جستجو

سلطانی‌فر از موزه در حال ساخت بنیانگذار انقلاب اسلامی بازدید کرد

مسعود سلطانی فر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از موزه در حال ساخت بنیانگذار انقلاب اسلامی بازدید کرد.

 مسعود سلطانی فر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از مراحل ساخت و راه اندازی موزه حضرت امام خمینی(ره) در مجموعه حرم بنیانگذار انقلاب اسلامی بازدید کرد.

همچنین معاون رئیس جمهور در جلسه‌ای که با حضور حجت الاسلام والمسلمین سید حسن خمینی تولیت حرم مطهر امام خمینی(ره)، حجت الاسلام و المسلمین مجید انصاری معاون امور مجلس رئیس جمهور، حمید انصاری قائم‌مقام موسسه حفظ و نشر آثار امام خمینی(ره) و تنی چند از روحانیون برگزار شد، در جریان روند ساخت موزه و مرکز فعالیتهای فرهنگی و هنری در اطراف حرم مطهر رهبر کبیر انقلاب اسلامی قرار گرفت.

گفتنی است در ایج جلسه مقرر شد، موزه حضرت امام خمینی(ره) با همکاری و مشارکت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تکمیل و تجهیز شود.

گفتنی است فضایی بالغ بر 50 هزار متر مربع از اطراف حرم مطهر حضرت امام خمینی(ره) و طبقه زیرین حیاط صحن اصلی به ایجاد موزه بنیانگذار انقلاب اسلامی و مرکز فعالیت‌های فرهنگی و هنری اختصاص یافته است.

موزه حضرت امام خمینی(ره) شخصیت بنیانگذار انقلاب اسلامی را در ابعاد مختلف از جمله به عنوان یک پدر، همسر، شخصیت عارف، فیلسوف جامع، مرجع عالیقدر، شخصیت سیاسی و در نهایت به عنوان رهبری که تاریخ سیاسی ایران را تغییر داده و تاثیر به سزایی در جهان داشته است، معرفی خواهد کرد.

در حال حاضر مجموعه با ارزشی از آثار شخصی، احکام، دست‌نوشته‌ها، وسایل شخصی و خودروی حضرت امام خمینی(ره) موجود است و ابعاد این معرفی با استناد به این آثار به جا مانده از رهبر کبیر انقلاب اسلامی بیان خواهد شد.
امتیاز به خبر :
طرح پس زمینه
اندازه اسکین
اندازه فونت