جستجو

میراث‌فرهنگی، حلقه اتصال بین نسل‌هاست

 میراث‌فرهنگی، حلقه اتصال بین نسل‌هاست
رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در پیامی ضمن تبریک فرا رسیدن روز جهانی بناها و محوطه‌های تاریخی از میراث‌فرهنگی به‌عنوان حلقه اتصال بین نسل‌ها یاد کرد.

در پیام علی‌اصغر مونسان معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آمده است:

«همه ساله 18 آوریل به مناسبت روز جهانی بناها و محوطه‌های تاریخی، شورای بین‌المللی بناها و محوطه‌ها‌ (ICOMOS) موضوعی را به‌عنوان شعار سال اعلام می‌کند که هدف آن ایجاد حساسیت در مردم و مسئولان نسبت به آن موضوع خاص است. امسال سال «میراث‌فرهنگی نسل‌ها» (Heritage for Geneations) نام گذاری شده است.

بی‌شک میراث‌فرهنگی حلقه اتصال بین نسل‌ها و از معدود موضوعاتی است که تمام نسل‌ها به یک میزان از آن سهم دارند. متولیان میراث‌‌فرهنگی نیز در حقیقت پاسبان این حلقه ارتباطی هستند و تمام همت و تلاش شان حفظ و حراست از سرمایه این نسل‌ها است.

به‌‌عنوان رئیس سازمان متولی میراث‌‌فرهنگی کشور، ضمن عرض تبریک این روز به پژوهشگران، مرمتگران، باستان‌شناسان، حافظان میراث‌فرهنگی و کلیه همکارانم در حوزه میراث‌فرهنگی از تمام عزیزانی که در این عرصه فعالیت می‌کنند سپاس‌گزارم؛ همکارانی که از دورترین نقاط مراکز شهری تا سخت‌ترین شرایط اقلیمی مشغول انجام وظیفه و خدمت به این آب و خاک هستند. به این مناسبت از تمام هموطنان عزیزم می‌خواهم در موضوع حفاظت از میراث‌فرهنگی در کنار این سازمان و همکار و همیار ما باشند.»


امتیاز به خبر :