جستجو

برگزاری مراسم بزرگداشت روز جهانی حفاظت از بناها از سوی پژوهشگاه و ایکوم

برگزاری مراسم بزرگداشت روز جهانی حفاظت از بناها از سوی پژوهشگاه و ایکوم

مراسم بزرگداشت  روز جهانی حفاظت از بناها به میزبانی شیراز با همکاری پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری و ایکوم ایران برگزار شد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان  میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری ، احمد محیط طباطبایی قائم مقام ایکوم گفت: بازدید از بافت تاریخی شهر شیراز و برگزاری نشست پرسش و پاسخ با حضور پیشکسوتان میراث فرهنگی ، برخی از اعضای ایکوم  و جمعی از دانشجویان رشته معماری  انجام شد.

وی افزود: پس  از بازدید محور تاریخی شهر شیراز نشست پرسش و پاسخ با موضوع تحلیل وضعیت بافت تاریخی شهر شیراز  با همکاری دانشگاه حافظ در این دانشگاه برگزار شد.

محیط طباطبایی اظهار داشت: در این جلسه علیرضا قلی نژاد معمار و عضو ایکوم ایران با ارائه یک پاورپونت به معرفی بافت تاریخی شهر شیراز پراخت.

قائم مقام ایکوم ایران اظهار داشت: در حضور پیشکسوتان میراث فرهنگی و برخی از اعضای ایکوم  ، اعضای هیأت علمی دانشگاه حافظ ، مهندسین و دانشجویان سوالات و نقطه نظراتشان را مطرح کرده  و حاضران به پاسخگویی پرداختند.

او مهمترین نتیجه این نشست را توجه به معماری هر شهر از زاویه هویتی آن مطرح کرد زیرا که برای بازسازی مدرن  هر شهر باید  از داشته ها ، نبو غ ، خلاقیت ، فرهنگ ، جغرافیای آن و...بهره برد.

امتیاز به خبر :
طرح پس زمینه
اندازه اسکین
اندازه فونت