جستجو

احیاء بافت‌تاریخی، کاهش ناهنجاری‌ها را به دنبال دارد

احیاء بافت‌تاریخی، کاهش ناهنجاری‌ها را به دنبال دارد
احیاء، مرمت و بهره‌برداری مفید از خانه‌های بافت تاریخی، باعث حذف و کاهش ناهنجاری‌ها از این اماکن باارزش می‌شود.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری،غلام‌مهدی حق‌دل، رئیس شورای اسلامی شهر شیراز در گفتگو گفت: حضور بخش خصوصی در حوزه مرمت، نگهداری و بهره برداری از بناهای تاریخی اقدام بسیار مفید و تاثیرگذاری است و در همین راستا شهرداری هم می‌تواند نقش فرهنگی خود را ایفا کند.

وی با تاکید بر اینکه بخش خصوصی بیش از همه ارگان‌ها و نهادها، انگیزه و توان مالی نگهداری و مرمت خانه‌های تاریخی را در اختیار دارد، یادآور شد: خانه‌های بافت تاریخی شیراز بسیار زیبا و ارزشمند است و سرمایه‌گذاری برای مرمت این خانه‌ها، سود اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی را به دنبال دارد.

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز ادامه داد: جزئیات توافق شهرداری شیراز و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری باید در اختیار شورا قرار گیرد تا نحوه کمک ما در این رابطه مشخص شود.

حق‌دل تاکید کرد: ما دلمان برای بافت تاریخی شهر می‌سوزد و معتقدیم با احیاء و مرمت خانه‌های بافت، ناهنجاری‌ها از این اماکن باارزش دور می‌شود، بافت تاریخی بخش مهمی از هویت شهر و کشور ما است و بسیاری از بزرگان در همین بافت‌های تاریخی زندگی‌کرده‌اند.


امتیاز به خبر :
طرح پس زمینه
اندازه اسکین
اندازه فونت