرگز گمان مبر کسانی که در راه خدا کشته شدند، مردگان‌اند. بلکه آنان زنده‌اند، و نزد پروردگارشان روزی داده می‌شوند." ( آل عمران آیه ۱۶۹).

جهاد، مقاومت وشهادت واژه‌‌هایی هستند که حماسه شهیدان این مرز و بوم  را روایت می‌کنند و آنان بی‌شک میوه‌های دل مادرانی هستند که تربیت فرزندان خویش را از فرهنگ فاطمی آموخته‌اند.

دستاوردهای عظیم شهیدان در رگ‌های حیات ایران اسلامی جاری است و هوای این مرز و بوم همواره آکنده از عطر شهادت است.

شهدای دفاع از کیان ایران عزیز... شهدای دفاع از اسلام و انقلاب... شهدایی که اگر ایثار و از جان گذشتگی آنان نبود، امنیت و استقلال و سربلندی ایران و ایرانی هم نبود.

 بی‌شک نام، یاد و خاطره حماسه‌آفرینان و مدافعان حریم و حرم، هیچ‌گاه از ذهن ایرانیان و از حافظه تاریخ پاک نخواهد شد.

ضمن گرامیداشت 22 اسفند روز شهید و بزرگداشت شهدا و سالروز تاسیس بنیاد شهید انقلاب اسلامی به فرمان حضرت امام خمینی(ره)، امید است خداوند متعال سعادت و موهبت استمرار راه و نگاه آن بزرگواران را نصیب همه ما کند و بتوانیم از سیره شهیدان به‌عنوان ارزشمندترین میراث معنوی ایران اسلامی صیانت و پاسداری کنیم. ان‌شاءلله.»


امتیاز به خبر :