جستجو

مدیرکل حمایت از تولید: اصلاح شیوه نامه صدور مجوزهای صنایع دستی در دست انجام است

فریدون میرزالو مدیرکل حمایت از تولید معاونت صنایع دستی کشور از بازبینی و اصلاح شیوه نامه صدور مجوزهای صنایع دستی در این معاونت خبر داد.

مدیرکل حمایت از تولید صنایع دستی کشور با اشاره به دغدغه هنرمندان در خصوص شرایط صدور مجوزهای صنایع دستی گفت: طی نشست هایی که از نزدیک با هنرمندان و پیشکسوتان صنایع دستی داشتیم، یکی از موارد و مطالبات آنها اصلاح شیوه نامه صدور مجوزهای تولید انفردای و کارگاهی است.

وی ادامه داد: در بررسی های اولیه اشکالات و محدودیت های لحاظ شده در این شیوه نامه مشخص شد و در تلاشیم تا با اصلاح دوباره و ابلاغ آن به سراسر کشور شرایط را برای فعالیت تولیدکنندگان تسهیل کنیم.

فریدون میرزالو با اشاره به برخی از مشکلات این شیوه نامه بیان کرد: در بندهایی از این شیوه نامه گواهی سوء پیشینه و اجاره نامه با کد رهگیری آمده که برای برخی از متقاضیان ایجاد مشکل می کند. در نتیجه در تدارکیم با برسی دقیق و تبادل نظر کافی در کوتاه ترین زمان ممکن شیوه نامه جدید را به استان ها ابلاغ کنیم.

این هنرمند پیشکسوت در پایان تسهیل فعالیت تولید کنندگان و هنرمندان را هدف این اداره کل دانست و خاطرنشان کرد: در حوزه حمایت از تولید یکی از اهداف اصلی و مهم ما در معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی، تسهیل شرایط برای فعالیت و حرکت هنرمندان این عرصه است. البته در کنار این حمایت ها تلاش خواهیم کرد تا کنترل و نظارت اصولی را با همکاری و کمک بخش خصوصی ارتقاء بخشیم.

گفتنی است یکی از خواسته هنرمندان صنایع دستی تغیر شیوه نامه صدور مجوزهای تولید انفرادی و کارگاهی صنایع دستی است که دارای بندها و موارد محدودیت زایی است و در نشست مشترک مدیرکل حمایت تولید صنایع دستی و هنرمندان این حوزه به عنوان یک مطالبه جدی مطرح شد.


امتیاز به خبر :
طرح پس زمینه
اندازه اسکین
اندازه فونت